Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Najważniejsza jest rodzina

2021-11-25 09:30

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Marek Kamiński

Przy Fundacji Życie powstał Republikański Klub Dyskusyjny. - Republikańskiego podejścia do spraw społecznych i politycznych jest dużo w Polsce, ale nie nazywa się go tak. Mówi się o podejściu narodowym, wolnościowym, natomiast myślenie o dobru wspólnym mają wszyscy – powiedział Michał Owczarski prezes zarządu Fundacji Życie.

Tematem regularnych spotkań będą sprawy bieżące, sprawy społeczne, ale idziemy też w kierunku edukacyjnym, żebyśmy mieli coraz większą wiedzę i umieli poruszać się w tej szybko zmieniającej rzeczywistości. Na pierwsze spotkanie zaproszono Jacka Wronę, byłego komisarza policji i funkcjonariusza CBŚ. Pan Jacek to ekspert do spraw związanych z bezpieczeństwem w szczególności w zakresie terroryzmu międzynarodowego i przestępczości zorganizowanej. Gościa pytano dlaczego tak łatwo jest manipulować współczesnym człowiekiem, o bieżącą sytuację polityczną i także o rodzinę. Pan Jacek nawiązując do obecnej sytuacji na granicy z Białorusią powiedział – Jest kilka płaszczyzn w wojnach hybrydowych. Na początku są działania tzw. miękkie, czyli działania medialne, następnie agentury wpływu oraz działania pożytecznych idiotów. To się teraz dzieje na naszych oczach.

Reklama

Jacek Wrona jest autorem 15 książek w tym 9 poświęconych narkotykom i narkomanii. - Nie istnieje coś takiego jak problem narkomanii. To jest tylko ogólne określenie. To jest problem konkretnych ludzi, bo to ich dotyka. Oni tracą zdrowie, a czasem nawet życie – podkreślił gość spotkania. Poruszając temat rodziny powiedział, że jest ojcem szóstki dzieci i szczęśliwym małżonkiem od 27 lat z piękną żoną Joanną. Jedna z jego córek została cudownie uzdrowiona za przyczyną Jana Pawła II. Uzdrowienie to był jeden z cudów w procesie beatyfikacyjnym opisanym w artykułach i książkach. Rodzina jest fundamentem społeczeństwa, jeśli nie będzie zdrowej rodziny to nie będzie na czym budować.

Nawiązując do słów bł. Stefana Wyszyńskiego, który powiedział, abyśmy nie próbowali zbawiać świat, mówił, że nie przyjechał na spotkanie, aby dawać odpowiedź na problemy świata, bo to jest grzeszna pycha. - Każdy z nas musi się z tym mierzyć, każdy powinien pomagać swojemu najbliższemu w rozwiązywaniu ich problemów, a nie próbować zbawiać świat i my często o tym zapominamy. Pierwsza jest rodzina, bo jeśli w naszych rodzinach, w naszych dzieciach, nie wykształcimy tego, aby one były szczęśliwe, prawdziwie szczęśliwe, to wówczas w takiej rodzinie będzie przestrzeń i na wolność i miejsce na partiotyzm.

Spotkanie w Łódzkim Domu Kultury prowadzili Maciej Kociołek i Michał Owczarski. Przybyłych gości częstowano pyszną chaczapuri z wiśnią i gruzińską herbatą.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Wspólny odpoczynek

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum Oazy

Młodzież z Archidiecezji Łódzkiej zakończyła I turnus rekolekcji Oazowych, gdzie jedną z grup była Oaza Dzieci Bożych II stopnia, która przeżywała swoje rekolekcje w Przyszowej na terenie diecezji tarnowskiej. Grupa 36 uczestników spędziła czas pod okiem moderatora - ks. Piotra Kępniaka z parafii pw. Najświętszej Maryi Panny w Łodzi oraz odpowiedzialnej - Łucji Niżnikowskiej oraz pięciu animatorów. 

CZYTAJ DALEJ

Kiedy obowiązuje post?

Niedziela płocka 9/2003

[ TEMATY ]

post

wstrzemięźliwość

Monika Jaworska

Moi rodzice opowiadali mi, że kiedyś w okresie Wielkiego Postu wypalano nawet garnki, żeby nie została w nich ani odrobina tłuszczu. Dziś praktyka postu w Kościele jakby złagodniała. Przykazanie kościelne mówi o czasach pokuty, ale pozostaje problem, jak rozumieć te "czasy pokuty". Czy 19 marca, w czasie Wielkiego Postu, można zawrzeć sakrament małżeństwa z weselem? Czy w piątek można iść na dyskotekę? Czy w Adwencie można się bawić? Czy post nadal obowiązuje w Kościele?

CZYTAJ DALEJ

Franciszek spotkał się z Świętym Synodem Cypryjskiego Kościoła Prawosławnego

2021-12-03 09:56

[ TEMATY ]

synod

papież Franciszek

podróż apostolska

radiomaryja.pl

O pielęgnowanie więzi braterskich i pokorne pomaganie sobie nawzajem zaapelował papież Franciszek podczas spotkania ze Świętym Synodem Cypryjskiego Kościoła Prawosławnego w katedrze pw. św. św. Jana Teologa i św. Jana Apostoła w Nikozji.

Witając Ojca Świętego zwierzchnik Cypryjskiego Kościoła Prawosławnego, Chryzostom II przypomniał głębokie chrześcijańskie korzenie tego kraju, a także dramat podziału kraju, którego 38 proc. zaanektowała w 1974 orku Turcja. Na skutek tych wydarzeń 200 tys. chrześcijan zostało wypędzonych ze swych domów, zaś wiele świątyń uległo profanacji i zniszczeniu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję