Reklama

Niedziela Lubelska

Wkrótce wyrusza piesza pielgrzymka na Jasną Górę

Paweł Wysoki

Sekretariat Pieszej Pielgrzymki z Lublina na Jasną Górę rozpoczął działalność 27 lipca. Codziennie aż do wyruszenia pielgrzymki (4 sierpnia) przed archikatedrą lubelską dyżurują wolontariusze w godz. 19.00-17.00. Istnieje możliwość zapisów na pielgrzymkę, jak również wsparcia funduszu „Idę z Tobą”.

Reklama

- Kolejny rok za względu na covid-19 wyruszamy w reżimie sanitarnym. Będzie to sztafeta modlitwy. Codziennie autokar będzie przywozić i odwozić pielgrzymów. - mówi przewodnik ks. Mirosław Ładniak. Według rekomendacji Głównego Inspektora Sanitarnego w trasę jednocześnie może wyjść 300 osób plus osoby zaszczepione. - Każdego dnia iść będziemy w trzech grupach. Po dojściu na miejsce pątnicy wracają do domów, a następnego dnia na trasę wyjdą kolejni pielgrzymi. Dzięki wymianie pątników, na lubelskiej pielgrzymce może być nawet kilka tysięcy osób. Oczywiście w czasie pandemii szczególną uwagę zwracać będziemy na bezpieczeństwo sanitarne pątników. Każdy indywidualnie musi zabezpieczyć sobie posiłek na cały dzień, czy też środki dezynfekcyjne. Nie będzie możliwości nocowania po trasie nawet u znajomych; wyjątek stanowi grupa namiotowa „kapucyńska” - wyjaśnia ksiądz przewodnik.

43. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy pod hasłem „Eucharystia - prawdziwe Życie”. Konferencje wygłosi ks. Paweł Wróbel, salwatorianin. Codzienne relacje z pielgrzymki on-line i materiały duszpasterskie będą publikowana na stronie internetowej www.pielgrzymka.lublin.pl i fb, tak aby jak największa liczba osób mogła uczestniczyć w duchowym pielgrzymowaniu.

Na trasę pierwsze grupy wyruszą 4 sierpnia; pielgrzymka będzie więc krótsza o jedne dzień niż w latach poprzednich. - Pielgrzymować będziemy tylko w jednej kolumnie trasą na Bełżyce, Urzędów i Annopol. Pierwszego dnia pątnicy dochodzą do Chodla, a drugiego do Księżomierzy. Później trasy są podobne do tych tradycyjnych - wyjaśnia ks. Ładniak. 4 sierpnia na szlak wyruszą grupy 1, 2 i 3, kolejny dzień to kolejne trzy grupy i tak rotacyjnie do 14 sierpnia. Rozpoczęcie pielgrzymki 4 sierpnia Mszą św. w archikatedrze lubelskiej o godz. 6.00; po niej pątnicy wyruszą na szlak z placu katedralnego przez Deptak oraz ulice: Kapucyńską, Narutowicza, Głęboką i Kraśnicką do Konopnicy, dalej do Chodla. Koszt pielgrzymki: 40 zł wpisowe plus 40 zł przejazd autokarem.

2021-07-28 07:40

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Włodarczyk: w tym miejscu czuję się bezpiecznie, bo przy Matce Bożej Pięknej Miłości

W tym miejscu czuję się bezpiecznie, bo przy Matce Bożej Pięknej Miłości — powiedział bp Krzysztof Włodarczyk po kanonicznym objęciu diecezji bydgoskiej. Duchowny jest drugim ordynariuszem bydgoskim od utworzenia diecezji w 2004 roku.

Bp Włodarczyk podczas uroczystości w katedrze świętych Marcina i Mikołaja podpisał dokumenty związane z objęciem diecezji wraz z dotychczasowych administratorem apostolskim diecezji bydgoskiej, ordynariuszem toruńskim biskupem Wiesławem Śmiglem i kolegium konsultorów.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Kraków: jubileuszowa edycja konkursu „Indeks marzeń” dla niepełnosprawnych

2021-09-28 17:01

[ TEMATY ]

niepełnosprawni

mimowszystko.org

To już ostatnie dni, by wziąć udział w jubileuszowej, 10. edycji konkursu stypendialnego „Indeks marzeń” Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Jest on skierowany do maturzystów i studentów z niepełnosprawnościami.

W ramach konkursu zostanie wyłonionych 9 laureatów z niepełnosprawnością - maturzystów lub studentów - którzy otrzymają 9-miesięczne stypendia w wysokości 1000 zł na naukę w wybranej przez siebie uczelni w roku akademickim 2021/2022. Przyznawanie stypendium odbywa się w ramach Akademii Odnalezionych Nadziei.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję