Reklama

Niedziela Łódzka

Aleksandrów Łódzki: Szlakiem Świętej Siostry Faustyny

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Marek Kamiński

Już od godz. 6:30 przy parafii pw. Archaniołów w Aleksandrowie Łódzkim zgromadzą się wierni, którzy rowerami przejadą dystans 40km, by wspólnie podążyć śladami Świętej Siostry Faustyny powtarzając: "Jezu Ufam Tobie". 

Celem pielgrzymki jest przemierzanie prawdopodobnym szlakiem jaki przebyła Święta Faustyna ze Świnic Warckich do Aleksandrowa Łódzkiego. W modlitwie, która będzie towarzyszyła na trasie rajdu powierzone będą Bogu sprawy za wstawiennictwem Świętej Siostry Faustyny.

Pielgrzymka wpisuje się w obchody odpustu parafialnego Świętych Archaniołów (3 października), wspomnienie Świętej Faustyny (5 października), a przede wszystkim jest symbolicznym upamiętnieniem przybycia 16-letniej wówczas Helenki Kowalskiej do Aleksandrowa Łódzkiego 100 lat temu.

Program: 

• 6.30 – Pakowanie rowerów do samochodu na parkingu przy Urzędzie Miasta w Aleksandrowie Łódzkim.
• 7.00 – Wyjazd autokarem do Świnic Warckich.
• 8.00 – Msza Święta w Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny w Świnicach Warckich pod przewodnictwem ks. bp. Marka Marczaka.
• 9.00 – Rozpakowanie rowerów z samochodu i przygotowanie do drogi.
•9.30 – Wyjazd na trasę pielgrzymki (około 40 km). Postoje: przy domu narodzin św. Faustyny, w parafiach Miłosierdzia Bożego w Dzierżawach, Świętej Anny w Wartkowicach, Świętych Piotra i Pawła w Turze, Świętego Floriana w Domaniewie, Świętego Mateusza w Dalikowie.
• 14.00 – Przyjazd do Aleksandrowa Łódzkiego. Przejazd przy domu, w którym 100 lat tamu mieszkała Helenka Kowalska, zakończenie w parafii Świętych Archaniołów, gdzie św. Faustyna przyjęła Sakrament Bierzmowania. Modlitwa i wspólny ciepły posiłek.

Propozycje wyposażenia:
- rower sprawny i sprawdzony najlepiej z błotnikami i bagażnikiem
- sakwa rowerowa lub inna torba na osobisty bagaż
- zapasowa dętka
- buty wygodne o twardej podeszwie
- ubranie ciepłe, ale lekkie
- peleryna przeciwdeszczowa
- czapka nieprzewiewna (a jeszcze lepiej kask na cienką czapeczkę)
- okulary
- jedzenie i picie na drogę

Zapisy: Zapraszamy osoby zdrowe, czujące się na siłach do przejechania trasy pielgrzymki na rowerze. W zależności od ilości osób jedziemy w kilku grupach będących w kontakcie wzrokowym. Będziemy poruszać się w odpowiednim porządku, o czym poinformujemy na miejscu. Każdy jest odpowiedzialny za siebie i swoich bliskich. Prosimy zaopatrzyć się w jedzenie i picie na drogę. Zapewniamy pomoc medyczną i techniczną oraz ciepły posiłek na końcu wyprawy.

Prosimy o zgłoszenie swojego uczestnictwa pod numerami telefonów: 600-292-070 (Magdalena) lub 501-785-454 (Agnieszka) (Imię i nazwisko, PESEL, telefon, mail)

2021-10-01 10:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Być podobną do Boga – Być jak On

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Justyna Kunikowska

W trzeci wtorek miesiąca w parafii pw. św. ap. Piotra i Pawła w Łodzi miało miejsce kolejne spotkanie dla kobiet. Od ponad pół roku dziewczęta gromadzą się w świątyni, by wspólnie pomodlić się i wysłuchać przygotowywanych, comiesięcznych konferencji.

CZYTAJ DALEJ

Spacer po genealogii. Rodzina Ojca Pio

2022-09-22 21:05

[ TEMATY ]

św. o. Pio

Zakon Braci Mniejszych Kapucynów, Prowincja Krakowska

Pod koniec XIX wieku w murach małego włoskiego miasteczka przyszło na świat dziecko, które dzięki szczególnym darom łaski znane jest na całym świecie. To właśnie jemu Pietrelcina zawdzięcza swoją sławę.

W Pietrelcinie

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Folkowanie dla pokoju

2022-09-25 13:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

Młodzi artyści z sześciu krajów świata apelowali o pokój na całym świecie podczas jednego z dni 12. Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Młodych „Folkowe Inspiracje”. Szczególnie apel skierowany był w kierunku Ukrainy, gdzie od ponad pół roku trwa wojna.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję