Reklama

Świat

Rzym: Sekretarz generalny ONZ spotkał się z kierownictwem Wspólnoty Sant’Egidio

Uczestniczący w obradach szczytu G20 w Rzymie sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres spotkał się z kierownictwem Wspólnoty Sant’Egidio. Jak poinformowała Wspólnota, podczas spotkania 30 października rozmawiano o sprawach pokoju oraz o mediacjach prowadzonych w tym duchu w niektórych krajach i regionach świata.

[ TEMATY ]

ONZ

Monika Książek

Innymi tematami rozmowy była kwestia szczepień przeciwko koronawirusowi w Afryce oraz migracja. Rozmówcy byli zgodni, że równie ż w innych miejscach świata można zastosować korytarze humanitarne, podobnie jak było to już praktykowane we Włoszech i kilku innych krajach europejskich.

Ponadto delegacja Wspólnoty Sant’Egidio z jej przewodniczącym Marco Impagliazzo oraz założycielem Andrea Riccardim omówiła z Guterresem propozycję zorganizowania wysokiej rangi konferencji w sprawie pokoju, społeczeństwa obywatelskiego i znaczenia kobiet. Taka konferencja powinna się odbyć w najbliższej przyszłości w Nowym Jorku.

2021-10-31 16:25

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Auza w ONZ: człowiek nie jest przeszkodą na drodze rozwoju

[ TEMATY ]

Watykan

ONZ

Steve Cadman / Foter / CC BY-SA

„Agenda na rzecz Zrównoważonego Rozwoju 2030 zjednoczyła nas wszystkich w chlubnym i ambitnym celu, jakim jest uwolnienie całej ludzkości od problemu biedy” – oświadczył stały obserwator Stolicy Apostolskiej przy ONZ w Nowym Jorku, abp Bernardito Auza. Występując na 49. sesji Komisji ds. Ludności i Rozwoju zwrócił on jednak uwagę, że „mimo dobrych intencji w wielu próbach rozwiązań [tego problemu] gubi się osobę ludzką pośród złożonych i skomplikowanych wskaźników, kierunkując bardzo często priorytety polityczne tak, że postrzega się człowieka raczej jako przeszkodę niż przyczynę rozwoju”.

Tematem spotkania Komisji było „wzmocnienie demograficznej bazy dowodowej dla Agendy Rozwoju po 2015 r.”. Watykański dyplomata zauważył, że „dane nigdy nie są neutralne; zawsze mówią nam coś o tym, jak rozumie się osobę ludzką i jakie ma się priorytety”. W związku z tym wskazał na potrzebę prowadzenia tak na szczeblu krajowym, jak i międzynarodowej, polityki „nieskrępowanej wąskimi ideologiami”. Abp Auza przypomniał, że podstawą integralnego rozwoju ludzkiego jest prawo człowieka do życia. „Moja delegacja pragnie podkreślić, że stabilnych i sprawiedliwych społeczeństw nie buduje się na fundamentach indywidualizmu” – stwierdził przedstawiciel Stolicy Apostolskiej przy ONZ.

CZYTAJ DALEJ

Bp Zbigniew Zieliński nowym biskupem koszalińsko-kołobrzeskim

2023-02-02 12:14

[ TEMATY ]

Koszalin

diecezjakoszalin.pl

Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację bp. Edwarda Dajczaka z posługi biskupa koszalińsko-kołobrzeskiego i mianował jego następcą dotychczasowego koadiutora diecezji, bp. Zbigniewa Zielińskiego - ogłosiła dziś w południe Nuncjatura Apostolska w Polsce.

Komunikat:

CZYTAJ DALEJ

Nasi KSM-owicze zwiedzają Trójmiasto

2023-02-02 13:14

[ TEMATY ]

KSM

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

ks. Marcin Bobowicz

KSM-owicze naszej diecezji początek ferii zimowych spędzili w Trójmieście. Towarzyszyli im duszpasterze – ks. Marcin Bobowicz i ks. Mariusz Słaboń.

- Ten wyjazd to taka nasza przerwa od nauki i okazja do zregenerowanie sił, a także podziękowanie za posługę – mówi Marta Dudek. – Chcemy się razem pomodlić i zintegrować, i oczywiście pozwiedzać. Byliśmy m.in. w katedrze w Oliwie, w Europejskim Centrum Solidarności, zwiedziliśmy Sopot, byliśmy również w aquaparku.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję