Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Caritas Archidiecezji Łódzkiej na Święta

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Caritas Archidiecezji Łódzkiej z myślą o swoich podopiecznych organizuje świąteczne spotkania i paczki dla 500 najbardziej potrzebujących wsparcia osób. Ze względu na sytuację epidemiczną spotkania odbędą się w ograniczonym gronie, a część podopiecznych otrzyma paczkę na święta.

Dziś, 21 grudnia, przy wspólnym stole spotkają się seniorzy z Domu Dziennego Pobytu przy ul. Gdańskiej 111. Jutro, 22 grudnia, w niewielkim gronie spotkają się wolontariusze i podopieczni Punktu Pomocy Charytatywnej przy ul. Wólczańskiej 108 w Łodzi, a w siedzibie Caritas przy ul. Gdańskiej – podopieczni Specjalistycznej Świetlicy Środowiskowej. Dzień później, 23 grudnia, przy wigilijnym stole zasiądą dzieci ze Specjalistycznej Świetlicy Środowiskowej i seniorzy z Domu Dziennego Pobytu przy ul. Odolanowskiej 46. Dzień przed wigilią świąteczne paczki wręczone zostaną podopiecznym przy ul. Wólczańskiej 108 i Gdańskiej 111.

Podczas wigilijnych spotkań podopieczni Caritas złożą sobie świąteczne życzenia, podzielą się opłatkiem i skosztują wigilijnych potraw: smażonego karpia, kapusty z grochem i barszczu z uszkami. W świątecznej paczce znajdą się artykuły spożywcze, które zabezpieczą podopiecznych na czas świąt Bożego Narodzenia.

Reklama

Produkty do przygotowania spotkań wigilijnych przekazał właściciel marki Selgros Cash&Carry. Produkty spożywcze do paczek zostały zakupione w ramach projektu „Pomoc świąteczna” współfinansowanego ze środków Wojewody Łódzkiego.

W Wigilię Caritas zaangażowało się 108 miast w całej Polsce. W 44 miastach 12 000 potrzebujących zasiądzie do wigilijnej wieczerzy, a w 64 miastach kolejnych 18 000 osób otrzyma paczki z żywnością, z której będzie można samodzielnie przygotować sobie wigilijną kolację. Do tak ogromnego przedsięwzięcia potrzeba także rąk do pracy, dlatego w pakowanie i rozdawanie paczek zaangażuje się ok. 2000 wolontariuszy z 34 diecezji. W sumie tą szczególną i tak ważną w tym czasie pomocą zostanie objętych 30 000 osób, dla których zostanie przygotowanych 65 ton żywności.

2021-12-21 09:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź -Teofilów: Ku czci Miłosierdzia Bożego

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

Ojciec Duchowny kapłanów ks. dr Tomasz Falak poprowadził sumę odpustową w parafii Miłosierdzia Bożego na łódzkim Teofilowie.

Wszystkich zgromadzonych powitał ks. dr Marek Pluta. – Witam wszystkich czcicieli Miłosierdzia Bożego. Nie wszystkich, bo pewnie wielu z was zostało w domach i łączy się z nami poprzez transmisję internetową. Proszę celebransa o przybliżenie nam tajemnicy Bożego Miłosierdzia. Modlimy się za wszystkich naszych parafian – mówił ks. Proboszcz.

CZYTAJ DALEJ

Święty Ambroży

CZYTAJ DALEJ

Szlachetna Paczka: jeszcze ponad 1100 rodzin czeka na wsparcie

2022-12-07 14:56

[ TEMATY ]

szlachetna paczka

Materiał prasowy

W najbliższą sobotę i niedzielę odbędzie się Weekend Cudów Szlachetnej Paczki. Na wsparcie w ramach akcji wciąż czeka ponad 1100 rodzin w potrzebie.

- Wolontariusze Szlachetnej Paczki dotarli do tysięcy osób, dla których głód, osamotnienie, chłód, strach o jutro są chlebem powszednim. Ponad 14300 rodzin otrzyma pomoc, ale ponad 1100 wciąż na nią czeka. To ostatni moment, kiedy można wybrać rodzinę na www.szlachetnapaczka.pl - mówi Joanna Sadzik, prezes Stowarzyszenia WIOSNA, organizatora Szlachetnej Paczki.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję