Reklama

Ogólnopolski Turniej szachowy „Szlakiem Nawiedzenia”


Niedziela Ogólnopolska 39/2003

27 września br. w Radomiu w salach Kurii Diecezji Radomskiej przy ul. Malczewskiego 1 odbędzie się druga część Ogólnopolskiego Turnieju Szachowego „Szlakiem Nawiedzenia”. Pierwsza część została przeprowadzona w Suchedniowie.
System rozgrywek - szwajcarski z tempem 15 minut dla zawodnika na całą partię.
Zgłoszenia przyjmuje prezes ROZSzach - Bogumił Paterek, tel. 0-606-82-04-98. Można je również nadsyłać pod adresem: Radomski Okręgowy Związek Szachowy, ul. Daszyńskiego 5, 26-600 Radom lub pocztą elektroniczną: bogumilpaterek@poczta.fm, marek_niedzwiecki@op.pl
Zapisy przyjmowane będą również w dniu rozpoczęcia Turnieju na sali gry w godz. od 9.00 do 9.45.
Uroczyste otwarcie Turnieju nastąpi o godz. 9.45. I runda planowana jest na godz. 10.00. Po rozegraniu V rundy zaplanowana jest przerwa obiadowa. Zakończenie Turnieju wraz z wręczeniem nagród nastąpi ok. godz. 16.30.
Patronat honorowy nad Turniejem objął ks. inf. dr Józef Wójcik - proboszcz parafii w Suchedniowie, znany z bohaterskiego uwolnienia z aresztu komunistów peregrynującego w 1972 r. Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej.
Patronat medialny sprawują: Redakcja Tygodnika Katolickiego Niedziela oraz Redakcja Radia AVE. W skład komitetu organizacyjnego wchodzą: Marek Olender (inicjator Turnieju), ks. dr Sławomir Fundowicz (kanclerz Kurii Diecezji Radomskiej), Bogumił Paterek (prezes ROZSzach), Marek Niedźwiecki (sekcja szachowa przy Katolickim Centrum Młodzieży ARKA).

Inwigilowała ks. Blachnickiego dziś walczy z dyskryminacją

2019-08-22 09:01

Artur Stelmasiak

Internauci rozpoznali niebezpieczną współpracowniczkę komunistycznej służby, która stoi na czele stowarzyszenia współpracującego z warszawskim ratuszem.

Archiwum Główne Ruchu Światło-Życie

Chodzi o TW ps. "Panna", czyli Jolantę Gontarczyk, która na poczatku lat 80. rozpracowywała Solidarność, a później środowisko Polonii w RFN. Wraz z mężem inwigilowała Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, który po wprowadzeniu stanu wojennego osiadł w Carlsbergu w Niemczech Zachodnich. - Wtedy Gontarczyk grała najbardziej katolicką i najbardziej patriotyczną kobietę w tym polonijnym środowisku - mówi "Niedzieli" Agnieszka Wolska z Kolonii, która od lat przypatruje się działalności TW "Panny".  

W latach 90. Jolanta Gontarczyk stała sie aktywistką feministyczną i ważnym członkiem warszawskiego SLD, gdzie pełniła wiele funkcji rządowych i samorządowych. Została odsunięta, gdy w 2005 roku ujawniono jej mroczną przeszłość, a IPN wszczął śledztwo ws. tajemniczej śmierci ks. Blachnickiego.

Internauci rozpoznali Jolantę Gontarczyk pod zmienionym nazwiskiem, jako Jolantę Lange. Przez kilka lat była ona w prezydium Komisji Dialogu Społecznego ds. Równego Traktowania, gdzie lobbowane są m. in. postulaty aktywistów LGBT. Obecnie jest także prezesem stowarzyszenia zajmującego się programami antydyskryminacyjnymi m. in. na zlecenie warszawskiego ratusza. Zmianę nazwiska z Gontarczyk na Lange potwierdza odpis z Krajowego Rejestru Sądowego. W zarządzie stowarzyszenia w 2008 r. zmieniło się nazwisko Jolanty, ale numer PESEL kobiety pozostał ten sam.

Jolantę Lange, jako Jolantę Gontarczyk rozpoznaje wiele osób z niemieckiej Polonii. - Mój mąż, jako członek Solidarności wyemigrował do RFN jeszcze przed stanem wojennym. W Carlsbergu poznał ks. Franciszka Blachnickiego i małżeństwo Gontarczyków. Wiele osób doskonale pamięta i rozpoznaje panią Gontarczyk, która znalazła sobie nową niszę dla swojej działalności - mówi Agnieszka Wolska.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

95-letnia pątniczka z Włoch w rozmowie z "Niedzielą" o swoim pielgrzymowaniu

2019-08-22 21:24

NIEDZIELA TV

95-letnia Emma Morosini, Włoszka, która wybrała się w samotną pieszą pielgrzymkę na Jasną Górą pokonując ok. 1 tys. jest już u celu. - Ostatnie owoce mojego życia: modlitwę o pokój na świecie, za kapłanów i młodych chciałam przynieść tutaj Matce Bożej - powiedziała pątniczka.

NIEDZIELA TV

Obejrzyj film: 95-letnia pątniczka z Włoch w rozmowie z "Niedzielą" o swoim pielgrzymowaniu
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem