Reklama

Kościół

Góra Krzyża: modlitwa w intencji ustania epidemii

W najbliższą niedzielę, 19 września, wierni diecezji kaliskiej zgromadzą się wokół Krzyża Jubileuszowego, aby modlić się o ustanie pandemii. Modlitwie przewodniczyć będzie biskup kaliski Damian Bryl.

2021-09-13 19:55

[ TEMATY ]

krzyż

Bp Damian Bryl

Krzyż Chrystusa

gorakrzyza.pl

Góra Krzyża

Góra Krzyża

Od ponad 20 lat we wrześniu, po święcie Podwyższenia Krzyża Świętego, na najwyższym wzniesieniu Wielkopolski – Kobylej Górze – przy Krzyżu Jubileuszowym gromadzą się wierni, aby odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego i uczestniczyć we Mszy św. pod przewodnictwem biskupa.

Reklama

- Po wielu miesiącach zmagań z doświadczeniem pandemii pragniemy stanąć jako pielgrzymi u stóp Chrystusowego Krzyża, aby błagać Miłosiernego Boga o zatrzymanie pandemii oraz wszelkiego zła, które dotknęło całą ludzkość, prosić za wszystkich chorych na COVID-19 oraz za całą służbę zdrowia zaangażowaną w walkę z epidemią. Pragniemy aby to spotkanie było wyrazem naszej solidarności i braterskiej miłości chrześcijańskiej – mówi bp Damian Bryl, który zachęca diecezjan do wspólnej modlitwy w tej intencji.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 14.00 czuwaniem modlitewnym przy relikwiach Krzyża Świętego w intencji przebłagalnej i wynagradzającej za grzechy świata oraz z prośbą o ustanie pandemii, za osoby chore i zmarłe na skutek COVID-19 oraz za wszystkie służby medyczne zaangażowane w walkę z epidemią.

O godz. 15.00 odmówiona zostanie Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem biskupa kaliskiego Damiana Bryla.

Ocena: +4 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Sprofanował krzyż w lokalu wyborczym

[ TEMATY ]

krzyż

S. Joanna Franciszka Węgrzyn

„Krzyż jest dla nas znakiem wiary” – przypomina bp Jan Piotrowski w komunikacie napisanym po profanacji krzyża, jaka miała miejsce w niedzielę 25 października w lokalu wyborczym nr 3 przy ul. Targowej w Kielcach.

CZYTAJ DALEJ

Zaprośmy Jezusa w nasze krzyże

2021-09-20 12:12

[ TEMATY ]

krzyż

Jezus

Karol Porwich/Niedziela

- Krzyż Jezusa jest objawieniem prawdy o Bogu, który chce być z nami w każdej sytuacji, także w najcięższym położeniu - mówił biskup kaliski Damian Bryl, który przewodniczył diecezjalnym uroczystościom Podwyższenia Krzyża Świętego na najwyższym wzniesieniu Wielkopolski na Kobylej Górze, zwanej Górą Krzyża.

Po wielu miesiącach zmagań z doświadczeniem pandemii wierni diecezji kaliskiej zgromadzili się przy Krzyżu Jubileuszowym, aby błagać Miłosiernego Boga o zatrzymanie pandemii oraz wszelkiego zła, które dotknęło całą ludzkość.

CZYTAJ DALEJ

Biskupi na XXI Dzień Papieski: Wesprzyjmy „żywy pomnik” wdzięczności św. Janowi Pawłowi II

2021-09-21 17:08

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

episkopat

Dzień Papieski

Dzieło Nowego Tysiąclecia

św. Jan Paweł II

© Wydawnictwo Biały Kruk/Adam Bujak

Dziś, w obliczu trudności finansowych wielu rodzin, przez składane ofiary mamy szansę podtrzymać, a niejednokrotnie przywrócić nadzieję w sercach młodych ludzi na lepszą przyszłość i realizację ich edukacyjnych aspiracji dla dobra Kościoła i naszej Ojczyzny – napisali biskupi w Liście pasterskim Episkopatu Polski zapowiadającym obchody XXI Dnia Papieskiego, który przeżywać będziemy 10 października br.

Biskupi przypomnieli, że wciąż aktualne jest wezwanie do ewangelizacji św. Jana Pawła II. „W tym kontekście tak ważne jest szkolne nauczanie religii, które dzisiaj w wielu przypadkach jest jedyną sposobnością proponowania dzieciom i młodzieży Chrystusa. Stanowi ono niezwykłą szansę nowej ewangelizacji lub pre-ewangelizacji wobec osób nieochrzczonych lub nie mających kontaktu z Kościołem. W obliczu wielu negatywnych głosów, nawet w środowisku Kościoła, stanowczo chcemy podkreślić wartość nauczania religii w szkole, które dzięki Janowi Pawłowi II znalazło na powrót swoje miejsce w placówkach oświatowych w 1990 r.” – czytamy w Liście pasterskim.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję