Reklama

Aspekty

Dyrektor Caritas Polska odwiedził naszą diecezję

15 września Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej odwiedził ks. Marcin Iżycki - dyrektor Caritas Polska.

[ TEMATY ]

Caritas Diecezji Zielonogórsko‑Gorzowskiej

Caritas Polska

caritaszg.pl

Dyrektor Caritas Polska (pierwszy z prawej) odwiedziny w naszej diecezji rozpoczął od siedziby diecezjalnej Caritas w Zielonej Górze, gdzie spotkał się z pracownikami i dyrektorem ks. Stanisławem Podfigórnym.

Dyrektor Caritas Polska (pierwszy z prawej) odwiedziny w naszej diecezji rozpoczął od siedziby diecezjalnej Caritas w Zielonej Górze, gdzie spotkał się z pracownikami i dyrektorem ks. Stanisławem Podfigórnym.

Dyrektor Caritas Polska odwiedziny w naszej diecezji rozpoczął od siedziby diecezjalnej Caritas w Zielonej Górze, gdzie spotkał się z pracownikami i dyrektorem ks. Stanisławem Podfigórnym. Następnie odwiedził prowadzone przez diecezjalną Caritas placówki na południu diecezji, m.in. Schronisko dla bezdomnych mężczyzn w Żukowicach. Diecezjalna Caritas przejęła to miejsce w październiku ub. r. i przeprowadziła gruntowny remont, a mieszkańcy otrzymali nowe pokoje i łazienki.

Reklama

W dalszej części wizyty w Głogowie dyrektor spotkał się z przedstawicielami Parafialnego Zespołu Caritas w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, który zajmuje się wydawaniem żywności dla bezdomnych, oraz PZC w parafii pw. św. Mikołaja, gdzie realizowany jest projekt Caritas Laudato si’. Spotkanie było także okazją do rozmowy o prowadzonych działaniach, projektach PZC i Szkolnego Koła Caritas oraz planach na przyszłość.

Caritas Polska współpracuje i reprezentuje 45 Caritas diecezjalne w Polsce, wspierając je w wykonywaniu ich zadań oraz świadczy pomoc humanitarną i rozwojową na wszystkich kontynentach.

2021-09-16 14:22

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nasza redakcyjna torba

[ TEMATY ]

Torba Charytatywna

Caritas Diecezji Zielonogórsko‑Gorzowskiej

Caritas Spes Ukraina

Katarzyna Gazińska

My w naszej redakcji z „Torbą charytatywną” dla Ukrainy

My w naszej redakcji z „Torbą charytatywną” dla Ukrainy

Zwyczajem lat poprzednich Caritas Diecezji Zielonogórsko–Gorzowskiej zaprosiła urzędy, instytucje, jednostki, placówki, ale też przedsiębiorstwa i firmy do włączenia do akcji pod nazwą „Torba Charytatywna”.

Caritas rozprowadza i odbiera z powrotem papierowe torby wypełnione produktami żywnościowymi oraz chemią przez ludzi dobrej woli. Wolą organizatorów zostaną one przekazane biednym i ubogim będącym podopiecznymi Caritas Spes na Ukrainie. W roku 2017 udało się w naszej diecezji zebrać ponad 600 toreb, które zostały przekazane na Ukrainę.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Archidiecezja Łódzka: Pozostaje w naszej pamięci

2021-12-05 09:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum

W tym roku mija 25 rocznica śmierci Ks. kan. Antoniego Supadego, zasłużonego kapłana Archidiecezji Łódzkiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję