Reklama

Polska

Zabawa: ślub na Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej

Poznali się dokładnie trzy lata temu na Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej na Jasną Górę a dziś na szlaku wypowiedzieli sakramentalne tak. Maria Katra i Mateusz Kreft z grupy nr 21 zawarli związek małżeński podczas Mszy św. w Zabawie. Pobłogosławił ich bp Artur Ważny.

Świadkami tej uroczystości byli pielgrzymi z grup nr 19, 20 i 22.

Maria jest na pielgrzymce po raz siódmy a Mateusz po raz piąty. „Jesteśmy szczęśliwi, marzyliśmy o tym dniu i to się wydarzyło – mówi.

Mateusz należy do wspólnoty Cenacolo. – Wspólnotę założyła włoska siostra Elwira, która poświęciła swoje życie, żeby pomagać młodym chłopakom uzależnionym od alkoholu, narkotyków. Teraz wspólnota jest na całym świecie pomaga osobom zagubionym – podkreśla.

Jego żona dodaje, że poznali się na pielgrzymce i praktycznie przez kolejny rok od tego spotkania nie widywali się, bo Mateusz wrócił do wspólnoty.

- Powierzyliśmy się Matce Bożej. Odmawialiśmy codziennie różaniec za siebie. Rok później jak się zobaczyliśmy to wiedzieliśmy, że to jest to i że na pielgrzymce chcemy dalej się powierzyć Matce Bożej – dodaje Maria.

Podziel się cytatem

Nowożeńcy otrzymali od pielgrzymów obraz Świętej Rodziny z Nazaretu.

Obok pątników w uroczystości wzięła udział rodzina i członkowie wspólnoty Cenacolo z Poręby Radlnej.

Reklama

Piesza Pielgrzymka Tarnowska ma formę sztafety. Dziś na szlaku są kolejne trzy grupy – ponad tysiąc osób. Rekolekcje w drodze są poświęcone Mszy św.

W Eucharystii chodzi o miłość – te słowa wiele razy padały podczas pielgrzymkowej homilii. - Czy przyszedłeś, aby otrzymać miłość, żeby pocałować Jezusa, czy dlatego, że wypada być na Mszy św. – pytał ks. Michał Dąbrówka.

Mszy św. przewodniczył bp Artur Ważny, który wskazał na ważną triadę w życiu chrześcijanina. To miłość, ciało i życie.

- To jest definicja wcielenia. Bóg, który jest miłością stał się ciałem, żeby dać nam życie, potem odkrywamy, że w Eucharystii dzieje się to samo – Boża miłość przez Ciało, które przychodzi na ołtarz chce – tym, którzy je przyjmują – dać życie wieczne. Natomiast w małżeństwie odkrywamy prawdę, że miłość wyrażana poprzez ciało ma dawać życie. Nie tylko chodzi o dzieci, ale o życie, które wnosi się w ten świat – dodał.

Bp Artur Ważny poprowadził też Drogę Krzyżową dla pielgrzymów szlakiem męczeństwa bł. Karoliny w Wał – Rudzie. Odbyła się ona po raz pierwszy w historii pielgrzymki.

[zdjecie id="114213"][/zdjecie]
2021-08-18 11:29

Ocena: +10 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Do Syna Swego nas prowadź

Niedziela zamojsko-lubaczowska 27/2013, str. 1

[ TEMATY ]

pielgrzymka

kapłaństwo

Ks. Sławomir Skowroński

Błogosławiony Jan Paweł II powiedział: „Sanktuarium Maryjne to miejsce, w którym człowiek w sposób szczególny otwiera się dla Boga”. Dlatego do Krasnobrodu przybywa wielu pielgrzymów, a wśród nich również i kapłani.

CZYTAJ DALEJ

Naprawdę cudowny

Przez minione 190 lat Cudowny Medalik stał się narzędziem licznych Boskich interwencji – uzdrowień, ocaleń i nawróceń.

W lipcu, listopadzie i grudniu 1830 r. w Paryżu Najświętsza Maryja Panna objawiła się Katarzynie Labouré – skromnej seminarzystce ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia (szarytki). Głównym przesłaniem był objawiony 27 listopada medalik z Jej orędziem. Stał się on narzędziem licznych uzdrowień, ocaleń czy nawróceń – co uczyniło go w oczach wiernych cudownym w działaniu. W krótkim czasie przylgnęła do niego nazwa „Cudowny Medalik”. Minione 190 lat jego istnienia jest naznaczone niezliczonymi Boskimi interwencjami.

CZYTAJ DALEJ

Św. Mikołaj dla Ukrainy. Możesz pomóc

2022-11-30 20:17

[ TEMATY ]

Ukraina

św. Mikołaj

różańce

O. Alan Rusek

Różańce trafiły na Ukrainę.

Różańce trafiły na Ukrainę.

Młodzież Franciszkańska przy parafii św. Apostoła Piotra w Tarnopolu od 12 lat organizuje akcję charytatywną „List do św. Mikołaja”.

Jak wyjaśnia proboszcz o. Moisei Lewko OFM, akcja polega na tym, że dzieci w potrzebie piszą list do św. Mikołaja.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję