Reklama

Nowy numer „L’Osservatore Romano”

Do końca życia pamiętać będziemy z pewnością wypowiedziane uroczyście z balkonu Bazyliki Watykakańskiej: Habemus Papam: Eminentissimum ac Reverendissimum Dominum, Dominum Carolum Sanctae Romanae Ecclesiae Cardinalem Wojtyla. W rocznicę tego niezwykłego wydarzenia wiele uczuć przepełnia nasze serca, a nade wszystko wielka wdzięczność i synowskie przywiązanie do Jana Pawła II, powołanego na Stolicę Piotrową z naszego narodu.
W czasie 26 lat pontyfikatu Ojciec Święty dotarł do niemal wszystkich zakątków świata jako niestrudzony misjonarz Ewangelii, obrońca godności człowieka, zwiastun pokoju i świadek nadziei, która nie zawodzi. Przywódcy państw i rządów, ludzie kultury i nauki oraz setki milionów kobiet i mężczyzn, młodzież i dzieci - wszyscy mogli słuchać jego słów i podziwiać jego mocną wiarę, niezłomną wolę służenia Kościołowi, nadzwyczajne oddziaływanie na dzieje rodziny ludzkiej.
Wobec relatywizmu i subiektywizmu, którymi skażona jest w dużej mierze współczesna kultura, Ojciec Święty umacnia i pogłębia credo chrześcijańskiego ludu. W swej Piotrowej posłudze czy osobistej pobożności staje przed światem jako obrońca wiary Kościoła i jej najwyższy nauczyciel. Idea św. Pawła: „Wiary ustrzegłem” (2 Tm 4, 7) ożywia również całą działalność Jana Pawła II. Troskliwie strzeże depozytu wiary, przekazuje ją ludziom i narodom, poświęcając wszystkie swe siły dziełu nowej ewangelizacji.
Niedawna wizyta w Rzymie Ekumenicznego Patriarchy Konstantynopola Bartłomieja I, a następnie pielgrzymka papieska do Lourdes pokazały jeszcze raz, jak bardzo Ojciec Święty pragnie, by Kościół był domem i szkołą jedności wiary, a krzyż i zmartwychwstanie Chrystusa stały w centrum życia i apostolstwa Jego uczniów. Przemówienia, homilie, rozważania wygłoszone podczas audiencji generalnych, kroniki, a także artykuły poświęcone obydwu wydarzeniom Czytelnik znajdzie w nowym numerze polskiego wydania L’Osservatore Romano (10/2004).
Nadto redakcja zamieszcza w nim trzecią część książki Jana Pawła II Wstańcie, chodźmy!, którą ilustrują archiwalne zdjęcia kard. Karola Wojtyły z okresu posługiwania w Kościele krakowskim. Ostatnia część książki, również w formie wkładki, ukaże się w najbliższszym numerze.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czas odmierzał miłością

Przy Skwerze ks. Jana Twardowskiego, tuż obok pomnika kard. Stefana Wyszyńskiego na Krakowskim Przedmieściu otwarto wystawę „Czas to miłość” poświęconą Prymasowi Tysiąclecia.

Wystawa składa się z dziesięciu plansz, na których przedstawione zostały najważniejsze słowa kard. Wyszyńskiego z kolejnych dekad jego życia. Zaprezentowano także archiwalne fotografie oraz istotne punkty biografii prymasa.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

"Tak mi dopomóż Bóg"

2021-07-28 11:40

Marek Perzyński

Andrzej Niemiec, nowy wójt Malczyc

Andrzej Niemiec, nowy wójt Malczyc

Malczyce mają od połowy roku nowego wójta. W wyniku przedterminowych wyborów został nim Andrzej Niemiec. Rotę przysięgi zakończył wezwaniem „Tak mi dopomóż Bóg”.

Marek Perzyński: Czym się pan kierował składając publicznie tę religijną deklarację? - pytamy nowo wybranego wójta.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję