Reklama

Aspekty

Czwarty dzień wizyty ad limina Apostolorum

Mszą się przy grobie św. Jana Pawła II w Bazylice św. Piotra rozpoczął się czwarty dzień pielgrzymki polskich biskupów w Rzymie w ramach wizyty ad limina Apostolorum. Dziś w programie wizyty ad limina jeszcze spotkania w Kongregacjach ds. Duchowieństwa oraz Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, a po południu w Penitencjarii Apostolskiej.

2021-10-14 10:09

[ TEMATY ]

ad limina Apostolorum

Ks. Piotr Bartoszek

Jak relacjonuje ks. Piotr Bartoszek, który towarzyszy bp. Tadeuszowi Lityńskiemu, czwartkowa polska Msza św. przy grobie św. Jana Pawła II w Bazylice św. Piotra to stały punkt odniesienia dla Polaków mieszkających w Rzymie i pielgrzymujących do Wiecznego Miasta. Nie mogło zabraknąć na niej i biskupów uczestniczących w wizycie ad limina, którzy w ten sposób rozpoczęli czwarty dzień spotkań i konsultacji w watykańskich dykasteriach.

Reklama

Mszy św. przewodniczył bp Wiesław Śmigiel z diecezji toruńskiej. W homilii, przywołując dzieło Tomasza a Kempis, wskazał na konieczność stania przy Chrystusie, a nie przeciw Niemu. Wzorem takiej postawy w całym swoim życiu był święty Papież Jan Paweł II, którego wstawiennictwu Biskupi i wierni zawierzali sprawy Kościoła w Polsce. Wśród koncelebransów (ponad 100) nie zabrakło jałmużnika papieskiego kard. Konrada Krajewskiego.

Dziś w programie wizyty ad limina jeszcze spotkania w Kongregacjach ds. Duchowieństwa oraz Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, a po południu w Penitencjarii Apostolskiej.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Watykan: Trzecia grupa polskich biskupów rozpoczęła wizytę ad limina Apostolorum

2021-10-18 11:19

[ TEMATY ]

Watykan

ad limina

ad limina Apostolorum

Episkopat News

Od mszy pod przewodnictwem prymasa Polski arcybiskupa Wojciecha Polaka przy grobie świętego Piotra w bazylice watykańskiej rozpoczęła się w poniedziałek wizyta trzeciej grupy polskich biskupów ad limina Apostolorum, czyli do progów apostolskich. Na jej zakończenie spotkają się z papieżem Franciszkiem.

W trzeciej grupie są biskupi z archidiecezji warszawskiej wraz z ordynariatem polowym Wojska Polskiego, gnieźnieńskiej, łódzkiej i częstochowskiej, a także trzech diecezji greckokatolickich.

CZYTAJ DALEJ

Bp Nitkiewicz: najpierw trzeba być człowiekiem, a potem księdzem

2021-10-18 15:33

[ TEMATY ]

ksiądz

bp Krzysztof Nitkiewicz

Archiwum

Najpierw trzeba być człowiekiem, a potem księdzem – mówił bp Krzysztof Nitkiewicz 18 października podczas inauguracji roku akademickiego w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu.

Mszę św. inauguracyjną koncelebrował biskup pomocniczy senior Edward Frankowski wraz licznymi kapłanami. We wspólnej modlitwie uczestniczyli m.in. proboszcz parafii prawosławnej ks. Marcin Chyl, siostry zakonne, parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, wyższych uczelni kościelnych i świeckich, służb mundurowych i wierni.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Kobiety kobietom #1

2021-10-20 13:57

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Justyna Kunikowska

W parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Łodzi rozpoczęła się niezwykle ciekawa inicjatywa dla kobiet, której gościem była s. Anna Maria Pudełko AP – psychopedagog powołań, autorka książek dla kobiet, w których porusza temat relacji międzyludzkich i relacji z Bogiem.

Spotkanie rozpoczęła wspólna wieczorna Eucharystia, po której licznie zgromadzone uczestniczki miały okazję wysłuchać konferencji zaproszonej prelegentki. Nie zabrakło czasu na dyskusję, gdzie uczestniczki mogły zabrać głos i podzielić się przemyśleniami dotyczącymi poruszanych zagadnień z obszaru sfery emocjonalnej zarówno kobiet jak i mężczyzn.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję