Reklama

Jasna Góra: ojcowie paulini zapraszają do wspólnego przeżywania uroczystości beatyfikacji kard. Wyszyńskiego i Matki Czackiej

Beatyfikacja Prymasa Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej upływać będzie na Jasnej Górze w duchowej łączności z wiernymi zgromadzonymi w świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Dzięki specjalnym telebimom na placu przed Szczytem, utworzony zostanie TELEMOST. Uroczystość poprzedzi już od godz. 9.00 radosne oczekiwanie z udziałem polskich artystów a niemal zaraz po zakończeniu ogłoszenia nowych błogosławionych w Kaplicy Matki Bożej odprawiona zostanie dziękczynna Msza św.

[ TEMATY ]

beatyfikacja

Jasna Górą

Karol Porwich/Niedziela

W odpowiedzi na apel komitetu organizacyjnego beatyfikacji Prymasa kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Czackiej paulini zapraszają do wspólnego przeżywania dzisiejszej uroczystości.

Karol Porwich/Niedziela

Przeor Jasnej Góry, o. Samuel Pacholski zachęca wszystkich, którzy nie mogą się udać do Warszawy, a chcą, nie przed telewizorem, ale w sposób wspólnotowy i radosny przeżyć tę uroczystość do przybycia do Jasnogórskiej Matki, miejsca tak bliskiego Prymasowi.

Reklama

Wspólne oczekiwanie na beatyfikację zainagurowane zostanie o godz. 9.00. Zabrzmią m.in. utwory z projektu muzycznego „Czas to miłość - polscy artyści dla Prymasa Wyszyńskiego” realizowanego przez portal Stacja7 wspólnie z muzykiem Dariuszem Malejonkiem.

„Czas to miłość” to hołd złożony przez polskich artystów Prymasowi Tysiąclecia. Utwory opowiadają o życiu i nauce Kardynała, mogą pomóc w pokonywaniu przeciwności, są lekcją przebaczania, miłości i wytrwałości.

Tego dnia nie zabraknie świadectw o kard. Wyszyńskim, modlitwy różańcowej, a nawet słów samego ks. Prymasa odtworzonych z dźwiękowych zapisów archiwalnych Jasnej Góry.

Reklama

Muzyczna opowieść o Prymasie będzie przeplatana cytatami z jego nauki i fragmentami jego beletryzowanej biografii. Fragment książki Pawła Zuchniewicza „Ojciec wolnych ludzi” odczyta Michał Kłosowski, dziennikarz i publicysta.

O godz. 11.00 sprawowana będzie na Szczycie niedzielna Msza św., po której za pomocą specjalnego telemostu zgromadzeni połączą się ze Świątynią Opatrzności Bożej w Warszawie, gdzie odbywać się będą główne uroczystości beatyfikacyjne.

Telebimy ustawione są na placu przed Szczytem.

Po uroczystości beatyfikacyjnej w Kaplicy Matki Bożej, gdzie Prymas Wyszyński tak często się modlił, gdzie odprawił swoje kapłańskie prymicje, o godz.14.00 celebrowana będzie jedna z pierwszych Mszy św. dziękczynnych za nowego błogosławionego.

O godz. 16.15 zaplanowano wspólny różaniec także przed Cudownym Obrazem Matki Bożej, a dzień beatyfikacji zakończy Apel Jasnogórski.

2021-09-12 08:43

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Artur Ważny: Kościół to wspólnota relacji

2021-11-06 14:01

[ TEMATY ]

Jasna Góra

bp Artur Ważny

Jasna Górą

Jasna Góra News

Bp Artur Ważny

Bp Artur Ważny

O tym, że rzeczy materialne nie mogą osłabiać mocy duchowej Kościoła, który jest wspólnotą relacji, a jego siła ma twarz Jezusa Chrystusa, mówił w homilii bp Artur Ważny podczas Mszy św. sprawowanej w ramach odbywającego się na Jasnej Górze Forum Świeckich "Impuls". Celem trzydniowego spotkania, które zakończy się jutro, jest inspiracja do debaty nad problemami, którymi żyje Kościół, jego przyszłością i aktywną rolą świeckich.

W homilii bp Artur Ważny, nawiązując do dzisiejszej Łukaszowej Ewangelii o wykluczającej się służbie Bogu i mamonie podkreślił, że Jezus zaprasza nas dziś do egzaminu, w jaki sposób używamy rzeczy tego świata.

CZYTAJ DALEJ

Jak przygotować drogę Panu w Adwencie?

2021-12-04 22:16

[ TEMATY ]

ks. Paweł Rytel‑Andrianik

Sr. Amata CSFN

Wszyscy czterej ewangeliści cytują fragment z księgi Izajasza, który zapowiada misję św. Jana Chrzciciela. Tylko ewangelista Łukasz cytuje dłuższy fragment niż pozostali ewangeliści. Mówi on, że zbawienie ujrzą wszyscy ludzie, nie tylko Żydzi. Ten dłuższy cytat pozwala zrozumieć nie tylko działalność Jana Chrzciciela, ale także Boży plan zbawienia przez Jezusa.

1. Słowa Klucze

CZYTAJ DALEJ

Franciszek podczas Mszy św. w Atenach: doświadczenie pustyni i nawrócenie, to wyjście poza schematy

2021-12-05 16:50

[ TEMATY ]

Franciszek w Grecji i na Cyprze

PAP

O tym, że adwentowe zaproszenie do nawrócenia i do spotkania z Bogiem na pustyni życia, to przede wszystkim zachęta do wychodzenia poza dotychczasowe schematy wiary i własnych możliwości, mówił papież Franciszek w niedzielnej homilii. Msza św., której przewodniczył w Megaron Concert Hall w Atenach, to centralny punkt jego wizyty apostolskiej w Grecji.

Swoją refleksję Ojciec Święty oparł na Ewangelii z dnia, zachęcając wiernych do odniesienia do siebie samych zarówno zaproszenia do spotkania Boga w doświadczeniu pustyni, jak też do osobistego nawrócenia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję