Reklama

Kościół

Benedykt XVI spędzi Boże Narodzenie przy muzyce chóru chłopięcego z Ratyzbony

W okresie Bożego Narodzenia Benedyktowi XVI towarzyszy muzyka w wykonaniu Domspatzen, chóru chłopięcego z rodzinnej Ratyzbony emerytowanego papieża. „Bez tej płyty nie ma dla niego prawdziwego Bożego Narodzenia” - powiedział osobisty sekretarz Benedykta XVI, abp Georg Gänswein w rozmowie z niemieckim pismem „Mittelbayerische Zeitung”.

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

Grzegorz Gałązka

Tym znanym chórem chłopięcym kierował w latach 1964-1994 brat papieża, ksiądz i muzyk Georg Ratzinger (1924-2020). Poza tym dni świąteczne Benedykt XVI spędzi w małym gronie sześciu osób: ks. Gänsweina oraz sióstr z klasztoru Mater Ecclesiae, które na co dzień dbają o dom.

Abp Gänswein zdradził również, że jest już ustrojona choinka, a w kilku pomieszczeniach są i ustawione są różne szopki. Jest wśród nich najnowsza szopka, którą biskup Rudolf Voderholzer przywiózł dla Benedykta XVI z Ratyzbony podczas swojej niedawnej wizyty w Rzymie. Nie zabraknie też słodkości, w tym deserów, które lubi papież emeryt.

Pytany o stan zdrowia 94-letniego obecnie Benedykta XVI, jego osobisty sekretarz powiedział, że stan jest „stabilny w słabości”, ale dzięki Bogu ma lekką głowę – i to jest najważniejsze. A przede wszystkim Benedykt nie stracił poczucia humoru.

2021-12-21 14:07

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kard. Sarah: liturgia w dzisiejszym kształcie nie spełnia zadań, które stawiał przed nią Sobór Watykański II

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

episkopat.pl

Napisanie wprowadzenia do książki pt. „Siła ciszy” było inicjatywą samego Benedykta XVI – ujawnił autor, kard. Robert Sarah na marginesie prezentacji niemieckiego tłumaczenia tego dzieła. Papież senior rozmawiał z gwinejskim kardynałem po przeczytaniu tej książki i stwierdził, że opisuje ona to, co również dla niego jest źródłem życia duchowego. Przy tej okazji zaproponował autorowi, że sam napisze wprowadzenie do niemieckiego wydania.

Kard. Sarah wyznał, że ta książka o ciszy w życiu chrześcijańskim oparta jest zarówno na jego osobistym doświadczeniu duchowym, jak i na tym, co poznał jako prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego. Odniósł się on w szczególności do zubożenia liturgii w ostatnich dziesięcioleciach, którą dostosowuje się do oczekiwań człowieka tak iż traci ona swoje bogactwo. Coraz częściej staje się ona swoistym happeningiem, a niezrozumiałe ponoć gesty zastępuje się zalewem słów.

CZYTAJ DALEJ

Dlaczego życzyłem komuś zła?

2023-01-07 14:50

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mk 6, 14-29.

Piątek, 3 lutego 2023. Św. Błażeja, biskupa i męczennika, św. Oskara, biskupa, wsp. dow.

CZYTAJ DALEJ

Śnieg i wiatr w Beskidach; trudne warunki na szlakach turystycznych

2023-02-04 11:14

Monika Maszkowska

Intensywne opady śniegu i silny wiatr sprawiły, że wędrówka w Beskidach jest niebezpieczna. Warunki na szlakach są bardzo trudne. Ratownicy GOPR i gestorzy schronisk zaapelowali w sobotę, by turyści nie igrali z bezpieczeństwem i zrezygnowali z wędrówek.

„Dzisiaj nie należy planować wycieczki w góry. Warunki są ekstremalnie trudne. Przejście przez halę wiąże się z brodzeniem w śniegu po pas. Wiatr wieje coraz mocniej. U nas widoczność żadna. Temperatura -9 st.” – podali w sobotę rano gestorzy schroniska PTTK na Hali Rysianki.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję