Reklama

Niedziela Częstochowska

Częstochowa: Konferencja „Gender wyraz postępu czy śmiertelne zagrożenie dla cywilizacji życia i miłości”

[ TEMATY ]

konferencja

gender

Graziako

W sobotę 14 grudnia 2013 r. odbędzie się w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego przy ulicy Św. Barbary 41 Konferencja naukowa poświęcona problematyce „Gender wyraz postępu czy śmiertelne zagrożenie dla cywilizacji życia i miłości”, zorganizowana przez Referat Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Metropolitalnej w Częstochowie, przy współudziale Wyższego Seminarium Duchownego, Wyższego Instytutu Teologicznego, Studium Życia Rodzinnego i Rady Ruchów, Stowarzyszeń i Bractw Archidiecezji Częstochowskiej.
Wszystkich zainteresowanych tą problematyką serdecznie zapraszają organizatorzy. Rozpoczniemy naszą Konferencję od Mszy św. koncelebrowanej w kościele seminaryjnym dra Wacława Depo. Następnie w Auli seminaryjnej spotkamy się na wykładach prowadzonych przez specjalistów tej dziedziny ludzkiego życia, o czym informuje zamieszczony plakat.

CZĘSTOCHOWA, 14 GRUDNIA 2013 r.

Kaplica Ducha Świętego i Aula Św. Jadwigi Wyższego Seminarium Duchownego, ul. Św. Barbary 41
8.50 - Przywitanie gości - ks. dr Dariusz NOWAK Dyrektor Referatu Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Archidiecezji Częstochowskiej
9.00 - Eucharystia pod przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity Częstochowskiego dra Wacława DEPO
10.00 - „Stop seksualizacji naszych dzieci” - prezentacja multimedialna - mgr Mirosław STRUMIŃSKI Wydawnictwo „Rubikon”
10.30 - „Zadania świeckich w dziedzinie obrony życia w świetle «Humanae vitae» i innych dokumentów Kościoła” - dr inż. Antoni ZIĘBA, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka
11.30 - Przerwa na kawę
12.00 - Modlitwa «Anioł Pański» z Bł. Janem Pawłem II Wielkim Obrońcą Życia Ludzkiego „od poczęcia aż do naturalnej śmierci”
12.10 - „Gender - od tolerancji do totalitaryzmu” - ks. prof. dr hab. Dariusz OKO Uniwersytet Papieski w Krakowie, Kierownik Katedry Filozofii Poznania
13.10 - „Budowanie «cywilizacji życia» w odpowiedzi na gender - «cywilizację śmierci»” - prof. dr hab. Maria RYŚ Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Kierownik Katedry Psychologii Rodziny na Wydziale Filozofii Chrześcijańskiej UKSW
14.10 - Panel dyskusyjny z udziałem wykładowców
15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

2013-12-13 08:56

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Gender to zradykalizowana postać marksizmu

Niedziela Ogólnopolska 45/2017, str. 38-39

[ TEMATY ]

wywiad

gender

Archiwum „Ordo Iuris”

Ostatnie tzw. czarne marsze były niczym innym, jak manifestacją kobiet wymierzoną w kobiecość – mówi dr Joanna Banasiuk

Ostatnie tzw. czarne marsze były niczym innym, jak manifestacją kobiet
wymierzoną w kobiecość – mówi dr Joanna Banasiuk

MATEUSZ WYRWICH: – Krąży w mediach wiele definicji na temat pojęcia „gender”. Jedni mówią, że nie ma w tym nic złego – ot, kolejny prąd, inni nie dopowiadają, kolejni zaś bałamucą bądź wręcz kłamią, opisując tę niebezpieczną i coraz bardziej rozpowszechniającą się w Polsce ideologię. Co się za tym pojęciem kryje? Jaka jest jego definicja?

CZYTAJ DALEJ

Bydgoszcz: zakaz prowadzenia działalności medialnej dla ks. Romana Kneblewskiego

2023-01-31 12:30

[ TEMATY ]

Bydgoszcz

Karol Porwich/Niedziela

Biskup bydgoski Krzysztof Włodarczyk wydał dekret, w którym zakazuje ks. prałatowi Romanowi Kneblewskiemu prowadzenia działalności medialnej.

Jest to reakcja na ostatni wpis duchownego zamieszczony na Facebooku, który dotyczył zbiórki prowadzonej w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

CZYTAJ DALEJ

Papież Franciszek przyjął rezygnację bp. Edwarda Dajczaka z urzędu biskupa diecezjalnego

2023-02-02 12:14

[ TEMATY ]

bp Edward Dajczak

Magdalena Pijewska

Bp Edward Dajczak

Bp Edward Dajczak

Papież Franciszek przyjął rezygnację bp. Edwarda Dajczaka z urzędu biskupa diecezjalnego. Tym samym bp Edward Dajczak po ponad 15 latach posługi przechodzi na emeryturę, a nowym biskupem koszalińsko-kołobrzeskim zostaje bp Zbigniew Zieliński, dotychczasowy koadiutor.

Decyzję papieża 2 lutego ogłosiła Nuncjatura Apostolska w Polsce. Informacja została podana do publicznej wiadomości w koszalińskiej katedrze po godz. 12.00.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję