Reklama

Niedziela Częstochowska

Spotkanie wigilijne Stowarzyszenia „Po prostu żyj”

15 grudnia członkinie Stowarzyszenia „Po prostu żyj” skupiającego osoby z problemem choroby nowotworowej oraz zaproszeni goście spotkali się w dworku w Mokrsku na uroczystym wieczorze wigilijnym.

Spotkanie pomogły zorganizować członkinie miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich. To one zadbały o świąteczny wystrój izby gościnnej i stołów oraz o tradycyjne potrawy wigilijne, charakterystyczne dla regionu wieluńskiego.

Pierwsza część spotkania upłynęła pod znakiem podziękowań dla członkiń stowarzyszenia, które wykazały się dużą aktywnością w pracy w trudnym czasie obostrzeń i pandemii, oraz dla osób, które je wspierały. Podziękowania otrzymały też panie z KGW z Kamionki i Mokrska.

Spotkanie stało się również okazją do podsumowania tego, co w 2021 r. udało się zrealizować stowarzyszeniu. Wymieniono m.in.: wycieczkę szlakiem drewnianych kościółków ziemi wieluńskiej, Eucharystię z ks. kapelanem Juliuszem Lasoniem i udział w festynie rodzinnym w Wierzchlesie.

Reklama

Następnie przyszedł czas na odczytanie tekstu Ewangelii wg św. Łukasza o narodzeniu Pana Jezusa w Betlejem i symboliczne przełamanie się opłatkiem. Uczyniła to prezes Stowarzyszenia „Po prostu żyj” Grażyna Urbaniak-Kopczyńska. Zebrani usłyszeli następujące słowa: – W tym pięknym czasie życzymy wam tak tradycyjnie – zdrowych, rodzinnych świąt Bożego Narodzenia, ale również nadziei, odpoczynku bez trosk, nabrania dystansu do tego, co wokół oraz chwil wypełnionych śmiechem i wspomnieniami. A kiedy zawita nowy rok 2022, niech spełnią się najskrytsze marzenia. Życzę samych wyjątkowych i niezapomnianych chwil.

W spotkaniu uczestniczył również Rajmund Kieler, opiekun działającej od 2017 r. Izby Pamięci Gminy Mokrsko, który przybliżył historię dworku w Mokrsku i jego właścicieli.

Po uroczystej kolacji pan Rajmund zaprosił wszystkich do obejrzenia eksponatów zgromadzonych w izbie pamięci i do wspólnej fotografii. Wędrówka po kilku izbach urządzonych na modłę dawnej wsi wieluńskiej przywołała u wielu osób obrazki z dzieciństwa i wywołała niekłamane wzruszenie, które później przełożyło się na wspólne kolędowanie.

2021-12-16 14:13

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Język Boga

Niedziela Ogólnopolska 49/2017, str. 30

[ TEMATY ]

adwent

Dario Acosta/Deutsche Grammophon

Codzienność sprawia, że świat nam się kurczy. Święta to zaproszenie do podniesienia wzroku wyżej. Za horyzontem doczesności jest bezkresny horyzont wieczności.
Za banalnymi zajęciami dnia powszedniego kryją się fundamentalne pytania i wybory. Obyśmy zdążyli te pytania sobie zadać i dobrze wybrać...

Dziś wielu ludzi uczy się języków obcych. Narzędziem powszechnej komunikacji stał się angielski, dlatego rodzice chętnie wybierają dla swoich dzieci szkoły z rozszerzonym programem nauczania tego języka. Posyłają dzieci na prywatne lekcje różnych języków – nawet na chiński. Wszystko po to, aby można się było porozumieć z całym światem.

CZYTAJ DALEJ

Święty Mikołaj - „patron daru człowieka dla człowieka”

Niedziela łowicka 49/2004

[ TEMATY ]

święty

WD

Obraz św. Mikołaja w ołtarzu głównym

Obraz św. Mikołaja w ołtarzu głównym

6 grudnia cały Kościół wspomina św. Mikołaja - biskupa. Dla większości z nas był to pierwszy święty, z którym zawarliśmy bliższą znajomość. Od wczesnego dzieciństwa darzyliśmy go wielką sympatią, bo przecież przynosił nam prezenty. Tak naprawdę zupełnie go wtedy jeszcze nie znaliśmy. A czy dziś wiemy, kim był Święty Mikołaj? Być może trochę usprawiedliwia nas fakt, że zachowało się niewiele pewnych informacji na jego temat.

Wyproszony u Boga

CZYTAJ DALEJ

Kraków/ Kierowniczka z IKEI uniewinniona;zapadł prawomocny wyrok

2022-12-06 18:26

[ TEMATY ]

Ikea

pixabay.com

Sąd Okręgowy w Krakowie w postępowaniu apelacyjnym podtrzymał wyrok sądu rejonowego, który uniewinnił Katarzynę N. oskarżoną o dyskryminację wyznaniową przy zwolnieniu jednego z pracowników. Wyrok jest prawomocny. Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga nie wyklucza skierowania kasacji.

Chodziło o zwolnienie pracownika, który na wewnętrznym forum firmy zamieścił wpis krytykujący środowiska LGBT.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję