Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Popracuj nad rozwojem duchowym, fizycznym i osobistym. Rozwojowy dziennik duchowy dostępny dla każdego

Małżonkowie, i nie tylko, pracują nad swoim rozwojem fizycznym, osobistym i duchowym dzięki specjalnemu wydaniu.

[ TEMATY ]

dziennik duchowy

ks. Mateusz Dudkiewicz

rozwój osobisty

Ks. Mateusz Dudkiewicz

Ks. Mateusz Dudkiewicz prezentuje listopadowy Rozwojowy Dziennik Duchowy.

Ks. Mateusz Dudkiewicz prezentuje listopadowy Rozwojowy Dziennik Duchowy.

Założyciel Fundacji „Luce” z Bielska-Białej i opiekun wspólnoty Domowego Kościoła przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej ks. Mateusz Dudkiewicz wpadł na pomysł, aby przygotować „Rozwojowy dziennik duchowy”. Jak sama nazwa wskazuje, ma on być pomocą w rozwoju, szczególnie dla członków Kręgów Małżeńskich, ale nie tylko.

Dziennik opracowujemy od maja br. Przykładowo listopad miał 30 dni, czyli 720 godzin życia. A każdy dzień to 1440 minut daru życia. Od każdego z nas zależy, co z nimi zrobimy i czy wykorzystamy je w dobrym Bożym celu. Przygotowując tę książeczkę, postanowiłem połączyć tzw. 3 w 1, by nie rozdzielać tego na 3 różne opracowania. Tak więc zainteresowani w jednym miejscu odnajdą Ewangelię z dnia, kalendarz rozwojowy i dziennik duchowy – mówi Niedzieli pomysłodawca wydania, które opracowuje razem ze swoim bratem Krzysztofem Dudkiewiczem.

Osoby podejmujące prace nad swoim rozwojem z pomocą dziennika listopadowego, na początku miały za zadanie wpisać do rozkładu miesięcznego najważniejsze wydarzenia danego miesiąca i wyznaczyć sobie cel na ten miesiąc oraz, oprócz wydarzeń rodzinnych i zawodowych, zaplanować konkretnie Dialog Małżeński, wpisując także datę i godzinę oraz spotkanie Kręgu. Na koniec każdego tygodnia przygotowywały raport tygodniowy, oceniając postępy i zapisując wnioski do pracy w kolejnym tygodniu.

W "Dzienniku" na każdy dzień ks. Mateusz przygotował tzw.: „Lewą stronę dnia”, czyli Słowo Boże do rozważenia, zachęcając czytelnika do podkreślenia zdania, które go szczególnie poruszyło, zapisania refleksji i postanowienia w formie pozytywnej. Natomiast w„Prawej stronię dnia” uczestnik ma za zadanie „zjeść żabę na śniadanie”, czyli podjąć temat, problem, z którym będzie się musiał zmierzyć w najbliższych godzinach. Czyli np. wykona konkretne obowiązki zawodowe, zaplanuje czas dla rodziny, czas na rozwój fizyczny w formie jakiejś aktywności, rozwój osobisty, czyli np. weźmie udział w jakimś szkoleniu, oraz czas na rozwój duchowy, czyli dla Boga i z Bogiem, np. pójdzie na Mszę św., adorację, namiot spotkania, posłucha autorskie rekolekcje ks. Dudkiewicza w wersji online pt. „Serce Matki”, do których kod QR jest zawarty w dzienniku, i poczyta Pismo Święte albo dobrą lekturę duchową.

Reklama

Na wieczór zachęcamy do zrobienia rachunku sumienia, w którym trzeba konkretnie podziękować Panu Bogu za dobro danego dnia, przeprosić za złe czyny i poprosić o coś. Proponujemy również, by dana osoba pomyślała, czy udało się jej zrobić choć jeden krok do przodu w sferach rozwoju , i żeby to zaznaczyła w ramce. Prócz tego jeszcze wpisuje swoje dzienne wydatki i to, ile zarobiła – dodaje kapłan.

Zainteresowani otrzymaniem grudniowego numeru mogą się kontaktować z ks. Mateuszem przez jego media społecznościowe oraz mailowo: mateusz@dudkiewiczmail.com .

2021-12-03 20:27

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Bp Włodarczyk: Kościół realizuje się poprzez wspólnoty

2022-10-01 08:02

[ TEMATY ]

Kościół

wspólnota

Bp Krzysztof Włodarczyk

Karol Porwich/Niedziela

Bp Krzysztof Włodarczyk

Bp Krzysztof Włodarczyk

„Kościół realizuje się poprzez wspólnoty” – mówił bp Krzysztof Włodarczyk podczas spotkania liderów grup i stowarzyszeń w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym Diecezji Bydgoskiej.

Wstępem była modlitwa do Ducha Świętego animowana przez zespół „Amen+”. – Wspólnoty wiążą się z charyzmatem, który jest darem Bożym dla odnowy, wzbogacenia i umocnienia Kościoła. Istotą jest pytanie o Boży cel powołania wspólnoty, dla której najważniejsza powinna być służba i dostrzeganie potrzeb innych – dodał bp Włodarczyk.

CZYTAJ DALEJ

Jubileuszowa pielgrzymka na Święte Wzgórze Osobowickie

2022-10-01 12:13

Magdalena Lewandowska

Pielgrzymi wyruszyli spod kościółka św. Jerzego

Pielgrzymi wyruszyli spod kościółka św. Jerzego

Spod kościółka św. Jerzego w parafii NMP Królowej Pokoju na wrocławskich Popowicach wyruszyła X Piesza Pielgrzymka na Święte Wzgórze Osobowickie pod hasłem "Wszystko postawiłem na Maryję".

Pielgrzymów prowadził ks. Ryszard Skocz, proboszcz parafii św. Michała Archanioła w Osetnie. – Pielgrzymować zaczęliśmy 10 lat temu, kiedy byłem jeszcze proboszczem w parafii Macierzyństwa NMP na wrocławskich Pilczycach. Chcieliśmy ożywić kult Matki Bożej i powrócić do pielgrzymek na Święte Wzgórze Osobowickie – przed II wojną światową pielgrzymowało tam całe miasto Wrocław, na Górze Kaplicznej znajduje się cudowna figurka Madonny z Dzieciątkiem – opowiada ks. Ryszard. – Na początku szliśmy z Pilczyc, obecnie wyruszamy z Popowic. Trasa jest krótka, łatwa, idziemy przez osiedla, Most Milenijny, nawiedzamy kościół św. Teresy od Dzieciątka Jezus na Osobowicach. Przejdą ją nawet osoby starsze czy o słabszej kondycji, którzy chcą podjąć trud pielgrzymowania. Idziemy zawsze w pierwsza sobotę października. Zwieńczeniem pielgrzymki jest Msza św. w kaplicy na Wzgórzu Osobowickim – mówi ks. Skocz. I dodaje: – Zdaję sobie sprawę, że dzisiaj świadczyć publicznie o Bogu, swojej wierze, jest coraz trudniej. Ale to świadectwo jest światu bardzo potrzebne. O odwagę i wsparcie idziemy prosić Maryję.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję