Reklama

Aspekty

Dorota i Michał Sobocińscy z medalem Zasłużony dla Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

- To odznaczenie to zasługa ludzi, którzy z nami pracują - mówią małżonkowie Dorota i Michał Sobocińscy z parafii pw. Ducha Świętego w Słubicach.

[ TEMATY ]

gorzów

diecezjalne odznaczenia

Karolina Krasowska

- Przepiękny dzień, przed beatyfikacją sługi Bożego kard. Wyszyńskiego. Te odznaczenia jeszcze bardziej mobilizują nas do pracy, do pracy w winnicy Pańskiej. Jednak za tymi wyróżnieniami stoją nasi ludzie, którzy pracują w naszej wspólnocie i właśnie im, tym ludziom, którzy codziennie modlą się za kapłanów, tym, którzy codziennie modlą się za Ojczyznę, dedykujemy to odznaczenie - mówią małżonkowie.

Państwo Sobocińscy od 1999 r. tworzą i są uczestnikami Terenowego Biura Radia Maryja i Koła Przyjaciół Radia Maryja. Od 2005 r. są odpowiedzialni za wspólnotę Przyjaciół Paradyża. Od momentu peregrynacji figury św. Michała Archanioła w Słubicach zabiegają o rozwój jego kultu w parafii. Prowadzą szereg działań religijno-patriotycznych, jak choćby Panteon Pamięci Żołnierza Polskiego.

Dorota i Michał Sobocińscy o diecezjalnym odznaczeniu Zobacz

2021-09-10 09:20

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ofiarne serca

Niedziela toruńska 43/2022, str. I

[ TEMATY ]

diecezjalne odznaczenia

Beata Patalas

Odznaczenie Józefa Mielcarka to zaszczyt dla niego i rodziny

Odznaczenie Józefa Mielcarka to zaszczyt dla niego i rodziny

Dziś dziękujemy konkretnym ludziom, apostołom świeckim za to, że pięknie żyją – mówił bp Wiesław Śmigiel w parafii św. Józefa w Toruniu.

Bycie wyróżnionym za lata służby jest z pewnością powodem do wdzięczności Bogu. Ten wyjątkowy dzień dla Bożeny Dokurno i Józefa Mielcarka nastąpił 8 października. To wówczas po Mszy św. w parafii św. Józefa w Toruniu bp Wiesław Śmigiel wręczył im uroczyście odznaczenia „Zasłużony dla Diecezji Toruńskiej”.

CZYTAJ DALEJ

Zmarł ks. Marcin Modrzejewski, miał 33 lata

2022-11-24 15:01

[ TEMATY ]

zmarły

Archidiecezja Lubelska

Ks. Marcin Modrzejewski był wikariuszem parafii pw. św. Barbary w Łęcznej. Zmarł w czwartek, 24 listopada 2022 r. nad ranem.

Urodził się 30 listopada 1989 r. w Lublinie. Święcenia prezbiteratu otrzymał 7 czerwca 2014 r. w Lublinie.

CZYTAJ DALEJ

Papież Franciszek o kapłaństwie kobiet: nie ma na to miejsca, ale nie umniejsza to godności i roli kobiety

2022-11-28 17:54

[ TEMATY ]

kobieta

kapłaństwo

Grzegorz Gałązka

O tym, że teologiczna "zasada Piotrowa" nie dopuszcza możliwości święcenia kobiet i o tym, że nie przekreśla to godności i doniosłej roli kobiety w Kościele, mówi papież Franciszek w rozmowie z jezuickim czasopismem "America", która ukazała się w poniedziałek.

Wśród wielu tematów, poruszonych w wywiadzie, udzielonym amerykańskim jezuitom, pojawia się pytanie to, co Ojciec Święty powiedziałby kobietom, które, posługując w Kościele, czują, że powołane są do kapłaństwa. Papież Franciszek odpowiada krótko, posługując się terminami "zasady Piotrowej" i "zasady maryjnej", znanymi z teologii Hansa Ursa von Balthasara.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję