Reklama

Niedziela Częstochowska

Wołanie o pokój w Afganistanie

– Otwórzcie się, otwórzcie się na cierpienie braci i sióstr tam w Afganistanie, aby nasze serca mimo wszystko nie zamknęły się na muzułmanów – powiedział bp Andrzej Przybylski 5 września, w Dniu Solidarności z Afgańczykami, w Dolinie Miłosierdzia w Częstochowie.

W intencji pokoju na świecie, w sposób szczególny w Afganistanie i w solidarności z narodem afgańskim w Dolinie Miłosierdzia w Częstochowie modlitwie przewodniczył bp Andrzej Przybylski.

Po Koronce do Bożego Miłosierdzia celebrował Mszę św. i wygłosił homilię. W nawiązaniu do liturgii mówił o obfitości Boga i Jego nieogarnionym miłosierdziu.

Beata Pieczykura/Niedziela

Zachęcał do otwarcia się na Jego głos, aby otworzyć serce, oczy i uszy na słowa Ewangelii, a wtedy życie się zmieni i świat się zmieni. – Przez naszą relację do ubogich możemy zobaczyć, czy jesteśmy głusi na słowo Boże – mówił bp Przybylski. W tym duchu zachęcał do solidarności i modlitwy za cierpiących ludzi, często niewinnych, którzy umierają z głodu i cierpią z powodu wojny, a także za wszystkich polityków, aby na serio traktowali ubogich i propagowali pokój. Biskup przypomniał, że „jesteśmy braćmi i siostrami jednego Boga i trzeba, abyśmy się wspólnie modlili i wołali o miłość miłosierną”, bo to wynika z wiary. Dlatego podkreślił: – Trwajmy na modlitwie o pokój na świecie, bo Bóg nie chce naszego przerażenia.

Beata Pieczykura/Niedziela

Odpowiadając na apel papieża Franciszka i pasterzy Kościoła katolickiego, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego ks. Michał Wójciak, pallotyn, powiedział: – Miłosierdzie rozwiązuje sprawy, które po ludzku są nie do rozwiązania. Jedną z takich spraw jest sytuacja w Afganistanie. Dzisiaj w sposób szczególny chcemy modlić się w intencji Afganistanu, upraszając przemianę serc, od których tak wiele zależy.

2021-09-05 18:32

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dwa olbrzymy

Kiedy ponad dwadzieścia lat temu zostawałem księdzem, to często mówiło się, a nawet czytało w wielu książkach, że koniecznie trzeba w Kościele w Polsce obudzić „śpiącego olbrzyma”. Tym śpiącym olbrzymem mieli być ludzie świeccy. Nasze parafie były bowiem niemal w całości oparte na kapłanach, a świeckich albo wcale nie było, albo mieli niewielkie znaczenie w organizowaniu życia parafii. W ślad za tym powstawały parafialne rady duszpasterskie, grupy synodalne i wreszcie różne wspólnoty i stowarzyszenia świeckich.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Przygotowania duchowe i zewnętrzne do Bożego Narodzenia

2022-12-09 19:17

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Boże Narodzenie

BPJG

Przygotowania, duchowe i zewnętrzne, do Bożego Narodzenia widać także na Jasnej Górze. Paulini i pielgrzymi podkreślają, że najważniejszy jest „porządek w sercu”, a pomóc może nam w tym Maryja. Spowiedź odbywa się w Kaplicy Sakramentu Pokuty w godz. 6.15-19.30.

Do Sanktuarium dotarły już ogromne choinki, które złożone są na dziedzińcu. Staną w Bazylice. - Świąteczne dekoracje też są ważne, bo pomagają w przeżywaniu spotkania z Jezusem - mówiła pani Małgorzata.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję