Reklama

Niedziela Małopolska

Spotkaj misjonarzy na barce na Wiśle. Zapowiedź akcji „bArką na Misje”

Spotkali Jezusa i chcą o nim mówić. Od 23 do 29 października na barce Aquarius przy Moście Dębnickim na Wiśle trwać będzie misyjno-ewangelizacyjne wydarzenie „bArką na Misje”.

2021-10-14 14:34

facebook.pl/wspolnotajaspis

Uczestnicy konferencji prasowej 14 października

Uczestnicy konferencji prasowej 14 października

Misjonarze z wszystkich kontynentów opowiedzą o doświadczeniu spotkań z ludźmi żyjącymi w materialnym i duchowym ubóstwie. Pokażą charakter swojej posługi pośród m.in. groźnych narkotykowych gangów czy osób chorych na trąd.

„bArką na Misje” przygotowano z okazji Światowej Niedzieli Misyjnej i Tygodnia Misyjnego. Hasłem przewodnim akcji są słowa: „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy!”.

Reklama

W godz. od 10 do 20 usłyszymy szereg konferencji m.in. historię małej dziewczynki z Indii, której marzeniem było zostać „nikim”, a także nawróconego narkomana, późniejszego twócę 36 wspólnot modlitwy dla osób uzależnionych.

Centralnym wydarzeniem będzie Msza św. w sobotę 23 października a godz. 12. Po Eucharystii przewidziane jest muzyczne uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem, który przepłynie na barce pod kładkę Bernatkę.

– Zależy nam, aby zainteresować nie tylko tych, którzy są związani z misjami, ale żeby dać okazję przypadkowym ludziom, przechodzącym nad Wisłą, aby i oni przejęli się misjami – powiedział na konferencji prasowej dyr. Wydziału Duszpasterstwa Misyjnego Kurii Metropolitarnej w Krakowie ks. Tadeusz Dziedzic.

Reklama

Cel nadrzędny został określony przez młodzież ze wspólnoty Jaspis: „Gdy uda się zapalić iskrę chociaż w jednym przechodzącym obok sercu, to będzie olbrzymi sukces!”. Organizatorzy dodają, że podczas akcji misyjnej chcą zwrócić uwagę odbiorców na potrzeby budowania relacji (obok materialnego wspierania potrzebujących). – Nawet przelewając 50 mld dolarów, nie pomożemy tym ludziom, jeśli nie spotkamy się z nimi – powiedział prowadzący spotkanie.

Organizatorami wydarzenia „bArką na Misje” są: Wydziału Duszpasterstwa Misyjnego Archidiecezji Krakowskiej, wspólnota Jaspis z parafii MB Częstochowskiej na Szklanych Domach, zgromadzenie Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera oraz środowiska misyjne zgromadzeń żeńskich i męskich oraz świeckich.

Program ogólny: 

18 października (wtorek) – godz. 17.00 – spotkanie Wolontariuszy w Wydziale Duszpasterstwa Misyjnego Kurii Metropolitalnej w Krakowie

25-29 października  (pon.-pt.) – godz. 10.00 – 20.00 – Spotkania z Misjami na bArce dla dorosłych, dla dzieci szkół podstawowych i młodzieży szkół średnich po uprzednim zgłoszeniu i umówieniu dnia i godziny spotkania. Telefon do kontaktu: s. Bożena 668 688 096

23 października (sobota) – godz. 10.00 – 20.00

10.00 – 11.30 – Spotkania z Misjami

12.00 – Msza Święta na bArce Aquarius przy moście Dębnickim

14.00 – 16.00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu na płynącym statku Modlitwa Uwielbienia

16.00 – 20.00 – Spotkania z Misjami „Poznaj świat bez domysłów”

24 października (niedziela) – godz. 10.00 – 20.00 – „Świat – realne potrzeby”

Formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/ype8tthXUWBYPw7WA.


Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież zawierzył Polaków opiece św. Jana Pawła II

2021-10-20 09:57

[ TEMATY ]

papież Franciszek

św. Jan Paweł II

Grzegorz Gałązka

O obchodzonym w najbliższy piątek liturgicznym wspomnieniu św. Jana Pawła II przypomniał Franciszek w swoim pozdrowieniu skierowanym do pielgrzymów polskich obecnych w auli Pawła VI. Opiece swego poprzednika na Stolicy Piotrowej zawierzył cały naród polski.

Oto słowa Ojca Świętego:

CZYTAJ DALEJ

#NiezbędnikRóżańcowy: Różaniec święty w objawieniach maryjnych – Fatima

2021-10-18 20:20

[ TEMATY ]

różaniec

Fatima

#NiezbędnikRóżańcowy

Archiwum Sanktuarium Fatimskiego

Łucja, Franciszek i Hiacynta – 100 lat temu te dzieci rozmawiały z Matką Bożą

Łucja, Franciszek i Hiacynta – 100 lat temu te dzieci rozmawiały
z Matką Bożą

Trudno rozważać o objawieniach maryjnych pomijając Fatimę i wydarzenia, które miały tam miejsce w 1917 roku. Fatimskie objawienia są chyba najbardziej znanymi spośród wielu spotkań Matki Bożej z wizjonerami w różnych częściach świata.

Poznając historię i treść fatimskich objawień zauważymy, że różaniec był codzienną modlitwą trojga małych pastuszków, o której zawsze pamiętały pasąc owce w górach; był nieodstępnym ich towarzyszem, nieomal przyjacielem ich zabaw dziecięcych. Kiedy podczas pierwszego objawienia, w dniu 13 maja 1917 r. dzieci ujrzały Matkę Najświętszą, widziały Ją z różańcem w ręku. Jak później opisały: „Ręce trzymała pobożnie złożone na piersiach. Spadał z nich różaniec z ziaren podobnych do pereł. Na jego końcu był krzyżyk, jakby ze sczerniałego srebra”. Matka Boża nie wyznała dzieciom kim jest, wskazała tylko, że „przybywa z nieba”. Po krótkiej rozmowie z dziećmi, w której przedstawiła również pewne sprawy sprowadzające Ją na ziemię oraz warunki następnych Jej objawień - przed odejściem, powiedziała jeszcze: „Odmawiajcie codziennie różaniec, aby uprosić pokój dla świata i zakończenie wojny”...

CZYTAJ DALEJ

Abp G. Ryś: Jak odbudować autorytet biskupa i episkopatu?

2021-10-20 15:19

[ TEMATY ]

abp Grzegorz Ryś

ad limina

ad limina Apostolorum

Episkopat Flickr

Jak odbudować autorytet biskupa i episkopatu? - to jeden z "ważnych i poważnych" tematów, jaki jest poruszany podczas rozmów w watykańskich dykasteriach w ramach wizyty ad limina Apostolorum w Watykanie trzeciej grupy biskupów polskich z metropolii: warszawskiej, gnieźnieńskiej, łódzkiej, częstochowskiej, ordynariatu polowego Wojska Polskiego oraz z trzech eparchii greckokatolickich.

Mówił o tym abp Grzegorz Ryś, arcybiskup łódzki, podczas dzisiejszego briefingu w siedzibie Radia Watykańskiego w Rzymie. W spotkaniu z dziennikarzami wziął też udział biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej Piotr Jarecki.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję