Reklama

Niedziela Świdnicka

Wyjątkowe rekolekcje - Oaza III stopnia

Ruch Światło-Życie diecezji świdnickiej na czele z duszpasterzem rodzin ks. kan. Mirosławem Rakoczym, przewodzi dwutygodniowym rekolekcjom oazowym III stopnia.

[ TEMATY ]

rekolekcje

oaza

ks. Mirosław Benedyk/Niedziela

Grupa rekolekcyjna rodzin oazowych

Grupa rekolekcyjna rodzin oazowych

Wśród uczestników znajdują się rodziny nie tylko z naszego terenu, ale i z całej Polski. Oaza została zaplanowana tak, aby każdego dnia uczestnicy mogli zawitać do innego kościoła w naszej diecezji. 3 lipca oazowicze, jako pierwszą, odwiedzili katedrę świdnicką.

Reklama

Podczas Mszy św. ks. Rakoczy mówił o Zwiastowaniu jako budowaniu świątyni nowego przymierza, którą stała się Maryja w chwili, gdy za sprawą Ducha Świętego poczęła Syna Bożego. Homileta wspominał także moment przed Mszą św., kiedy grupa zatrzymała się w baptysterium, przy chrzcielnicy, by przypomnieć sobie chrzest jako początek, odnawiając złożone przyrzeczenia związane z źródłem wiary. – Dzięki temu sakramentowi staliśmy się świątynią. A teraz jesteśmy w pierwszym kościele naszej diecezji. Te znaki towarzyszą nam dzisiaj, gdy zaczynamy czas rekolekcji – mówił ks. Rakoczy, którego wspierał ks. Mariusz Maluszczak.

Uczestnicy Oazy Rodzin III stopnia na co dzień mieszkali w Bardzie, a całymi rodzinami przemieszczali się dzięki własnemu transportowi samochodowemu, co często związane było z małymi opóźnieniami. Przynajmniej to miało miejsce pierwszego dnia, co skrzętnie wypunktował prowadzący rekolekcje.

Rekolektantów 15 lipca – w dniu jedności – odwiedził w Bardzie biskup świdnicki, przewodnicząc Mszy św., w której nawiązał do kolejnej tajemnicy, tym razem Zesłania Ducha Świętego.

2021-07-15 22:05

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jezus na stadionie 2015

W sobotę, 18 lipca 2015 roku, pragniemy z całego serca zaprosić wszystkich, którzy chcą się wspólnie z nami modlić i doświadczyć wspólnoty żywego Kościoła na Ogólnopolskie całodniowe rekolekcje JEZUS NA STADIONIE 2015.

CZYTAJ DALEJ

Bądź świadkiem Chrystusa. Procesja z relikwiami św. Doroty i św. Stanisława [Zaproszenie]

2021-09-15 20:13

Fot. Grzegorz Kryszczuk

19 września ulicami Wrocławia przejdzie procesja z relikwiami św. Doroty i św. Stanisława. Będzie to bardzo dobra okazja do zamanifestowania swojej wiary.

Procesja została ustanowiona 24 lata temu w związku z powodzią tysiąclecia z 1997 roku. - Pragniemy dziękować Bogu za uchronienie nas od wielkiej wody i innych kataklizmów. Pamiętajmy, że w minionych latach nie było ekstremalnych zjawisk. Będziemy również prosić o dalszą opiekę nad naszym miastem – zapowiada ks. Arkadiusz Krziżok, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej.

CZYTAJ DALEJ

Papież: pragnienie władzy i brak lojalności niszczą każdą wspólnotę

2021-09-16 18:11

[ TEMATY ]

papież

wspólnota

władza

Vatican Media

Papieska audiencja dla moderatorów ruchów i wspólnot

Papieska audiencja dla moderatorów ruchów i wspólnot

„Nawet nowości szybko się starzeją. Charyzmaty, którymi żyjecie trzeba na nowo wcielać w bieżące sytuacje rezygnując z przestarzałych sposobów działania i myślenia oraz nieskutecznych metod apostolstwa”. Te słowa papież Franciszek skierował do uczestników międzynarodowego spotkania pt. „Odpowiedzialności władzy w grupach świeckich – posługa kościelna”.

Spotkanie zostało zorganizowane prze watykańską Dykasterię ds. Świeckich, Rodziny i Życia. Wzięli w nim udział odpowiedzialni za stowarzyszenia wiernych, ruchy kościelne i nowe wspólnoty z całego świata. Część osób w audiencji z papieżem uczestniczyła zdalnie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję