Reklama

Oświadczenie Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia

Niedziela Ogólnopolska 45/2003

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia stanowczo potępia ogłoszone przez ekstremalnych polityków SLD i UP plany pozbawienia prawnej ochrony życia ludzi w początkowym etapie ich życia i rozwoju. Każdy człowiek, także poczęte dziecko do 12. tygodnia życia, ma bezwarunkowe prawo do życia. Współczesna nauka - w tym medycyna - jednoznacznie określa poczęcie jako początek życia człowieka.
Propozycja skrajnych środowisk związanych z SLD-UP jest również sprzeczna z postanowieniami prawa międzynarodowego oraz polską konstytucją:
* Powszechna Deklaracja Praw Człowieka Narodów Zjednoczonych (1948 r.): „Każdy człowiek ma prawo do życia, wolności i bezpieczeństwa swej osoby”;
* Konwencja o Prawach Dziecka Narodów Zjednoczonych (1989 r.): „Dziecko, z uwagi na swoją niedojrzałość psychiczną oraz umysłową, wymaga szczególnej opieki i troski, w tym właściwej ochrony prawnej - zarówno przed, jak i po urodzeniu”;
* Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej (1997 r.): „Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia”.
Polska Federacja Ruchów Obrony Życia zwraca również uwagę na fakt, iż 81% Polaków opowiada się za prawną ochroną życia dzieci poczętych (OBOP, czerwiec 2003 r.), a także ponawia postulat podjęcia jak najskuteczniejszych działań na rzecz wzmocnienia pomocy dla matek w ciąży oraz osób i rodzin znajdujących się w sytuacji kryzysowej.
Z bólem przypominamy także fakty historyczne dotyczące aborcji: pierwsza jej legalizacja w Europie XX wieku miała miejsce w komunistycznym Związku Sowieckim w 1920 r., zaś po raz pierwszy w dziejach naszego narodu „zezwolono” polskim kobietom na praktycznie nieograniczone „przerywanie ciąży” 9 marca 1943 r. - zrobił to okupant hitlerowski, jednocześnie w tym samym akcie „prawnym” zabraniając Niemkom dokonywania aborcji pod karą śmierci. Po raz drugi zalegalizowano aborcję w okresie terroru stalinowskiego 27 kwietnia 1956 r.
Głęboki niepokój budzi również propozycja zrównania związków homoseksualnych z małżeństwami, co stanowi bezprecedensowy atak na instytucję rodziny, która jest podstawową wspólnotą społeczną.
Polska Federacja Ruchów Obrony Życia apeluje do wszystkich ludzi dobrej woli - także tych ze środowisk lewicy: nie dawajmy zgody na próby wprowadzenia nieludzkiego „prawa”, ale budujmy wspólnie cywilizację życia i miłości, chroniąc życie każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci oraz rodzinę.

Warszawa, 23 października 2003 r.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Francja: piąta rocznica męczeństwa ks. Jacquesa Hamela

2021-07-26 14:25

[ TEMATY ]

ks. Jacques Hamel

youtube.com

Ks. Jacques Hamel

Ks. Jacques Hamel

Grób księdza Jacquesa Hamela jest miejscem pielgrzymek nie tylko dla francuskich księży i seminarzystów, ale dla całych rodzin. „Przykład życia tego prostego kapłana przemawia z coraz większą siłą” – mówi Radiu Watykańskiemu abp Dominique Lebrun. Właśnie mija pięć lat o męczeńskiej śmierci ks. Hamela, zamordowanego przez islamskich fundamentalistów w czasie sprawowania porannej Mszy w Saint-Étienne-du-Rouvray.

Dziś w tym samym kościele św. Szczepana miejscowy arcybiskup odprawił Eucharystię. Po liturgii odbyła się też uroczystość republikańska na rzecz pokoju i sprawiedliwości, w której uczestniczył minister spraw wewnętrznych Francji.

CZYTAJ DALEJ

Płoty: Rusza Przystanek Jezus - Ogólnopolska Inicjatywa Ewangelizacyjna

2021-07-26 11:10

[ TEMATY ]

Przystanek Jezus

facebook.com/PrzystanekJezus

Dziś rozpoczyna się Ogólnopolska Inicjatywa Ewangelizacyjna Przystanek Jezus. Z powodu zmiany lokalizacji festiwalu Pol’and’Rock w tym roku ewangelizatorzy spotkają się w Płotach (woj. Zachodniopomorskie). Wydarzenie organizowane już po raz 21. potrwa do 1 sierpnia.

Do udziału w ewangelizacji zaproszono członków wspólnot, stowarzyszeń i ruchów kościelnych. Zgodnie z ideą Przystanku Jezus chcą oni towarzyszyć młodym w ich wędrówce wiary i niewiary. Dlatego podczas Festiwalu Pol’and’Rock pragną stworzyć dla nich przestrzeń spotkania z ewangelizatorami, by mogli usłyszeć przesłanie Dobrej Nowiny.

CZYTAJ DALEJ

Ks. Marcin Modrzyński o rekolekcjach „Beatyfikacja33”

2021-07-26 17:39

[ TEMATY ]

beatyfikacja

beatyfikacja kard. Wyszyńskiego

matka Elżbieta Czacka

Beatyfikacja33

Beatyfikacja.info

„To nie pierwsze rekolekcje w takiej formule. Powstały w oparciu o organizowane wcześniej rekolekcje „Oddanie33”, przez które przeszło łącznie ponad 500 tysięcy osób z całej Polski. Są więc sprawdzonym narzędziem duszpasterskim – mówi ks. Marcin Modrzyński o rekolekcjach przed beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej.

Bernadeta Kruszyk: Już niebawem, 6 sierpnia, rozpoczną się ogólnopolskie rekolekcje przygotowujące do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. Nazwę łatwo zapamiętać „Beatyfikacja33”. Dlaczego 33?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję