Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Gratka dla miłośników zwiedzania. Zapraszają do wyprawy questowej z Kantym po Kętach

Św. Jan Kanty jest przewodnikiem kęckiej wyprawy questowej.

[ TEMATY ]

św. Jan Kanty

zwiedzanie

quest

Kęty

LGD Dolina Soły

Pierwsza strona questu.

Pierwsza strona questu.

Dysponując blisko 2 godzinami wolnego czasu, można wybrać się w wyprawę po Kętach połączoną ze zwiedzaniem różnych miejsc. Zabawa rozpoczyna się na rynku, następnie wiedzie uliczkami miasta, a na końcu wyprawy w nagrodę czeka na uczestnika skarb. Można wędrować samemu bądź w niewielkiej grupie.

Idea questu zrodziła się kilka lat temu na warsztatach zorganizowanych przez Lokalną Grupę Działania „Dolina Soły” w ramach realizacji unijnego projektu związanego z rozwojem obszarów wiejskich. Pomysł opracowali mieszkańcy Kęt oraz okolic. Teraz projekt został zaktualizowany.

Quest to wyprawa, dzięki której można lepiej poznać nasze miasto i jego historię, zobaczyć je z nieco innej perspektywy i sprawdzić się w roli tropiciela i detektywa. Czeka nas wędrówka w doborowym towarzystwie, bowiem po Kętach oprowadzi nas sam św. Jan Kanty, patron miasta, opiekun studentów i profesorów – wyjaśnia współautorka questu Natalia Golaś.

Reklama

Precyzuje, że to po prostu forma aktywnej turystyki oraz zabawy nazywana także Wyprawami Odkrywców, podczas której uczestnik spaceru, na podstawie wierszowanej instrukcji, rozwiązując najróżniejsze łamigłówki, musi odgadnąć wskazówki dotyczące przebiegu trasy. A do tego potrzebuje jedynie zmysłu tropiciela i detektywistycznej spostrzegawczości.

Kartę questu "Z Kantym po Kętach" można otrzymać w Urzędzie Gminy, bibliotekach i Mediatece przy Rynku 13 albo pobrać tutaj. Jedna instrukcja przypada na maksymalnie 4 osoby. Na zakończenie można wpisać się do pamiątkowej Księgi Questu.

2021-09-15 14:54

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ewangelia wzywa nas do otwarcia naszych oczu i serca

2023-01-07 14:36

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mk 6, 1-6.

Środa, 1 lutego 2023

CZYTAJ DALEJ

Sukces ministra Ziobry w uruchomieniu elektronicznego dozoru skazanych

2023-01-31 17:35

[ TEMATY ]

sukces

skazany

Zbigniew Ziobro

PAP/Paweł Supernak

- Dzięki przepisom przygotowanym w Ministerstwie Sprawiedliwości coraz więcej skazanych odbywa kary poza więzieniami, w Systemie Dozoru Elektronicznego (SDE). Rozszerzamy działanie tego skutecznego systemu. Jego maksymalna dobowa pojemność wzrośnie do 10 tys. miejsc – powiedział Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro podczas dzisiejszej (31 stycznia br.) konferencji prasowej.

Minister podkreślił, że system przeznaczony jest dla tych, którzy nie są sprawcami najcięższych przestępstw, nie są mocno zdemoralizowani, lecz popełnili w życiu błąd, który mają szansę naprawić.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek w Kinszasie: przybywam jako pielgrzym pojednania i pokoju

2023-02-01 07:37

[ TEMATY ]

Franciszek w Kongo i Sudanie

PAP/EPA/CIRO FUSCO

Przybywam jako pielgrzym pojednania i pokoju – stwierdził Ojciec Święty w swoim pierwszym przemówieniu skierowanym do przedstawicieli władz, społeczeństwa obywatelskiego i korpusu dyplomatycznego w stolicy Demokratycznej Republiki Konga- Kinszasie.

Panie Prezydencie Republiki,

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję