Reklama

Kościół

Dziś Światowy Dzień Ubogich - pięć ton opatrunków zebranych w ramach Akcji "Opatrunek na Ratunek"

Fundacja „Redemptoris Missio” działa w oparciu o polskich misjonarzy. To oni budują przychodnie, szpitale i szkoły. To do nich wysyłamy sprzęt, środki opatrunkowe i naszych wolontariuszy. Ale wolontariuszy medycznych: lekarzy, położne i ratowników medycznych. Wysyłamy ludzi, którzy mają kompetencje niedostępne na miejscu, najchętniej takich, którzy będą w stanie podzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami z miejscowym personelem medycznym. Mądra pomoc nie uzależnia, lecz rozwija.

[ TEMATY ]

pomoc

akcja

Fundacja „Redemptoris Missio”

Pomoc to lekarstwo, a nie dieta. Trzeba ją odpowiednio dawkować, ale nikogo nie można od niej uzależniać. Właśnie zakończyliśmy Akcję „Opatrunek na Ratunek”. Akcja trwała jedynie dwa miesiące, a przyniosła ponad pięć ton środków opatrunkowych. Już jutro serdecznie Państwa zapraszamy do naszej siedziby, przy Junikowskiej 48 w Poznaniu, gdzie nasi wolontariusze będą pakować opatrunki do paczek dla misyjnych szpitali. Część z zebranych rzeczy wyruszyła już do Gambii, a część spakujemy do kontenera do Kamerunu 26 listopada. Każdego dnia trwają prace polegające na segregowaniu i liczeniu otrzymanych darów, a ciągle napływają paczki z całego kraju.

To już IX edycja tej Akcji w Polsce. Opatrunki zbierały dzieci w przedszkolach, szkołach i parafiach, zbierały je dla nas apteki, przychodnie zdrowia, lekarze rodzinni. Setki instytucji z całej Polski. Pewien pan pracujący w PKP zebrał wśród swoich kolegów z pracy przydziały środków czystości, opatrunki dostarczyła też do nas pewna pani w dziewiątym miesiącu ciąży, która postanowiła zrobić coś dobrego w swojej firmie tuż przed pójściem na urlop macierzyński. Opatrunki zbierały też pielęgniarki pracujące w polskich szpitalach. Dostaliśmy również sporo maseczek z miejsc, które dysponowały ich nadmiarem.

Oprócz bandaży, plastrów, o które prosiliśmy, Fundacja otrzymała za pośrednictwem Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu glukometry od firmy Ascensia. Dzięki zbiórce mamy też apteczki, maści i drobny sprzęt medyczny.

To wszystko uratuje życie tysiącom osób, pomoże pacjentom w najdalszych zakątkach świata, zapewni funkcjonowanie szpitalom i przychodniom, które każdego dnia pomagają niezliczonej liczbie pacjentów, mających nadzieję, że tam właśnie znajdą pomoc. Do szpitali tych często zgłaszają się już z zaawansowanymi zakażeniami, nierzadko po interwencji miejscowych szamanów i czarowników.

Chciałabym szczególnie podkreślić fakt, że szpitale misyjne pomagają swoim pacjentom niezależnie od ich wyznania i przekonań religijnych. Polscy misjonarze żyją i pracują w społeczeństwach wieloreligijnych. Osoby, szukające w nich pomocy to najczęściej ludzie ubodzy. Żyjąc na prowincji nie mają dostępu do usług medycznych, które bardziej dostępne są w dużych miastach.

Reklama

W tej chwili Fundacja „Redemptoris Missio” niosąc pomoc humanitarną i rozwojową realizuje cztery duże projekty w Senegalu, Kenii, Tanzanii i Kamerunie

Akcja „Opatrunek na Ratunek” dobiegła końca, ale opatrunki potrzebne są cały rok, więc jeśli ktoś chciałby do Akcji dołączyć, serdecznie do tego zachęcamy.

2021-11-14 13:37

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rusza weekendowa akcja „Podzielić się Dobrym Posiłkiem”

[ TEMATY ]

akcja

pixabay.com/stevepb

Dziś rozpoczyna się weekendowa akcja „Podziel się Dobrym Posiłkiem”, prowadzona przez Federację Polskich Banków Żywności. W ogólnopolskiej zbiórce żywności co roku bierze udział ponad 40 000 wolontariuszy. Zebrane produkty zostaną przekazane wybranym świetlicom środowiskowym i organizacjom społecznym z całej Polski.

Zbiórka żywności odbywa się tradycyjnie w ostatni weekend września. Tak jak w poprzednich latach, tak i w tym roku akcję wpiera ponad 2 tys. sklepów w całej Polsce. Lista punktów znajduje się na stronie www.podzielsiedobrymposilkiem.pl.

CZYTAJ DALEJ

Jak będzie w czyśćcu? Fulla Horak o życiu pozagrobowym

2023-01-24 20:30

[ TEMATY ]

czyściec

stock.adobe.com

Nieprzeliczona, nieobjęta wprost myślą jest rozmaitość tych mąk, gdyż każda wina ma swój odpowiednik w cierpieniu. Najstraszniejszą męką duszy jest tęsknota za Bogiem, którą odczuwa stale z wyjątkiem okresu, który spędza w niektórych kręgach czyśćca, gdzie niemożność zwracania się do Niego myślą – jest najokrutniejszą męką właśnie.

We wszystkich zresztą innych kręgach dusza rwie się ku górze, ku światłu, ku Bogu i cierpi z powodu niemożności zbliżenia się do Niego przez swoje nieodpokutowane jeszcze winy. Żadne pragnienie, do jakiego serce ludzkie jest zdolne, nie może się z tym równać, gdyż jest to pragnienie powrotu do swego Stwórcy i Pana wiedzącej, wyzwolonej już z ciasnoty zmysłów, nieśmiertelnej duszy. Bóg ciągnie ją ku sobie jak olbrzymi o prze-możnej, obezwładniającej sile magnes. Tęsknota za Bogiem jest więc czymś, czego dusza wyzbyć się nie może, tak jak ślepe, bezwolne opiłki metalu nie mogą przestać rwać się ku przyciągającym je biegunom. Tęsknota ta jest więc niejako tłem, na którym zarysowują się rozmaite desenie i zygzaki cierpień, udręczeń i stanów pokutującej duszy.

CZYTAJ DALEJ

Bosco Talent

2023-01-28 09:18

Zespół Szkół Salezjańskich "Don Bosco"

Salezjański zespół perkusyjny Drumline wzbudza zawsze wiele emocji i radości.

Salezjański zespół perkusyjny Drumline wzbudza zawsze wiele emocji i radości.

Swojego patrona św. Jana Bosco uczcił Zespół Szkół Salzejańskich „Don Bosco” we Wrocławiu.

31 stycznia obchodzimy w Kościele wspomnienie św. Jana Bosco, ale już w ten piątek Salez świętował dzień patrona szkoły. Ks. Bosco został wyróżniono w czasie Eucharystii, akademii czy też Bosco Talen. To właśnie święty z Turynu, człowiek wielu talentów i wielkiej miłości do młodych, inspiruje i motywuje wszystkich ludzi związanych ze szkołami salezjańskim po dzień dzisiejszy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję