Reklama

Głos z Torunia

Światowy Dzień Młodzieży w diecezji toruńskiej

Do szukania wspólnot i środowiska wiary, w którym będą wzrastać, wezwał dzisiaj młodych bp Wiesław Śmigiel. W uroczystość Chrystusa Króla w diecezji toruńskiej miał miejsce Światowy Dzień Młodzieży.

2021-11-21 23:24

Renata Czerwińska

Reklama

Spotkanie miało miejsce w toruńskim kościele oo. redemptorystów. Wraz z duszpasterzami przybyła młodzież z takich miejscowości jak Toruń, Grudziądz, Lubawa, Gostkowo, Kazanice, Pokrzydowo, Cierpice, Zławieś Wielka, Grążawy, Złotowo, Grębocin, Lidzbark, Unisław. Świętowanie łączyło się z 25-leciem istnienia Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w diecezji oraz świętem patronalnym Skautów Króla. 

Po Eucharystii odbyła się integracja, młodzi mieli także okazję uczestniczyć w adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwie wstawienniczej. Na zakończenie zostali namaszczeni olejkiem nardowym, który ma im przypominać o Bożej obecności. Nawiązując do tegorocznego hasła spotkania:  „Wstań. Ustanawiam cię świadkiem tego, co zobaczyłeś” (Dz 26,16), ks. Dawid Wasilewski, diecezjalny duszpasterz młodzieży, wyjaśnia: Przede wszystkim chodzi o to, żeby wstali. (...) Niektórzy z nich myślą, że już nie mogą wstać. To wezwanie do nadziei, do rozbudzenia w sercu pragnień, by wstać, zacząć na nowo”.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Austria: 11 grudnia nabożeństwo rozesłania Betlejemskiego Światła Pokoju

2021-12-07 16:52

[ TEMATY ]

Betlejemskie Światło Pokoju

Austria

Karol Porwich /Niedziela

W najbliższą sobotę 11 grudnia w katedrze w Salzburgu będzie sprawowane nabożeństwo ekumeniczne połączone z rozesłaniem przez austriackich skautów Betlejemskiego Światła Pokoju. Hasło tegorocznych uroczystości brzmi: „Siać pokój – zbierać sprawiedliwość”.

Ze względu na sytuację pandemiczną i obowiązujący w Austrii lockdown, uroczystość nie będzie mogła się odbyć z udziałem licznych delegacji skautów z kraju i zagranicy. Podobnie jak w ubiegłym już roku, w nabożeństwie w Salzburgu będzie uczestniczyć tylko niewielka grupa osób. Zostaną też przekazane wideopozdrowienia zagranicznych organizacji skautowskich. Podczas ceremonii za każdy kraju uczestniczący w akcji, zostanie zapalona świeca. Całość będzie transmitowana w internecie (pod adresem https://www.salzburger-dom.at/live/live-video).

CZYTAJ DALEJ

Jestem Niepokalane Poczęcie

Słowa: „Jestem Niepokalane Poczęcie” usłyszała Bernadeta Soubirous z ust Matki Bożej, która ukazała się jej we francuskim Lourdes. W 2018 r. będziemy obchodzić 160-lecie tych objawień, a 8 grudnia przeżywamy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Kościół celebruje tę uroczystość w Adwencie, czyli na progu nowego roku liturgicznego, i niejako kieruje już spojrzenie wiernych ku uroczystości Bożego Narodzenia. Nie byłoby jej, gdyby nie zgoda Maryi na zostanie Matką Najwyższego, co odnotowuje św. Łukasz w swojej Ewangelii. Anioł powiedział Jej wtedy: „Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą” (por. Łk 1, 28). Właśnie owa pełnia łaski Bożej sprawiła, że Maryja od początków chrześcijaństwa była szczególnie czczona przez wiernych ze względu na swoje wybraństwo i uprzywilejowanie, również to związane z prezentowaną uroczystością.

CZYTAJ DALEJ

Poświęcenie pomnika św. Barbary

2021-12-07 21:42

Natalia Janowiec

Poświecenie pomnika św. Babrbary

Poświecenie pomnika św. Babrbary

W Jaśle odsłonięto i poświęcono pomnik św. Barbary, patronki górników, hutników, żołnierzy. Uroczystość miała miejsce na terenie siedziby Oddziału Zakładu Gazowniczego przy ul. Floriańskiej. Ceremonii poświęcenia dokonał ks. Stanisław Nabywaniec.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję