Reklama

Wiadomości

Maląg: chcemy, aby jesień życia seniorów była bezpieczna i godna pod względem finansowym

Od sześciu lat realizujemy dobry czas dla polskich emerytów; chcemy, aby jesień życia seniorów była bezpieczna i godna pod względem finansowym - powiedziała w środę minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

[ TEMATY ]

Marlena Maląg

Karol Porwich/Niedziela

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Minister Maląg podkreśliła, że w czasie pandemii priorytetem były działania na rzecz ochrony zdrowia i życia, ochrona miejsc pracy i solidarność międzypokoleniowa.

"Od sześciu lat realizujemy dobry czas dla polskich emerytów, seniorów w ramach solidarności międzypokoleniowej jako podziękowanie za to, że nas wychowali, za to że żyjemy w wolnej, niepodległej ojczyźnie" - powiedziała. Wskazała, że jesień życia seniorów powinna być bezpieczna i godna, również pod względem finansowym.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Przypomniała, że rząd PiS obniżył wiek emerytalny, wypłacił seniorom trzynaste i czternaste świadczenia, zwróciła też uwagę na stały wzrost rent i emerytur. Minister zapowiedziała wprowadzenie nowych programów.

Reklama

"Będziemy wprowadzać jeszcze dodatkowe programy, nad którymi pracujemy, takie jak centra międzypokoleniowe, które są wyzwaniem na kolejne lata" - powiedziała Maląg.

"Z tego kursu patrzenia na człowieka, wsłuchiwania się w potrzeby Polaków i wprowadzania kolejnych programów, które będą służyć podniesieniu standardu życia, nie zejdziemy, bo to jest dla nas bardzo ważne, abyśmy swoimi działaniami służyli drugiemu człowiekowi" - podkreśliła.(PAP)

Autorki: Olga Zakolska, Karolina Kropiwiec

ozk/ kkr/ mhr/

2021-12-29 14:27

Ocena: 0 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Maląg: priorytetem ochrona miejsc pracy, podnoszenie zasiłków dla bezrobotnych to jeszcze nie ten etap

[ TEMATY ]

Konferencja prasowa

Marlena Maląg

Ministerstwo Rodziny

źródło: premier.gov.pl

Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej

Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej

To nie jest jeszcze ten etap, by podnosić zasiłki dla bezrobotnych, na razie priorytetem jest ochrona miejsc pracy – powiedziała w poniedziałek minister rodziny Marlena Maląg. Dodała, że jej resort analizuje sytuację i w razie potrzeby podwyższy zasiłki. Mówiła też, że do lipca rząd przedstawi stronie społecznej propozycję w sprawie płacy minimalnej w 2021 r.

Podczas konferencji prasowej Maląg była pytana, czy planowana jest podwyżka zasiłków dla bezrobotnych. Odpowiedziała, że obecnie priorytetem jest utrzymanie miejsc pracy, czemu mają służyć obowiązujące od 1 kwietnia rozwiązania w ramach tarczy antykryzysowej.

CZYTAJ DALEJ

"Razem niesiemy Chrystusa na krańce świata" - w niedzielę rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa

2024-07-19 13:18

[ TEMATY ]

św. Krzysztof

Tydzień św. Krzysztofa

1 grosz za 1 kilometr

Karol Porwich/Niedziela

"Razem niesiemy Chrystusa na krańce świata" - to hasło XXV Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa, który potrwa od najbliższej niedzieli do 28 lipca. W tym czasie szczególnie promowana jest „Akcja św. Krzysztof 1 gr za 1 km”, dzięki której stowarzyszenie MIVA Polska zbiera fundusze na środki transportu dla misjonarzy.

Ks. Jerzy Kraśnicki, dyrektor MIVA Polska, przypomina, że Tygodniowi Świętego Krzysztofa towarzyszą zawsze dwa ważne aspekty - bezpieczeństwo na drogach i pomoc misjonarzom w zakupie środków transportu w różnych krajach świata. Wyjaśnił, że w zeszłym roku na ten cel udało się przekazać 5 mln. 115 tys. zł.

CZYTAJ DALEJ

Chrześcijanin za kierownicą – w niedzielę rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa

2024-07-19 16:33

[ TEMATY ]

św. Krzysztof

kierowcy

Karol Porwich /Niedziela

W związku z rozpoczynającym się w niedzielę 25. Ogólnopolskim Tygodniem św. Krzysztofa, Kościół przypomina, jak powinien zachowywać się chrześcijanin na drogach. - Kierowca musi być zawsze roztropny, odpowiednio przygotowany i trzeźwy - mówi KAI krajowy duszpasterz kierowców, ks. Marian Midura. - Pan Bóg nie wystawia nam mandatów za łamanie przepisów, ale narażając siebie i innych, łamiemy Boże przykazania: „nie zabijaj!”, a przede wszystkim przykazanie miłości bliźniego - dodaje dyrektor MIVA Polska, ks. Jerzy Kraśnicki.

Tydzień św. Krzysztofa to także czas modlitw o mądrość dla wszystkich kierowców. - Każdy kierowca powinien mądrze i odpowiedzialnie korzystać z pojazdu, dbać o kulturę jazdy i starać się zrozumieć, po co są przepisy. Pan Bóg nie wystawia nam mandatów za łamanie przepisów, ale narażając siebie i innych, łamiemy Boże przykazania: „nie zabijaj!”, a przede wszystkim przykazanie miłości bliźniego - podkreśla KAI dyrektor MIVA Polska, ks. Jerzy Kraśnicki.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję