Reklama

Niedziela Łódzka

Łask: Różaniec pod płaszczem Matki Bożej z Guadelupe

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

Nietypowa modlitwa – różaniec pod płaszczem Matki Bożej z Guadelupe - odbyła się w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP i św. Michała Archanioła w Łasku. Okazją ku temu były rekolekcje „3 dni z Błogosławionym Kardynałem Stefanem Wyszyńskim”.

Wspólnota parafialna kolegiaty łaskiej przeżywała rekolekcje „3 dni z Błogosławionym Kardynałem Stefanem Wyszyńskim” poprowadzone przez ks. dr. Jerzego Jastrzębskiego – wykładowcę w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie. Przez trzy dni kaznodzieja, bezpośrednio zaangażowany w przygotowanie uroczystości beatyfikacyjnych Prymasa oraz autor pracy doktorskiej o jego nauczaniu, opowiadał o trzech aspektach nauczania nowego błogosławionego. Przedstawił postrzeganie nowego błogosławionego na postać św. Józefa, Maryi oraz na nauczanie społeczne, przytaczając zdania i słowa Prymasa Tysiąclecia. - W Maryi każda kobieta może odnaleźć siebie. W każdym wieku i każdym stanie. Maryja była nastolatką, matką, żoną. Maryja przypomina wielką godność każdej kobiety. Kiedy mówimy o niej, możemy jak w lustrze znaleźć swoje cechy. Maryja była bardzo skromna. Prymas mówił do kobiet, że „jesteś odpowiedzialna za to jak patrzą mężczyźni na Ciebie. Zastanawiaj się jakie uczucia wywołujesz u innych”. Piękno ciała pokazuje piękno duszy. Prymas mówił o roli kobiety, by przygotować młode dziewczynki, by umiały samodzielnie prowadzić dom. Wychowujemy niestety paralityków. Musi być czas na angielski, konie, basen, ale raz kiedyś „chodź do kuchni i ugotuj obiad”. To jest mądre wychowanie do samodzielności. Nie każda kobieta urodzi dziecko w sensie biologicznym, ale każda kobieta może być matką w sensie duchowym. Każda kobieta jest wezwana do opieki nad Kościołem – mówił ks. Jastrzębski, przytaczając zdania Prymasa Wyszyńskiego o Matce Bożej.

W ramach rekolekcji po jednej z porannych mszy świętych, rekolekcjonista poprowadził różaniec pod płaszczem Matki Bożej z Guadelupe. Ks. Jerzy Jastrzębski jest jedną z zaledwie 25 osób w Polsce, które mają oficjalne pozwolenie na posługiwanie się tym rodzajem modlitwy. Po krótkiej konferencji, wyjaśniającej historię kultu Matki Bożej w meksykańskim Guadelupe, wierni podchodzili do wizerunku Maryi i z nałożonym na głowę płaszczem, odmawiali modlitwę różańcową. Nabożeństwo zakończyło błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

2021-11-24 09:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: pożegnanie ś.p. Tadeusza Pruby – wykładowcy WSD

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

– W imieniu całego Kościoła Łódzkiego wyrażam wdzięczność Bogu za ofiarną służbę ś.p. Tadeusza na rzecz naszej Archidiecezji, a w sposób szczególny za jego cenny i twórczy wkład w formację intelektualną alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. – napisał w liście kondolencyjnym Arcybiskup Grzegorz Ryś.

CZYTAJ DALEJ

Co naprawdę świętujemy?

W Boże Narodzenie warto odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań: Dlaczego Syn Boży stał się człowiekiem? Po co nastąpiło Wcielenie? Po co żłóbek i kolędy?
Po co przygotowania i karp, i choinki?

W wyznaniu wiary mówimy: „On to dla nas, ludzi, i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy”. Jezus przychodzi do człowieka, staje się człowiekiem dla nas i dla naszego zbawienia, abyśmy mieli uczestnictwo w życiu Bożym. Słowo stało się ciałem, aby nas zbawić, to znaczy, aby nas zjednoczyć z Bogiem, aby dać nam możliwość zamieszkania z Nim w wieczności, co więcej – abyśmy mogli lepiej wniknąć w Bożą miłość.

CZYTAJ DALEJ

Brazylia: jutro odbędzie się beatyfikacja 20-letniej Izabeli Krystyny Mrad Campos

2022-12-09 16:32

[ TEMATY ]

Brazylia

błogosławiona

Wikipedia/autor: Bastião Já Sabe na licencji Creative Commons

Isabel Cristina Mrad Campos

Isabel Cristina Mrad Campos

W sobotę 10 grudnia podczas Mszy św. polowej w Barbacena w Brazylii arcybiskup-senior Aparecidy kard. Raymundo Damasceno Assis ogłosi błogosławioną urodzoną w tym mieście Izabelę Krystynę Mrad Campos. W 1982 w wieku 20 lat została ona zamordowana, broniąc się przed wykorzystywaniem seksualnym i gwałtem.

Oto krótki życiorys nowej błogosławionej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję