Reklama

Aspekty

Dziś nabożeństwo ku czci św. Rity w Chlebowie

22 lipca w Chlebowie zaplanowano kolejne nabożeństwo ku czci św. Rity.

[ TEMATY ]

św. Rita

Chlebowo

Marcia Chuda

Święta od spraw trudnych i beznadziejnych, jak ją nazywają, swoje szczególne miejsce znalazła w parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Chlebowie. To tu od kwietnia do października odbywają się szczególne nabożeństwa, a wielu łask przez wstawiennictwo tej świętej, dostępują wierni nie tylko z naszej diecezji, ale również spoza jej granic.

Dzisiejsze nabożeństwo będzie szczególne również z innego powodu. - Ksiądz proboszcz Zbigniew Nidecki jest od dawna związany z czcicielami św. Rity. Dzisiaj jest jego ostatnie nabożeństwo - mówi Maria Chuda, jedna z inicjatorów sprowadzenia do parafii relikwii św. Rity. - Dzisiaj jako czciciele św. Rity i Apostolat "Margaretka" chcemy mu podziękować za jego wieloletnią posługę i wspólny trud w rozszerzaniu kultu św. Rity. Dlatego też oprócz tradycyjnego nabożeństwa, Eucharystii i poświęcenia róż, podarujemy dzisiaj księdzu proboszczowi Margaretkę jako wyraz naszej pamięci i modlitwy.

- Dzisiejsze czasy w indywidualny sposób są dla każdego trudne. Poszukujemy takich patronów, w których moglibyśmy mieć wsparcie, a św. Rita jest właśnie tą, która potrafi rozwiązywać te sprawy, które po ludzku wydają się już nie do rozwiązania - kończy Maria Chuda.


2021-07-22 16:39

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zaproszenie na odpust ku czci św. Rity w Chlebowie

[ TEMATY ]

św. Rita

Chlebowo

Karolina Krasowska/Archiwum Aspektów

Masz sprawy, które po ludzku trudno rozwiązać? Przyjedź do św. Rity - mówi Maria Chuda i zaprasza do Chlebowa na uroczystości odpustowe ku czci Świętej od róż.

Św. Rita w naszej diecezji swoje szczególne miejsce znalazła w Chlebowie koło Gubina. To tam, już od dziesięciu lat, każdego roku przybywają pielgrzymi, by powierzać jej swoje życiowe, po ludzku trudne do rozwiązania, sprawy. A dla niej nie ma rzeczy niemożliwych - przekonuje Maria Chuda, wielka czcicielka św. Rity, która przed laty była jedną z inicjatorów sprowadzenia relikwii świętej do parafii św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Chlebowie.

CZYTAJ DALEJ

8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Maryi

[ TEMATY ]

Niepokalane Poczęcie

Bożena Szrtajner/Niedziela

8 grudnia Kościół katolicki obchodzi uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę, że Maryja, napełniona "łaską" przez Boga (Łk 1, 28), została odkupiona od chwili swego poczęcia, Kościół wyznawał od wieków, a oficjalnie potwierdził ją poprzez dogmat Niepokalanego Poczęcia, ogłoszony w 1854 r. przez Piusa IX. Tajemnica ta ukazuje, że Maryja była jedynym człowiekiem wolnym od grzechu pierworodnego.

Czym jest niepokalane poczęcie?

CZYTAJ DALEJ

Ministerstwo Sprawiedliwości sfinansowało budowę kliniki „Budzik” dla dorosłych

2022-12-08 17:37

[ TEMATY ]

klinika

Ministerstwo Sprawiedliwości

Materiał prasowy Ministerstwa Sprawiedliwości

Przecięcie wstęgi podczas uroczystego zakończenia budowy Kliniki „Budzik” dla dorosłych w Warszawie

Przecięcie wstęgi podczas uroczystego zakończenia budowy Kliniki „Budzik” dla dorosłych w Warszawie

– Fundusz Sprawiedliwości, który przekazuje na to piękne dzieło środki w postaci 44 mln zł, przekazuje je w najlepsze ręce. Będą służyły ofiarom przestępstw – powiedział Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podczas uroczystości zakończenia budowy kliniki „Budzik” dla dorosłych.

Nowa klinika została wzniesiona tuż obok Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie. Jej budowa była możliwa dzięki środkom z Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Ministerstwo Sprawiedliwości.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję