Reklama

Aspekty

Zielona Góra. Spotkanie wspólnot Mężczyzn św. Józefa

W parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Zielonej Górze 9 października odbyło się spotkanie trzech wspólnot Mężczyzn św. Józefa z naszej diecezji.

[ TEMATY ]

Mężczyźni św. Józefa

Archiwum autora

Wśród mężczyzn pojawiło się pragnienie, aby w naszej diecezji, wszystkie wspólnoty Mężczyzn św. Józefa spotykały się 2 razy w roku na Mszy św., modlitwie i integracji

Wśród mężczyzn pojawiło się pragnienie, aby w naszej diecezji, wszystkie wspólnoty Mężczyzn św. Józefa spotykały się 2 razy w roku na Mszy św., modlitwie i integracji

Rozpoczęło się Mszą św. z udziałem ks. Janusza Mikołajewicza z Żar i ks. Piotra Wadowskiego z Gubina sprawowanej w intencji wspólnot MŚJ w naszej diecezji, po której odbyło się spotkanie i poczęstunek.

Gospodarze przyjęli wspólnotę z Żar, z parafii św. Józefa i nowo powstałą wspólnotę z Gubina. Miała dotrzeć również grupa mężczyzn z Rzepina i ze Wschowy, ale z przyczyn od nich nie zależnych, nie udało się im dojechać. Na te spotkanie mężczyźni zaprosili wyjątkowo swoje żony i dzieci, aby zobaczyli jako mężowie, ojcowie się integrują, wspierają i modlą. Wśród mężczyzn pojawiło się pragnienie, aby w naszej diecezji, wszystkie wspólnoty Mężczyzn św. Józefa spotykały się 2 razy w roku na Mszy św., modlitwie i integracji, by poznawać się, wzajemnie się wymieniać doświadczeniami i służyć sobie pomocą. Dodatkowym czynnikiem integrującym mają być wspólne pielgrzymki czy rekolekcje dla mężczyzn, przynajmniej raz w roku.

Drodzy Panowie, zapraszamy Was do tworzenia nowych wspólnot MŚJ w naszej diecezji, Kościół Was potrzebuje! Jeżeli są w naszej diecezji wspólnoty MŚJ, które bazują na programie krakowskim ,,Drogowskazy", to prosimy o kontakt: p.wadowski@ojcostwopowolaniem.pl, byśmy mogli Was informować o kolejnych wspólnych spotkaniach naszej męskiej formacji.

2021-10-10 23:08

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

"Poddaj się" - spotkanie i konferencja dla mężczyzn

17 czerwca odbędzie się kolejne spotkanie otwarte Mężczyzn Świętego Józefa w Krakowie. Gościem spotkania będzie ks. Edward Staniek. Podejmie ważny temat: "Poddaj się".

Jak piszą Organizatorzy: Bądźcie z nami 17 czerwca w kościele na Podgórzu i na łączach internetowych przez stronę Zobacz.

CZYTAJ DALEJ

Jezuici: zakaz działalności publicznej dla o. Marko Ivana Rupnika

2022-12-05 13:06

[ TEMATY ]

jezuici

Monika Książek

Pomimo stwierdzenia przez Dykasterię Nauki Wiary przedawnienia zarzutów stawianych wobec znanego słoweńskiego jezuity o. Marko Ivana Rupnika SJ nadal toczy się przeciw niemu postępowanie administracyjne i nie może on prowadzić działalności publicznej – poinformowała Kuria Generalna Towarzystwa Jezusowego w Rzymie.

Do Dykasterii Nauki Wiary wpłynęła w 2021 r. skarga na o. Marko Ivana Rupnika SJ, dotycząca jego sposobu sprawowania posługi. Nie dotyczyła ona osób niepełnoletnich. Dykasteria Nauki Wiary zwróciła się do Towarzystwa Jezusowego z prośbą o wszczęcie dochodzenia wstępnego w tej sprawie. Towarzystwo Jezusowe natychmiast wyznaczyło zewnętrznego śledczego (zakonnika z innego instytutu) do przeprowadzenia dochodzenia. Różne osoby zostały zaproszone do złożenia zeznań. Raport końcowy został złożony w Dykasterii Nauki Wiary. Po przestudiowaniu wyników tego dochodzenia, Dykasteria Nauki Wiary stwierdziła, że fakty, o których mowa, uległy przedawnieniu i dlatego zamknęła sprawę na początku października bieżącego roku.

CZYTAJ DALEJ

Koncert organowy w Bazylice św. Elżbiety

2022-12-07 19:38

Archiwum organizatorów

Fundacja Kultura Brzmienia we współpracy z miastem Wrocław oraz parafią św. Elżbiety we Wrocławiu zapraszają na kolejny koncert w ramach II edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Brzmienie Fest” .

Wystąpią Zuzanna i Maciej Batorowie – małżeński duet organowy ze Świdnicy. Koncert odbędzie się w piątek, 9 grudnia o godz. 19 w Bazylice św. Elżbiety. Wstęp jest bezpłatny.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję