Reklama

Niedziela Legnicka

Modlitwa za Ojczyznę w Bolesławcu

W przygotowania włączyło się Starostwo Powiatowe wraz ze starostą Tomaszem Gabrysiakiem.

2021-11-17 14:39

Emilia Michałowska (Powiat Bolesławiecki), sierż. Wiesława Koziarska (23. ŚPA Bolesławiec)

W modlitwie uczestniczyli: marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski, przedstawiciele władz miasta, stowarzyszeń, szkół i instytucji edukacyjnych, księża oraz mieszkańcy.

Eucharystii przewodniczył proboszcz parafii ks. prał. Andrzej Jarosiewicz. - Gromadzimy się w naszej świątyni przeniknięci miłością do Ojczyzny, by zanosić do Boga modlitwy, prosząc aby nasza Ojczyzna rozwijała się w pokoju, by trudne drogi demokratycznego ładu, prowadziły do dobra wspólnego, by słowo „Polska” i „Polak” były szanowane w świecie – mówił na rozpoczęcie ks. Andrzej.

Reklama

Mszę św. uświetniła Kompania Honorowa 23. Śląskiego Pułku Artylerii w Bolesławcu wraz z pocztem sztandarowym. Dowódcę 23. ŚPA w Bolesławcu reprezentował na uroczystości płk. Robert Wiese, zastępca dowódcy. Obecne były również poczty sztandarowe Miasta Bolesławiec, organizacji patriotycznych, społecznych, szkół i innych instytucji.

Po uroczystej Mszy św. w intencji Ojczyzny uczestnicy modlitwy przeszli przed pomnik 100-lecia odzyskania Niepodległości, by przeżyć najpierw Apel pamięci, salwę honorową oraz zaprzysiężenie na sztandar szkoły uczniów klas mundurowych II Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu. Uroczystość zakończyło złożenie kwiatów pod pomnikiem Jubileuszu Niepodległości. Uroczystość uświetniła Bolesławiecka Orkiestra Dęta pod batutą Jana Chojnackiego oraz grupa rekonstrukcyjna.

Więcej w kolejnym wydaniu Niedzieli legnickiej

foto

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież w katedrze maronickiej: bądźcie Kościołem cierpliwym i braterskim

2021-12-02 17:27

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Cypr

PAP

Bądźcie Kościołem cierpliwym, który rozeznaje, towarzyszy i integruje; i Kościołem braterskim, który czyni miejsce dla innych, dyskutuje, ale pozostaje jednością – zachęcił papież Franciszek podczas spotkania z kapłanami, zakonnikami i zakonnicami, diakonami, katechetami, stowarzyszeniami i ruchami kościelnymi Cypru. Odbyło się ono w maronickiej katedrze pw. Matki Bożej Łaskawej w Nikozji i było pierwszym punktem programu jego wizyty apostolskiej na Cyprze i w Grecji. Jest to 35 podróż zagraniczna Franciszka.

Witając Ojca Świętego patriarcha Kościoła maronickiego, kard. Béchara Boutros Raï przypomniał, że posiadający swe korzenie w Libanie Kościół tego obrządku, jest obecny na Cyprze od ponad tysiąca lat, a początek migracji jego wiernych miał miejsce w VIII wieku, na długo przed przybyciem krzyżowców (1192). W XIII w. było na Cyprze 80 tys. maronitów, a w 1508 r. pod rządami Imperium Osmańskiego liczba ta spadła z powodu różnych trudności do 39 tys. Pierwszy biskup maronicki został wybrany w 1310 roku. Dzisiaj, po wydarzeniach z 1974 roku i podziale wyspy, liczba maronitów wynosi około 7000, i jest dziesięć parafii. „Cypryjscy maronici mają bardzo dobre stosunki ze wspólnotami łacińskimi i ormiańskimi oraz z Kościołem greckoprawosławnym, zwłaszcza z jego arcybiskupem. Mają również doskonałe relacje z urzędem Prezydenta Republiki, ministrami i deputowanymi oraz Korpusem Dyplomatycznym. Różne wspólnoty gościnnej wyspy śpiewają zgodnie: «Oto jak dobrze i jak miło, gdy bracia mieszkają razem»” – zapewnił kardynał.

CZYTAJ DALEJ

Pierwsze piątki miesiąca

Kto dziewięć piątków odprawi jak trzeba,
nie umrze w grzechach, lecz pójdzie do nieba

CZYTAJ DALEJ

#adwentowaModlitwa: dla Ciebie, Jezu zawsze jestem najcenniejszy!

2021-12-03 08:40

[ TEMATY ]

duchowość

modlitwa

#AdwentoweInspiracje

foto: Adobe Stock

W kolejnym artykule z serii #AdwentoweInspiracje dajemy ci przestrzeń do twojej osobistej rozmowy z Jezusem. Niech poniższa modlitwa, będzie początkiem czegoś niezwykłego. To czas tylko dla ciebie i Boga!

#adwentowaModlitwa

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję