Reklama

Watykan

Papieska audiencja dla uchodźców

Dziś rano, w dniu swoich urodzin, Papież Franciszek przyjął w Pałacu Apostolskim pierwszą grupę około dziesięciu uchodźców, którzy przybyli wczoraj do Włoch dzięki porozumieniu między Stolicą Apostolską, władzami włoskimi i cypryjskimi, jak to już zapowiadano podczas niedawnej podróży apostolskiej na Cypr i do Grecji – poinformował dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej - Matteo Bruni.

W komunikacie czytamy, że grupa będzie bezpośrednio wspierana przez Ojca Świętego, natomiast Wspólnota Sant'Egidio zadba o ich włączenie do rocznego programu integracyjnego. Podano, iż papież powitał uchodźców i wysłuchał ich historii oraz historii ich podróży z Konga-Brazzaville, Demokratycznej Republiki Konga, Kamerunu, Somalii i Syrii. Niektórzy z nich są lekarzami i technikami komputerowymi.

„Uratowałeś nas!" - powiedział wzruszony kongijski chłopiec, gdy zwrócił się do niego. Papież skierował do każdego z nich kilka serdecznych słów powitania oraz podziękował im za wizytę.

Podziel się cytatem

Życząc Papieżowi „długiego życia i dobrego zdrowia" w dniu jego urodzin, uchodźcy podarowali Franciszkowi obraz afgańskiego uchodźcy przedstawiający migrantów próbujących przedostać się przez Morze Śródziemne – zaznacza Stolica Apostolska.

Papież Franciszek zapytał o dziewczynkę, którą spotkał w obozie Mavrouni na Lesbos, a która w najbliższych dniach przyjedzie z rodziną na leczenie do Włoch Po wspólnym zdjęciu pozdrowił grupę i poprosił wszystkich, aby się za niego modlili – poinformował dziennikarzy Matteo Bruni.

2021-12-17 14:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Uchodźcy w seminarium

Niedziela Plus 15/2022, str. XI

[ TEMATY ]

uchodźcy

pl.wikipedia.pl

Już przeszło tysiąc osób przyjął punkt dla uchodźców w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym.

W Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach otrzymało nocleg ok. 1,2 tys. osób. Jak wyjaśnia ekonom seminarium ks. Marek Konsek, jest to punkt pomocniczy dla punktu recepcyjnego na pl. Sejmu Śląskiego w Katowicach. Tu Ukraińcy dostają jedzenie i krótkoterminowy nocleg.

CZYTAJ DALEJ

DR Konga: wizyta papieska ma uleczyć „ciągle krwawiące rany” – nuncjusz

2023-01-29 10:06

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Na kilka dni przed przybyciem Franciszka do Demokratycznej Republiki Konga 31 stycznia nuncjusz apostolski w tym kraju abp Ettore Balestrero podkreślił, że „ta wizyta papieska ma na celu zabliźnienie ciągle krwawiących ran”.

W wywiadzie dla agencji Reutera dyplomata zwrócił uwagę, że „Kongo, które będzie [teraz] witać papieża, nie jest tym samym krajem, który spotkal św. Jan Paweł II podczas swojej wizyty 38 lat temu”. Zaznaczył, iż „ciągle toczą się tu wojny i trwają różne konflkty a (Franciszek) przyleci do Kinszasy, aby pocieszyć tych ludzi i uleczyć ich ciągle krwawiące rany”.

CZYTAJ DALEJ

Św. Tomasz z Akwinu jest nam potrzebny

Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego w kaplicy seminaryjnej pw. Zesłania Ducha Świętego oraz wykład tomistyczny złożyły się na „Dzień św. Tomasza z Akwinu” 28 stycznia w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Częstochowie.

Na początku Mszy św. ks. prał. Ryszard Selejdak, rektor seminarium przypomniał słowa, które św. Tomasz z Akwinu powiedział 5 marca 1274 r. w opactwie w Fossanuova, na kilka dni przed swoją śmiercią: „ Przyjmuję Cię, ceno zbawienia mojej duszy. Przyjmuję Cię Wiatyku mego pielgrzymowania. Dla Twej miłości studiowałem, czuwałem, pracowałem i nauczałem. Nie powiedziałem nigdy niczego przeciw Tobie, a jeśli coś w niewiedzy powiedziałem, to przy błędzie swym nie obstaję. Jeśli czegoś błędnie nauczałem powierzam wszystko pod osąd rzymskiego Kościoła”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję