Niedziela Wrocławska

Remis we Wrocławiu daje awans do III rundy el. LKE

Śląsk Wrocław w rewanżowym meczu zremisował u siebie z Araratem Erywań 3:3 i dzięki zwycięstwu w pierwszym meczu 4:2 awansował do III rundy.

ks. Łukasz Romańczuk

Herb WKS Śląsk Wrocław

Dwie bramki dla gospodarzy strzelił Róbert Pich, jedną Szymon Lewkot. Natomiast dla gości dwa gole zdobył Mory Koné, a jedną bramkę w ostatnich minutach strzelił Yacouba Silue. Śląsk Wrocław wyśmienicie rozpoczął mecz. W drugiej minucie bramkę strzelił Robert Pich i wydawać by się mogło, że wrocławianie spokojnie rozegrają ten mecz. W kolejnych minutach mecz stał się wyrównany, a pod jej koniec dwa ciosy zadali goście. Najpierw w 40. minucie piłkę stracił Wojciech Golla. Jego błąd wykorzystał Golle Deble. Następnie piłkę zgrał do Edgara Malakjana. Po prostopadłym podaniu piłka znalazła się pod nogami Kone, który nie miał problemu z pokonaniem Michała Szromnika. Dwie minuty później na prowadzenie wyszli goście. Po odbiorze Juana Bravo i podaniu futbolówki do Deble, do pustej bramki trafił po raz drugi Kone. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Araratu 2:1

Drugą połowę dobrze rozpoczęli piłkarze Śląska Wrocław. W 48.minucie ucieszyli się kibice gospodarzy. Do bramki Ermakova trafił Rafał Makowski. Sędzia główny, po konsultacji z sędzią liniowym odgwizdał zagranie ręką Makowskiego i bramka nie została uznana. Co nie udało się na początku II połowy, dokonało się w 58. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z bliska strzelił Szymon Lewkot. Na prowadzenie piłkarzy Śłąska wyprowadził Robert Pich. Wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony Janasika  Tuż przed końcem na bramkę uderzył Yacouba Silue i wyrównał wynik meczu. W doliczonym .czasie gry kilka dogodnych sytuacji miał Fabian Piasecki, jednak wyśmienicie bronił Ermakov.

Śląsk Wrocław - Ararat Erywań 3:3 (1:2)
2,65. Robert Pich, 58. Szymon Lewkot - 40,42. Mory Kone, 89.Yacouba Silue

Składy:

Śląsk Wrocław: Szromnik - Tamas, Golla, Lewkot, Janasik (87.Pawłowski) - Garcia, Makowski, Mączyński, Praszelik (38.Sobota), Pich, Exposito (88.Piasecki)

Ararat Erywań: Ermakov - Margaryan, Mkoyan, Prljevic, Bravo - Muradyan, Pobulic (79. Aliyu), Manojan (73.Gor Malakyan), Edgar Malokjan(63. Razmik Hakobyan), Deble (73. Yacouba Silue) - Kone

żółte kartki: Margarjan, Silue (Ararat) - Lewkot, (Śląsk)

Sędzia: Iwan Arwel Griffith [Walia]

5 sierpnia o godz. 20:00 na Stadionie Miejskim we Wrocławiu, Śląsk Wrocław zagra z Hapoelem Beer Szewa (Izrael), który w dwumeczu okazał się lepszy od bułgarskiej Ardy Kyrdżali (2:0,4:0)

2021-07-29 23:03

Katecheci do ME: proponowane zmiany dot. lekcji religii są dyskryminacją i segregacją

2024-03-18 13:10

katecheza

Proponowane przez Ministerstwo Edukacji zmiany dotyczące lekcji religii w szkołach są daleko posuniętą dyskryminacją, segregacją oraz wykluczeniem ludzi o odmiennych przekonaniach, a zatem także osób wierzących, z przestrzeni publicznej - napisali katecheci z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej w liście do minister edukacji.

Katecheci z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej wystosowali list do minister edukacji w sprawie lekcji religii opublikowany na stronie diecezji.

Nowenna do św. Józefa

nowenna

św. Józef

Bożena Sztajner/Niedziela

Kaliski wizerunek św. Józefa

Wielkimi krokami zbliża się uroczystość św. Józefa, przypadająca na 19 marca. Z tej okazji warto pomyśleć o dołączeniu się do modlitwy nowenną do wyżej wspomnianego świętego, która rozpoczyna się 10 marca.

Dlaczego warto prosić św. Józefa o wstawiennictwo przed Bogiem i pomoc? Odpowiedzi na to pytanie udziela m.in. św. Bernard z Clairvaux (1153 r.): „Od niektórych świętych otrzymujemy pomoc w szczególnych sprawach, ale od św. Józefa pomoc jest udzielana we wszystkich, a poza tym broni on tych wszystkich, którzy z pokorą zwracają się do niego”. Inny św. Bernard, ten ze Sieny (1444 r.), pisał: „Nie ulega wątpliwości, że Chrystus wynagradza św. Józefa teraz nawet więcej, kiedy jest on w niebie, aniżeli był on na ziemi. Nasz Pan, który w życiu ziemskim miał Józefa jako swego ojca, z pewnością nie odmówi mu niczego, o co prosi on w niebie”.

KUL uczy Polski w Brazylii

2024-03-18 19:27

KUL

KUL uczy Polski w Brazylii. W Porto Alegre powstało Centrum Badań nad Kulturą Polską im. Jana Pawła II.

Promocja i nauczanie języka polskiego, upowszechnianie historii i kultury polskiej w Brazylii oraz zabezpieczanie polskiego dziedzictwa kulturowego, obecnego w wielu miejscach tego kraju to zadania Centrum Badań nad Kulturą Polską im. Jana Pawła II w Porto Alegre, które powstało w wyniku współpracy z Papieskim Uniwersytetem Katolickim w Rio Grande do Sul (PUCRS).