Reklama

Kościół

Częstochowa: Oratorium „Soli Deo Per Mariam” poświęcone życiu i dziełom kard. Stefana Wyszyńskiego

W wigilię święta Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze, 25 sierpnia 2021 r., w obecności rzeszy pielgrzymów z całego kraju, pragniemy rozpocząć uroczystości poprzedzające wrześniową beatyfikację Prymasa Tysiąclecia kardynała Stefana Wyszyńskiego.

[ TEMATY ]

oratorium

Wprowadzeniem do tych przeżyć, będzie plenerowy koncert Filharmonii Śląskiej w Katowicach, która wykona Oratorium „Soli Deo Per Mariam” poświęcone życiu i dziełom kardynała Stefana Wyszyńskiego.

To niezwykłe i przejmujące widowisko obejrzą tysiące pielgrzymów zgromadzonych na Jasnogórskich Błoniach oraz widzowie TV Trwam.

Podziel się cytatem

Oratorium wykonają:

Joanna Wydorska – Klin – sopran

Joanna Motulewicz – alt

Reklama

Marcin Jajkiewicz – tenor

Rafał Maciejewski – bas

Dariusz Kowalski – narrator

Jarosław Wolanin – przygotowanie chóru

Hubert Kowalski – kompozytor, dyrygent

Piotr Pałka – kompozytor, dyrygent

Orkiestra Symfoniczna  i Chór Filharmonii Śląskiej

Program:

Dyrygują Kompozytorzy:

Hubert Kowalski, Piotr Pałka.

2021-08-19 08:26

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W hołdzie Janowi Pawłowi II

Niedziela szczecińsko-kamieńska 39/2020, str. IV

[ TEMATY ]

oratorium

100 lecie urodzin JP II

Aneta Dobropolska

Parafialne oratorium tętni życiem – wspólna fotografia

Parafialne oratorium tętni życiem – wspólna fotografia

Z okazji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II odbędzie się pierwszy w naszym mieście musical o dzieciństwie i młodości Karola Wojtyły.

Musical Będziesz święty zostanie zaprezentowany 11 października br. o godz. 15.30. w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia przypada XX Dzień Papieski, który w Dębnie jest wyjątkowo przeżywany już po raz szósty.

CZYTAJ DALEJ

Gdy nie było sakramentu

2023-01-31 15:03

Niedziela Ogólnopolska 6/2023, str. 12-13

Adobe Stock, montaż M.P.

Dlaczego Kościół katolicki z taką łatwością orzeka dziś nieważność małżeństwa? I to nawet w sytuacji, gdy małżonkowie mają już dorosłe dzieci? Czy nie jest to wyraz relatywizowania małżeństwa sakramentalnego? – pyta czytelnik.

W tak sformułowanym pytaniu kryje się teza, że orzeczenie nieważności małżeństwa jest dziś łatwiejsze niż niegdyś. Istotnie, o takiej możliwości słyszymy coraz częściej, zwłaszcza gdy dotyczy to osób znanych w świecie polityki, kultury czy show-biznesu. W prasie codziennej i w internecie opisywane są – nierzadko w sensacyjnym albo oskarżycielskim tonie – historie osób, które przeszły przez procedurę kanoniczną w sądach kościelnych. Na czym ona polega i czy naprawdę jest łatwiej?

CZYTAJ DALEJ

Papież Franciszek powrócił do Rzymu z Afryki

2023-02-05 17:26

Grzegorz Gałązka

Papież Franciszek powrócił w niedzielę do Rzymu z Afryki. W czasie swej 40. zagranicznej pielgrzymki, która trwała sześć dni, odwiedził Demokratyczną Republikę Konga i Sudan Południowy, dwa kraje zmagające się ze zbrojną przemocą i ubóstwem.

Samolot z papieżem wylądował na rzymskim lotnisku Fiumicino.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję