Reklama

Niedziela Kielecka

Bracia kapucyni zapraszają

Bracia kapucyni z Kielc zapraszają na sympozjum "W Kościele, z Kościołem i dla Kościoła!"

[ TEMATY ]

diecezja kielecka

Archiwum br. kapucynów (Kielce)

Odbędzie się ono w sobotę 23 października 2021 r.

Program spotkania:

8.30 Rozpoczęcie.

Reklama

8.35 Św. Franciszek z Asyżu w Kościele swoich czasów - br. prof. Andrzej Derdziuk OFMCap, KUL.

9.25 Miłość do Kościoła w życiu i posłudze bł. Honorata Koźmińskiego - br. prof. Roland Prejs OFMCap, KUL.

10.15 Przerwa.

10.45 Św. Ojciec Pio wierny syn Kościoła - br. dr Roman Rusek OFMCap, Krajowy Koordynator GMOP.

11.35 Czcigodny Sługa Boży Ojciec Serafin Kaszuba w Kościele prześladowanym - br. dr Krzysztof Niewiadomski OFMCap, Promotor Sprawy Beatyfikacyjnej.

12.30 Msza Święta w intencji Kościoła (z kazaniem o św. Leopoldzie Mandić) - br. dr Marek Miszczyński OFMCap, Minister prowincjalny.

13.30 Zakończenie.

Miejsce: Aula parafialna, ul. Warszawska 33, Kielce

www.kapucynikielce.pl

2021-10-04 20:39

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Diecezja kielecka: wizyta duszpasterska będzie się odbywała w sposób tradycyjny

[ TEMATY ]

diecezja kielecka

wizyta duszpasterska

Karol Porwich/Niedziela

W niektórych parafiach już się rozpoczęła, w innych rusza po Bożym Narodzeniu lub od nowego roku – w diecezji kieleckiej wizyta duszpasterska zwana popularnie kolędą, będzie się odbywała w sposób tradycyjny, czyli w formie odwiedzin duszpasterzy w ich domach. Diecezja wraca do tej formuły po przerwie spowodowanej czasem pandemii.

- Warto pamiętać, czym jest wizyta duszpasterska i czemu ona służy – mówi KAI ks. Łukasz Zygmunt, rzecznik prasowy diecezji kieleckiej. - Kolęda umożliwia kapłanom bliższe poznanie swoich wiernych, ich spraw, problemów z jakimi się borykają, ale także daje okazję do rozmowy o uczestnictwie we Mszy św., katechezie dzieci oraz problemach i troskach rodziny. Istotą tego spotkania jest przede wszystkim wspólna modlitwa i wzajemne poznanie kapłanów z parafianami – tłumaczy.

CZYTAJ DALEJ

Jezus chce się dziś z Tobą spotkać i powiedzieć Ci pełne otuchy słowa!

2023-01-07 15:07

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mt 5, 13-16.

Niedziela, 5 lutego 2023

CZYTAJ DALEJ

Papież Franciszek napisał do polskiej parafii w Londynie, pozdrawiając również anglikanów

2023-02-04 18:56

[ TEMATY ]

Franciszek

mizar_21984/fotolia.com

Parafia św. Wojciecha w Londynie jest fenomenem na skalę światową między innymi dlatego, że korzysta z gościnności kościoła anglikańskiego. Papież Franciszek najpierw pobłogosławił kopię jasnogórskiej ikony do tego kościoła, a ostatnio proboszcz parafii ks. Bartosz Rajewski otrzymał odpowiedź na swój list.

– W październiku 2022 roku miałem okazję spotkać się z Ojcem Świętym Franciszkiem. Papież pobłogosławił wówczas ikonę Czarnej Madonny dla naszych parafii św. Wojciecha (katolicka) i św. Kutberta (anglikańska). Mogliśmy dłuższą chwilę porozmawiać (jak na warunki audiencji generalnej) o naszym unikatowym i pionierskim projekcie ekumenicznym. Ojciec Święty był żywo zainteresowany tym tematem. Spojrzał mi głęboko w oczy i powiedział (o ekumenizmie): "Innej drogi nie ma". Przekazałem też Franciszkowi ważny list dotyczący naszej wspólnoty. Obiecał, że list przeczyta i na niego odpisze. Odpowiedź nadeszła pod koniec stycznia – opowiada w rozmowie z KAI ks. Bartosz Rajewski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję