Reklama

Wiadomości

PFROŻ: brońmy małżeństwa i rodziny

[ TEMATY ]

rodzina

Brońmy życia i rodziny, na nich opiera się wolność i ład - apeluje zrzeszająca 130 organizacji prorodzinnych Polska Federacja Ruchów Obrony Życia, informując, że przyjmuje z wdzięcznością list pasterski Episkopatu Polski na Niedzielę Świętej Rodziny, który był czytany wczoraj w kościołach.

Poniżej tekst oświadczenia Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia:

BROŃMY MAŁŻEŃSTWA I RODZINY – NA NICH OPIERA SIĘ WOLNOŚĆ I ŁAD

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia - zrzeszająca 130 organizacji prorodzinnych, z wdzięcznością przyjmuje List Pasterski Episkopatu Polski na Niedzielę Świętej Rodziny.

Doświadczamy obecnie ataku na rodzinę poprzez wprowadzanie programów edukacyjnych i społecznych opartych na ideologii gender, które uderzają w tożsamość kobiecą i męską twierdząc, że płeć jest wyłącznie kwestią kultury i osobistego wyboru. Realizuje się to często pod pozorem walki o równouprawnienie kobiet i mężczyzn.

Jednakże to tradycyjna rodzina stanowi opokę, na której opierają się zarówno wolność jak i ład społeczny. Kwestionowanie naturalnych, biologicznych różnic pomiędzy kobietami a mężczyznami nie prowadzi do równości płci. List pasterzy Kościoła katolickiego w Polsce, który podkreśla znaczenie małżeństwa i rodziny oraz wskazuje źródła zagrożeń dla tych podstawowych wspólnot jest dla nas ważnym drogowskazem.

Polskie rodziny przeżywają obecnie poważny kryzys, który wyraża się w dramatycznym spadku dzietności, osłabieniu wychowawczej funkcji rodziny czy w marginalizacji ojcostwa. Tymczasem nadal nie mamy państwowego programu polityki rodzinnej, zaś podejmowane działania niejednokrotnie godzą w dobro rodzin, czego przykładem była kampania na rzecz wprowadzenia związków partnerskich inspirowana ideologią gender.

W tej sytuacji zwracamy się do wszystkich, szczególnie do rodziców i wychowawców, nauczycieli, pracowników uczelni i mediów o upowszechnianie prawdy o małżeństwie i rodzinie oraz przeciwstawienie się programom mającym na celu jej osłabienie, niezależnie od tego pod jak atrakcyjnymi hasłami są proponowane.

Reklama

Do Parlamentarzystów zwracamy się o zaprzestanie wszelkich działań prawnych, wprowadzających ideologię genderową do systemu edukacji i rozwiązań społecznych, a szczególnie o nie ratyfikowanie Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet, opartej na tej ideologii.

Zarząd Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia:
dr Paweł Wosicki (prezes), Antoni Szymański, Antoni Zięba, Anna Dyndul, Maria Adamska-Kolupa, Jolanta Chytra, o. Ryszard Halwa, ks. Stanisław Kaniewski, Lidia Klempis, Dariusz Kłeczek, Henryk Koch, Ewa Kowalewska, Bogdan Nowacki, Iwona Rutkowska, Hanna Wujkowska, Katarzyna Urban.

2013-12-30 15:25

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Przed obliczem Królowej Rodzin

Niedziela przemyska 43/2019, str. 1, 6

[ TEMATY ]

rodzina

pielgrzymka

małżeństwo

Archiwum Duszpasterstwa Rodzin

Jarosławska kolegiata już po raz piąty gościła rodziny i małżeństwa przybyłe 12 października do Matki Bożej Śnieżnej w Archidiecezjalnej Pielgrzymce Małżeństw i Rodzin.

CZYTAJ DALEJ

#TrzymajSięMaryi! - początek wielkiej inicjatywy maryjnej

Dookoła za dużo niepewności, stresu i bólu, aby stać bezczynnie i patrzeć na to z boku. Czas zacząć działać, bo do stracenia nie ma go już wiele. Nie chcemy być w tym sami. Dlatego w naszej akcji majowej polecamy Ci tylko jedno: TrzyMaj się Maryi! - wtedy wszystko będzie dobrze.

„Zróbcie wszystko cokolwiek Wam powie”. Maryja zawsze wie, co jest dla nas najlepsze. Będąc z Nią, nasza relacja z Bogiem rozkwitnie jak majowe konwalie i magnolie. Matka Boża to najlepszy towarzysz naszej duchowej drogi, o czymś zaświadczają całe rzesze świętych. Trzymając się Maryi - jesteśmy bezpieczni.

CZYTAJ DALEJ

Kard. Nycz: potrzeba nam bł. kard. Wyszyńskiego jako orędownika na czas wojny w Ukrainie

2022-05-28 21:08

Karol Porwich/Niedziela

Kard. Kazimierz Nycz

Kard. Kazimierz Nycz

Najbardziej przekonującym świadectwem wiary w Boga jest dziś miłość nieprzyjaciół - powiedział kard. Kazimierz Nycz, wskazując na przykład bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Jak mówił potrzeba nam dziś jego orędownictwa, kiedy w wojnie na Ukrainie godność człowieka jest szargana, a ludzie - zabijani.

Kościół w Polsce 28 maja obchodził pierwsze po beatyfikacji liturgiczne wspomnienie kard. Stefana Wyszyńskiego. W stolicy centralne uroczystości odbyły się w archikatedrze warszawskiej p.w. św. Jana Chrzciciela, gdzie mieści się sarkofag prymasa.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję