Reklama

Aspekty

Paradyż. Bohaterowie Boga w listopadzie

Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży oraz Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu zapraszają na kolejne rekolekcje weekendowe dla młodzieży męskiej pt. „Bohaterowie Boga”, które odbędą się w Paradyżu, w dniach 19-21 listopada. Zaproszeni są młodzi ludzie w wieku od 14 lat do końca szkoły średniej.

[ TEMATY ]

rekolekcje powołaniowe

Bohaterowie Boga

Centrum DDM

Przypomnijmy: Bohaterowie Boga to rekolekcje, podczas których prezentowane są postacie z kart Pisma Świętego. Uczestnicy poznają historię i przeżycia tych bohaterów oraz ich relację z Bogiem, a następnie próbują to skonfrontować ze swoim życiem. Są to rekolekcje powołaniowe, jednak nie koncentrują się na konkretnym powołaniu, ale pomagają w rozeznawaniu swojej drogi.

Zapisywać można się wypełniając formularz elektroniczny, dostępny tutaj: Bohaterowie Boga - formularz zgłoszeniowy. Po zgłoszeniu każdy uczestnik otrzyma szczegółowe informacje.

2021-11-04 08:48

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rokitno. Bohaterowie Boga

[ TEMATY ]

Bohaterowie Boga

sanktuarium Rokitno

Katarzyna Krawcewicz

W sanktuarium w Rokitnie w dniach 25-27 marca odbyły się kolejne rekolekcje z cyklu Bohaterowie Boga.

- To rekolekcje o męskiej duchowości. Chcemy tchnąć męskiego ducha i zrobić to na podstawie bohaterów Pisma świętego. Postacie ze Starego Testamentu pokazują nam, jak iść za Bogiem, jak iść z Nim przez życie. To ważne, że moc doskonali się w ich słabości, dzięki relacji z Panem Bogiem. To właśnie chcemy przekazać uczestnikom – wyjaśnia ks. Damian Drop (zobacz tutaj).

CZYTAJ DALEJ

To nie koniec, ale początek...

2022-10-05 21:21

O. Jan Maria Szewek

W bazylice Franciszkanów bracia neoprofesi: Serhiy Horovyy, Mateusz Hnat, Szymon Greszta i Paweł Babik publicznie ślubowali żyć w posłuszeństwie, bez własności i w czystości do końca swoich dni.

 W bazylice Franciszkanów bracia neoprofesi: Serhiy Horovyy, Mateusz Hnat, Szymon Greszta i Paweł Babik  publicznie ślubowali żyć w posłuszeństwie, bez własności i w czystości do końca swoich dni.

    W uroczystość św. Franciszka z Asyżu trzej bracia z Polski i jeden z Ukrainy w bazylice Franciszkanów w Krakowie publicznie ślubowali żyć w posłuszeństwie, bez własności i w czystości do końca swoich dni.

    Podczas liturgii wierni modlili się o dary Ducha Świętego dla nich, aby z każdym dniem coraz bardziej upodabniali się do Chrystusa czystego, ubogiego i posłusznego woli Ojca; aby ponad wszystko pragnęli mieć Bożego ducha i pozwolili prowadzić się Jego uświęcającemu działaniu; aby Bóg podtrzymywał w nich żywą miłość do ubóstwa, do życia braterskiego i do Kościoła; aby im pobłogosławił, uświęcił i konsekrował ich.

CZYTAJ DALEJ

1800 lat temu zmarł św. Kalikst – papież, który wynalazł katakumby

2022-10-06 18:58

[ TEMATY ]

papież

katakumby

św. Kalikst

Wikipedia/autor: Dnalor 01 na licencji Creative Commons

Katakumby św. Kaliksta, krypta papieży

Katakumby św. Kaliksta, krypta papieży

W tym roku mija 1800. rocznica śmierci papieża Kaliksta (218-222). Poświęcona mu będzie 15 października tegoroczna, piąta edycja Dnia Katakumb w Rzymie. Jej temat brzmi: „Kalikst i wynalezienie katakumb” – poinformowała Papieska Komisja Archeologii Sakralnej.

Z tym właśnie papieżem związane jest powstanie pierwszego oficjalnego cmentarza Kościoła Rzymu w katakumbach przy Via Appia Antica, nazwanych jego imieniem, oraz katakumb Kalepodiusza przy Via Aurelia, gdzie został pochowany.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję