Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Popracuj nad rozwojem duchowym, fizycznym i osobistym. Rozwojowy dziennik duchowy dostępny dla każdego

Małżonkowie, i nie tylko, pracują nad swoim rozwojem fizycznym, osobistym i duchowym dzięki specjalnemu wydaniu.

[ TEMATY ]

dziennik duchowy

ks. Mateusz Dudkiewicz

rozwój osobisty

Ks. Mateusz Dudkiewicz

Ks. Mateusz Dudkiewicz prezentuje listopadowy Rozwojowy Dziennik Duchowy.

Ks. Mateusz Dudkiewicz prezentuje listopadowy Rozwojowy Dziennik Duchowy.

Założyciel Fundacji „Luce” z Bielska-Białej i opiekun wspólnoty Domowego Kościoła przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej ks. Mateusz Dudkiewicz wpadł na pomysł, aby przygotować „Rozwojowy dziennik duchowy”. Jak sama nazwa wskazuje, ma on być pomocą w rozwoju, szczególnie dla członków Kręgów Małżeńskich, ale nie tylko.

Dziennik opracowujemy od maja br. Przykładowo listopad miał 30 dni, czyli 720 godzin życia. A każdy dzień to 1440 minut daru życia. Od każdego z nas zależy, co z nimi zrobimy i czy wykorzystamy je w dobrym Bożym celu. Przygotowując tę książeczkę, postanowiłem połączyć tzw. 3 w 1, by nie rozdzielać tego na 3 różne opracowania. Tak więc zainteresowani w jednym miejscu odnajdą Ewangelię z dnia, kalendarz rozwojowy i dziennik duchowy – mówi Niedzieli pomysłodawca wydania, które opracowuje razem ze swoim bratem Krzysztofem Dudkiewiczem.

Reklama

Osoby podejmujące prace nad swoim rozwojem z pomocą dziennika listopadowego, na początku miały za zadanie wpisać do rozkładu miesięcznego najważniejsze wydarzenia danego miesiąca i wyznaczyć sobie cel na ten miesiąc oraz, oprócz wydarzeń rodzinnych i zawodowych, zaplanować konkretnie Dialog Małżeński, wpisując także datę i godzinę oraz spotkanie Kręgu. Na koniec każdego tygodnia przygotowywały raport tygodniowy, oceniając postępy i zapisując wnioski do pracy w kolejnym tygodniu.

W "Dzienniku" na każdy dzień ks. Mateusz przygotował tzw.: „Lewą stronę dnia”, czyli Słowo Boże do rozważenia, zachęcając czytelnika do podkreślenia zdania, które go szczególnie poruszyło, zapisania refleksji i postanowienia w formie pozytywnej. Natomiast w„Prawej stronię dnia” uczestnik ma za zadanie „zjeść żabę na śniadanie”, czyli podjąć temat, problem, z którym będzie się musiał zmierzyć w najbliższych godzinach. Czyli np. wykona konkretne obowiązki zawodowe, zaplanuje czas dla rodziny, czas na rozwój fizyczny w formie jakiejś aktywności, rozwój osobisty, czyli np. weźmie udział w jakimś szkoleniu, oraz czas na rozwój duchowy, czyli dla Boga i z Bogiem, np. pójdzie na Mszę św., adorację, namiot spotkania, posłucha autorskie rekolekcje ks. Dudkiewicza w wersji online pt. „Serce Matki”, do których kod QR jest zawarty w dzienniku, i poczyta Pismo Święte albo dobrą lekturę duchową.

Na wieczór zachęcamy do zrobienia rachunku sumienia, w którym trzeba konkretnie podziękować Panu Bogu za dobro danego dnia, przeprosić za złe czyny i poprosić o coś. Proponujemy również, by dana osoba pomyślała, czy udało się jej zrobić choć jeden krok do przodu w sferach rozwoju , i żeby to zaznaczyła w ramce. Prócz tego jeszcze wpisuje swoje dzienne wydatki i to, ile zarobiła – dodaje kapłan.

Zainteresowani otrzymaniem grudniowego numeru mogą się kontaktować z ks. Mateuszem przez jego media społecznościowe oraz mailowo: mateusz@dudkiewiczmail.com .

2021-12-03 20:27

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Poświęcono baranki, z których wełny powstaną paliusze

2022-01-21 19:38

[ TEMATY ]

paliusz

nazaretanki

św. Agnieszka

KAI/Archiwum sióstr nazaretanek w Rzymie

Jak co roku w uroczystość św. Agnieszki, w rzymskiej bazylice św. Agnieszki za Murami poświęcono dwie owieczki, których wełna zostanie użyta do utkania paliuszy dla nowych arcybiskupów. I choć tradycja ta ewoluowała w ostatnich latach, bowiem od 2019 r. papież nie błogosławi już zwierzątek w Watykanie, to jednak, nieprzerwanie od drugiej połowy XIX w., ważną rolę w całym obrzędzie odgrywają polskie siostry zakonne – nazaretanki z domu macierzystego zgromadzenia przy via Machiavelli.

Tradycja błogosławienia baranków we wspomnienie św. Agnieszki sięga najprawdopodobniej IV w. „Od VI w. mówi się o błogosławieństwie jagniątek przy grobie Agnieszki – wyjaśniał w rozmowie z Radiem Watykańskim opat kanoników laterańskich z bazyliki św. Agnieszki za Murami, o. Franco Bergamin – Tradycja ta jest kontynuowana do dnia dzisiejszego. Zwierzęta, dostarczane przez kanoników z bazyliki św. Agnieszki, były darem kanoników Jana na Lateranie w podzięce za posługę, jaką pełnili oni na Lateranie”. Po Mszy św. w bazylice św. Agnieszki, podczas której były one błogosławione po raz pierwszy, w uroczystej procesji przewożono je do Ojca Świętego, który błogosławił je ponownie i przekazywał benedyktynkom z klasztoru przy Bazylice św. Cecylii na Zatybrzu, które hodowały zwierzątka aż do Wielkiego Tygodnia, a następnie strzygły je, by z ich wełny mogły zostać wykonane paliusze, nakładane nowym metropolitom przez Ojca Świętego w uroczystość św. Piotra i Pawła.

CZYTAJ DALEJ

Izrael/ Media o polskim dyplomacie ratującym Żydów: bohater, tysiące osób zawdzięczają mu życie

2022-01-21 17:43

[ TEMATY ]

Izrael

II wojna światowa

Holokaust

polski dyplomata

Wikipedia

Stanisław Zabiełło

Stanisław Zabiełło

Przedstawiciel rządu RP na uchodźstwie we Francji Vichy, Stanisław Zabiełło, był jednym z anonimowych bohaterów II wojny światowej, prowadził jedną z najodważniejszych akcji zainicjowanych przez polskich dyplomatów na rzecz ratowania Żydów i setki, a może tysiące osób, zawdzięczają życie jemu i jego ludziom - pisze izraelski dziennik "Israel Hajom".

"Prowadzone przez Zabiełłę biura dostarczały Żydom sfałszowane dokumenty potwierdzające ich chrześcijańskie lub aryjskie pochodzenie, zdobywały wizy na wyjazd z Francji do krajów Ameryki, Azji i Afryki, a nawet zwalniały więźniów żydowskich z policji francuskiej" - można przeczytać w artykule.

CZYTAJ DALEJ

Papież na Marsz dla życia w Waszyngtonie

2022-01-22 14:38

[ TEMATY ]

Franciszek

pixabay

50 tys. osób przeszło wczoraj ulicami Waszyngtonu w największym Marszu dla życia w Stanach Zjednoczonych. Pozdrawiając jego uczestników Papież Franciszek podkreślił, że „dopiero wówczas, gdy świętość osoby ludzkiej jest respektowana i jej prawa uznane, różne formy niesprawiedliwości społecznej mogą zostać przezwyciężone”.

Waszyngtoński marsz odbył się już po raz 49. Ma on miejsce zawsze w rocznicę wyroku Sądu Najwyższego, który 22 stycznia 1973 roku zezwolił w tym kraju na aborcję. Jego uczestnicy mają nadzieję, że zwiększająca się ochrona życia poczętego w poszczególnych stanach USA wkrótce doprowadzi do zniesienia wspomnianego wyroku i tym samym pozostawienia kwestii ochrony życia w gestii prawodawstwa poszczególnych stanów. Przepisy chroniące życie nienarodzonych od momentu, gdy wyczuwalne jest bicie ich serca, obowiązują już m.in. w Arizonie, Teksasie, na Florydzie, w Arkansas, Alabamie, Ohio i Missouri. A kolejne 26 stanów chce zmienić swe prawo, występując szczególnie przeciwko aborcji chirurgicznej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję