Reklama

Ideologia LGBT – czy to mają być wartości unijne?

Szef Stowarzyszenia „Family Day – Brońmy naszych dzieci” krytykuje wideo o raporcie o stanie UE.

[ TEMATY ]

LGBT

ideologia

Adobe Stock

Wideo zapowiadające przemówienie Przewodniczącej Komisji UE Ursuli Von der Leyen o stanie Unii, to reklama pro LGBT pozbawiona jakiegokolwiek odniesienia do narodów i rodziny. „Tęczowe flagi i dwóch mężczyzn z dziewczynką z napisem ‘Defending our values’ - jeśli takie są wartości, które chce bronić Unia, to Europa będzie słabsza i bardziej podzielona”. Neurochirurg Massimo Gandolfini, szef Stowarzyszenia „Family Day – Brońmy naszych dzieci”, nie ma wątpliwości co do zapowiadanych treści raportu o stanie Unii.

- Dlaczego tak bardzo zszokowało doktora wideo o raporcie o stanie Unii?

Reklama

- Wideo pokazuje demonstracje LGBT i dziecko z dwoma mężczyznami, czyli pozbawione matki. Dlatego uważam za niewłaściwe, aby w kontekście raportu prezentowano jedyne symbole i hasła kontrowersyjnej ideologii. Szokuje to, że w wideo brakuje jakichkolwiek odniesień do rodziny oraz kulturowych i antropologicznych korzeni Europy, które ukształtowały naszą cywilizację.

materiał prasowy

- To może budzić niepokój o przyszłość Europy...

- Budzi niepokój to, że dziś Unia opowiada się za dzielącymi społeczeństwa teoriami opracowanymi przez ruchy LGBT, które nie mają nic wspólnego z odczuciami większości rodzin w Europie.

Podziel się cytatem

Reklama

Zamiast tego Europa powinna broni najsłabszych i najbardziej bezbronnych, czyli gwarantować każdemu dziecku prawo do ojca i matki, do tożsamości biologicznej, nie będącej wynikiem handlu ciałami i gametami podsycanego pragnieniem niektórych dorosłych. Europa, która rzeczywiście patrzy w przyszłość, to Europa narodów, która promuje kulturę prokreacji i macierzyństwa, wspiera młode pary, pragnące stworzyć rodzinę otwartą na życie, jedyną prawdziwą siłę napędową każdego społeczeństwa, która wie, jak się troszczyć o najsłabszych i umie harmonijnie integrować różnorodność, bez uszczerbku dla wszystkich ludzi i ich orientacji seksualnej.

- Co w takiej sytuacji mogą robić ruchy, takie jak Stowarzyszenie, którym pan kieruje?

materiał prasowy

- Jako „Stowarzyszenie Family Day – Brońmy naszych dzieci” będziemy nadal walczyć o to, aby polityka gospodarcza, społeczna i bioetyczna Unii Europejskiej koncentrowała się na uznaniu niezastąpionej wartości rodziny naturalnej. Z wielką radością przyjęliśmy niedawną deklarację papieża Franciszka na Węgrzech, w której powtórzył, że małżeństwo to jest związek tylko między mężczyzną a kobietą.

p>Włodzimierz Rędzioch

2021-09-16 11:57

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Częstochowa: Sąd odwołał piątkowe posiedzenie ws. Matki Bożej z tęczową aureolą

Częstochowski sąd odwołał zaplanowane na piątek posiedzenie dotyczące umorzenia sprawy młodego mieszkańca Warszawy, który w 2019 r. podczas Marszu Równości w tym mieście niósł wizerunek Matki Bożej z tęczową aureolą. Prokuratura oskarżyła go o obrazę uczuć religijnych.

Odwołanie posiedzenia sąd uzasadnia zaostrzeniem sytuacji epidemicznej i potencjalnie dużą liczbą osób, które chciałyby w nim uczestniczyć.

CZYTAJ DALEJ

#NiezbędnikRóżańcowy: Różaniec święty w objawieniach maryjnych – Siekierki

2021-10-23 22:28

[ TEMATY ]

#NiezbędnikMaryjny

Renata Czerwińska

Lata drugiej wojny światowej to czas, kiedy Polska dźwigała krzyż straszliwej okupacji niemieckiej, a Stolica przeżywała gehennę pod batem władz okupacyjnych. Właśnie w czasie wojennej pożogi, 3 maja 1943 roku, w uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, podwarszawskie Siekierki nawiedziła sama Matka Boża, ukazując się 12-letniej wówczas Władysławie Fronczak.

Stojąc w oknie wynajętej izdebki na poddaszu – dziewczynka ujrzała niebiańsko piękną postać młodej kobiety, która stała na kwitnącej pod oknem wiśni, ale „nie bezpośrednio na drzewie, lecz na białym obłoczku w kształcie pagórka”. Pani ubrana była w biały welon i białą szatę, przepasaną niebieską szarfą, a w Jej złożonych rękach tkwił różaniec... W następnych dniach Władzia miała kolejne widzenia tej pięknej, uśmiechniętej Osoby, która wreszcie 26 maja przemówiła do niej, nakazując, by zapaliła lampkę i przyniosła różaniec…

CZYTAJ DALEJ

Muzyka Czterech Wyznań

2021-10-25 23:24

Magdalena Lewandowska

Koncerty w cerkwi odbywają się bardzo rzadko

Koncerty w cerkwi odbywają się bardzo rzadko

Wyjątkowy Koncert Czterech Wyznań odbył się 25 października we wrocławskiej Dzielnicy Wzajemnego Szacunku.

Był niezwykły, bo publiczność wędrowała przez poszczególne świątynie słuchając muzyki charakterystycznej dla każdego z czterech wyznań: począwszy od katedry prawosławnej pw. Narodzenia Przenajświętszej Bogarodzicy, przez kościół oo. Paulinów pw. św. Antoniego, Synagogę pod Białym Bocianem, a kończąc w ewangelicko-augsburskim kościele Opatrzności Bożej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję