Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Popracuj nad rozwojem duchowym, fizycznym i osobistym. Rozwojowy dziennik duchowy dostępny dla każdego

Małżonkowie, i nie tylko, pracują nad swoim rozwojem fizycznym, osobistym i duchowym dzięki specjalnemu wydaniu.

[ TEMATY ]

dziennik duchowy

ks. Mateusz Dudkiewicz

rozwój osobisty

Ks. Mateusz Dudkiewicz

Ks. Mateusz Dudkiewicz prezentuje listopadowy Rozwojowy Dziennik Duchowy.

Ks. Mateusz Dudkiewicz prezentuje listopadowy Rozwojowy Dziennik Duchowy.

Założyciel Fundacji „Luce” z Bielska-Białej i opiekun wspólnoty Domowego Kościoła przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej ks. Mateusz Dudkiewicz wpadł na pomysł, aby przygotować „Rozwojowy dziennik duchowy”. Jak sama nazwa wskazuje, ma on być pomocą w rozwoju, szczególnie dla członków Kręgów Małżeńskich, ale nie tylko.

Dziennik opracowujemy od maja br. Przykładowo listopad miał 30 dni, czyli 720 godzin życia. A każdy dzień to 1440 minut daru życia. Od każdego z nas zależy, co z nimi zrobimy i czy wykorzystamy je w dobrym Bożym celu. Przygotowując tę książeczkę, postanowiłem połączyć tzw. 3 w 1, by nie rozdzielać tego na 3 różne opracowania. Tak więc zainteresowani w jednym miejscu odnajdą Ewangelię z dnia, kalendarz rozwojowy i dziennik duchowy – mówi Niedzieli pomysłodawca wydania, które opracowuje razem ze swoim bratem Krzysztofem Dudkiewiczem.

Reklama

Osoby podejmujące prace nad swoim rozwojem z pomocą dziennika listopadowego, na początku miały za zadanie wpisać do rozkładu miesięcznego najważniejsze wydarzenia danego miesiąca i wyznaczyć sobie cel na ten miesiąc oraz, oprócz wydarzeń rodzinnych i zawodowych, zaplanować konkretnie Dialog Małżeński, wpisując także datę i godzinę oraz spotkanie Kręgu. Na koniec każdego tygodnia przygotowywały raport tygodniowy, oceniając postępy i zapisując wnioski do pracy w kolejnym tygodniu.

W "Dzienniku" na każdy dzień ks. Mateusz przygotował tzw.: „Lewą stronę dnia”, czyli Słowo Boże do rozważenia, zachęcając czytelnika do podkreślenia zdania, które go szczególnie poruszyło, zapisania refleksji i postanowienia w formie pozytywnej. Natomiast w„Prawej stronię dnia” uczestnik ma za zadanie „zjeść żabę na śniadanie”, czyli podjąć temat, problem, z którym będzie się musiał zmierzyć w najbliższych godzinach. Czyli np. wykona konkretne obowiązki zawodowe, zaplanuje czas dla rodziny, czas na rozwój fizyczny w formie jakiejś aktywności, rozwój osobisty, czyli np. weźmie udział w jakimś szkoleniu, oraz czas na rozwój duchowy, czyli dla Boga i z Bogiem, np. pójdzie na Mszę św., adorację, namiot spotkania, posłucha autorskie rekolekcje ks. Dudkiewicza w wersji online pt. „Serce Matki”, do których kod QR jest zawarty w dzienniku, i poczyta Pismo Święte albo dobrą lekturę duchową.

Na wieczór zachęcamy do zrobienia rachunku sumienia, w którym trzeba konkretnie podziękować Panu Bogu za dobro danego dnia, przeprosić za złe czyny i poprosić o coś. Proponujemy również, by dana osoba pomyślała, czy udało się jej zrobić choć jeden krok do przodu w sferach rozwoju , i żeby to zaznaczyła w ramce. Prócz tego jeszcze wpisuje swoje dzienne wydatki i to, ile zarobiła – dodaje kapłan.

Zainteresowani otrzymaniem grudniowego numeru mogą się kontaktować z ks. Mateuszem przez jego media społecznościowe oraz mailowo: mateusz@dudkiewiczmail.com .

2021-12-03 20:27

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Majowa wędrówka szlakiem sanktuariów maryjnych Ukrainy: Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Czortkowie

2022-05-19 21:30

[ TEMATY ]

Ukraina

pl.wikipedia.org

Obraz Matki Boskiej Czortkowskiej

Obraz Matki Boskiej Czortkowskiej

W dwudziestym dniu naszego pielgrzymowania po ziemi ukraińskiej stajemy w miejscu, gdzie kult Matki Bożej Różańcowej trwa od ponad 400 lat. Był on niewątpliwie podstawą do ustanowienia tu w roku 2009 – sanktuarium Matki Bożej Różańcowej. Stajemy w kościele oo. Dominikanów w Czortkowie.

Jak podaje historia, ojcowie dominikanie przybyli do Czortkowa 22 lutego 1619 roku. Kościół stał się na długie lata jedyną, rzymskokatolicką świątynią dla Czortkowa i okolicznych wiosek. Od początku duszpasterzowania ważną rolę odgrywał kult maryjny.

CZYTAJ DALEJ

Abp Gallagher w Kijowie: oby wspólne wysiłki całego świata położyły kres zniszczeniu i śmierci

2022-05-20 19:09

[ TEMATY ]

Kijów

abp Gallagher

rosyjska agresja na Ukrainę

PAP/SERGEY DOLZHENKO

Abp Paul Gallagher i Minister Spraw Zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba

Abp Paul Gallagher i Minister Spraw Zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba

Mam nadzieję, że wspólne wysiłki całego świata położą wkrótce kres zniszczeniu i śmierci - mówił abp Paul Gallagher podczas konferencji prasowej, kończącej jego spotkanie z Dmytro Kułebą.

Publikujemy treść wystąpienia Sekretarza ds. relacji Stolicy Apostolskiej z państwami abp. Paula Gallaghera podczas konferencji prasowej po spotkaniu z Ministrem Spraw Zagranicznych Dmytro Kułebą:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję