Reklama

Niedziela Małopolska

Kraków - Łagiewniki

Rekolekcje Polaków w Łagiewnikach

    W dniach 15-24 października w bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbędą się rekolekcje pod hasłem: „Realizacja Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana w Kościele, Narodzie i Państwie Polskim”.

2021-10-14 19:39

Małgorzata Pabis

    19 listopada 2016 r. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach został uroczyście proklamowany Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. W modlitewnym zgromadzeniu uczestniczyło wtedy około 150 tysięcy wiernych z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej i Episkopatem.

    W ramach przygotowań do piątej rocznicy tego wydarzenia - w dniach 15-24 października - w bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, odbędą się rekolekcje pod hasłem: „Realizacja Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana w Kościele, Narodzie i Państwie Polskim”.

Reklama

    Nauki rekolekcyjne będą głoszone przez 10 dni przez księży biskupów z rożnych diecezji, Będą rozważać poszczególne wezwania „Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana” oraz praktyczną realizację tych wezwań w życiu narodowym, parafialnym, rodzinnym i indywidualnym. Rozpoczęcie nastąpi w piątek, 15 października podczas Godziny Miłosierdzia i Mszy świętej o 15.20.

    Program rekolekcji:

Piątek 15 X:

Reklama

15.00 – Rozpoczęcie rekolekcji, Godzina Miłosierdzia, Eucharystia, nauka rekolekcyjna 1: W naszych sercach – Króluj nam, Chryste! – bp Leszek Leszkiewicz (Tarnów);

Sobota 16 X:

17.15 – Różaniec, 18.00 – Eucharystia, nauka rekolekcyjna 2: W naszych rodzinach - Króluj nam, Chryste! – bp Stanisław Jamrozek, Delegat KEP ds. Ruchów Intronizacyjnych (Przemyśl).

Niedziela 17 X:

17.15 – Różaniec, 18.00 – Eucharystia, nauka rekolekcyjna 3: W naszych parafiach - Króluj nam, Chryste! – bp Jan Zając (Kraków);

Poniedziałek 18 X

17.15 – Różaniec, 18.00 – Eucharystia, nauka rekolekcyjna 4: W naszych szkołach i uczelniach - Króluj nam, Chryste! – bp Janusz Mastalski (Kraków);

Wtorek 19 X:

17.15 – Różaniec, 18.00 – Eucharystia, nauka rekolekcyjna 5: W środkach społecznej komunikacji - Króluj nam, Chryste! – bp Piotr Greger (Bielsko-Biała);

Środa 20 X:

17.15 – Różaniec, 18.00 – Eucharystia, nauka rekolekcyjna 6: W naszych urzędach, miejscach pracy, służby i odpoczynku - Króluj nam, Chryste! – bp Damian Muskus OFM (Kraków);

Czwartek 21 X:

17.15 – Różaniec, 18.00 – Eucharystia, nauka rekolekcyjna 7: W naszych miastach i wioskach - Króluj nam, Chryste! – bp Jan Piotrowski (Kielce);

Piątek 22 X

17.15 – Różaniec, 18.00 – Eucharystia, nauka rekolekcyjna 8: W całym Narodzie i Państwie Polskim - Króluj nam, Chryste! – bp Krzysztof Chudzio (Przemyśl);

Sobota 23 X:

17.15– Różaniec, 18.00 – Eucharystia, nauka rekolekcyjna wprowadzająca do Nabożeństwa Ekspiacyjnego, Nabożeństwo Ekspiacyjne przed Najświętszym Sakramentem – bp Ignacy Dec (Świdnica);

Niedziela 24 X:

12.00 – Eucharystia, nauka rekolekcyjna końcowa, odnowienie Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana .

    Transmisja rekolekcji: Telewizja Miłosierdzie i Radio Miłosierdzie – www.milosierdzie.pl

    Organizatorami rekolekcji są m.in.: Zarząd i Rada Ogólnopolskiego Dzieła Jezusa Chrystusa Króla, we współpracy z bp. Stanisławem Jamrozkiem, delegatem KEP do spraw Ruchów Intronizacyjnych.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Święto w Fundacji Jana Pawła II

2021-10-19 18:20

[ TEMATY ]

Watykan

św. Jan Paweł II

Włodzimierz Rędzioch/Niezdziela

60. urodziny o. Wieliczko - Msza w Kaplicy Polskiej

60. urodziny o. Wieliczko - Msza w Kaplicy Polskiej

Dzień 16 października jest wspominany każdego roku jako rocznica wybroru kard. Karola Wojtyły na Biskupa Rzymu. Ale nie wszyscy wiedzą, że w tym dniu, 16 października 1981 r. Jan Paweł II powołał do życia Fundację noszącą jego imię.

Jest to organizacja kościelna z siedzibą w Watykanie, która promuje inicjatywy edukacyjne, naukowe, kulturalne, religijne, charytatywne związane z pontyfikatem Papieża. Dokumentuje i rozpowszechnia wielkie dziedzictwo Jana Pawła II, również poprzez podlegające jej Centrum Dokumentacji i Studiów, gdzie przechowywane są dokumenty dotyczące pontyfikatu, z biblioteką zawierającą ponad 30 tys. tomów. W Centrum znajduje się również Muzeum, w którym zebrano dary otrzymane przez Papieża - do tej pory zostało skatalogowanych ponad 10 tys. przedmiotów.

CZYTAJ DALEJ

#NiezbędnikRóżańcowy: Różaniec święty w objawieniach maryjnych – Pontevedra

2021-10-19 20:29

[ TEMATY ]

różaniec

#NiezbędnikRóżańcowy

Karol Porwich

Z pięknej Portugalii, której ziemię swoją obecnością w 1917 roku zaszczyciła Matka Boża przenosimy się do Hiszpanii, która także stała się miejscem objawienia Najświętszej Maryi Panny. Było to 10 grudnia 1925r. w Pontevedra, gdzie Matka Boża przyszła do „widzącej” Łucji z Fatimy, która w 1922 roku wstąpiła do zgromadzenia dorotanek w Pontevedre.

U boku Matki Bożej znajdowało się Dzieciątko Jezus, podniesione na świetlistej chmurze. Najświętsza Maryja Panna położyła swoją dłoń na ramieniu Siostry Łucji i tak jak czyniła to już poprzednio, ukazała jej Serce otoczone cierniami, które Ona trzymała w drugiej ręce i oznajmiła: „Córko moja, spójrz. Serce moje otoczone cierniami, którymi niewdzięczni ludzie przez bluźnierstwa i niewdzięczność stale ranią. Przynajmniej ty staraj się nieść mi radość i oznajmij w moim imieniu, że przybędę w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia do tych wszystkich, którzy przez pięć miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię świętą, odmówią jeden różaniec i przez piętnaście minut rozmyślania nad tajemnicami różańcowymi, towarzyszyć mi będą w intencji zadośćuczynienia”.

CZYTAJ DALEJ

Seksualność w duchu katolickim - spotkania w D.A. Most

2021-10-20 12:30

Magdalena Lewandowska

Na pierwszym spotkaniu dr Agnieszka Chrobak mówiła studentom o płodności kobiety i mężczyzny

Na pierwszym spotkaniu dr Agnieszka Chrobak mówiła studentom o płodności kobiety i mężczyzny

W Salezjańskim Duszpasterstwie Akademickim „Most” we Wrocławiu rozpoczął się cykl spotkań „(Nie)rozmawiajmy o seksie” – dla wszystkich studentów, którzy chcą dowiedzieć się więcej o sferze seksualności w duchu katolickim.

– Cały cykl jest odpowiedzią na potrzeby nas studentów. Uważamy, że ten temat jest mało poruszany w Kościele, a jako młodzi ludzie, również powołani do życia w małżeństwie, chcemy dokształcić się na tej płaszczyźnie. Jesteśmy ciekawi, dlaczego np. antykoncepcja jest niedozwolona czy jak mamy rozmawiać z innymi osobami o seksualności, gdzie stawiać granice w relacjach – mówi Weronika Hińcz z D.A. „Most”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję