Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Wystąpią na prestiżowym festiwalu

Antonina Kraszewska i Kapela „Beskidek” zakwalifikowali się do prestiżowego festiwalu kolęd.

[ TEMATY ]

kolędowanie

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek

Archiwum Rodziny Kraszewskich

Antonina Kraszewska zaśpiewa w Będzinie. Fot. Archiwum Rodziny Kraszewskich

Antonina Kraszewska zaśpiewa w Będzinie. Fot. Archiwum Rodziny Kraszewskich

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie jest jednym z największych przegląd kolęd i amatorskich festiwali muzycznych w Europie, który gromadzi kilkadziesiąt tysięcy wykonawców. Jak podkreślają organizatorzy, zależy im nie tylko na promowaniu młodych talentów, lecz również na przybliżeniu roli, jaką polska tradycja kolędowa ma w kształtowaniu narodowego ducha, oraz na popularyzowaniu tradycji regionalnych i folklorystycznych.

Eliminacje do 27 edycji odbyły się w Domu Kultury Włókniarzy w Bielsku-Białej. Jurorzy zakwalifikowali Antoninę Kraszewską – utalentowaną muzycznie uczennicę Katolickiej Szkoły Podstawowej w Cieszynie oraz bielską Kapelę „Beskidek”. Przy tym wyróżnili Zespół Regionalny „Pisarzowianki” z Pisarzowic oraz Chór mieszany „Ave Sol” z Bielskiego Centrum Kultury.

Finał odbędzie się w dniach 13-16 stycznia w Będzin Arenie i będzie transmitowany na na żywo na stronie: mfkip.pl/transmisja-live. Przy okazji festiwalu w Będzinie planowany jest też 10 stycznia o godz. 19 koncert Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk oraz 16 stycznia o godz. 16 Koncert Galowy w reżyserii Dariusza Wiktorowicza.

Natomiast w Bielsku-Białej 11 stycznia odbędą się przesłuchania konkursowe 22. Przeglądu Kolęd i Pastorałek „Od nieba do nieba”, który organizowany jest przez Dom Kultury w Hałcnowie. Najlepsi wykonawcy wystąpią na Koncercie Galowym 29 stycznia o godz. 16 w Hałcnowie.

2022-01-03 21:02

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Festiwal Kolęd zaprasza uczestników!

- Wracamy do spotkań na żywo z artystami, bo słuchanie kolęd w taki sposób pozwala najlepiej rozgrzać serca i zanurzyć się w celebracji Bożonarodzeniowych misteriów! Tęskniliśmy za tym, gdy w ubiegłym roku oglądaliśmy jedynie Wasze nagrania. Zgłaszajcie się, by wspólnie z nami przeżywać XXVIII edycję największego kolędowego przeglądu w Europie – mówi ks. Piotr Pilśniak, dyrektor Festiwalu.

Na stronie MFKIP trwają zapisy do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika. Do końca listopada (a dla rejonu Kraków wyjątkowo do 24 listopada) można wybrać jeden z 37 rejonów eliminacji w Polsce, Litwie, Ukrainie i Białorusi. Dwie lub trzy wykonane kolędy mogą nie tylko zapewnić wspaniałe nagrody (nawet 10 tysięcy złotych!) i wielką, artystyczną przygodę, ale przede wszystkim nieść w świat orędzie nadziei, pokoju i miłości.

CZYTAJ DALEJ

Pierwsze parafie księży neoprezbiterów w diecezji tarnowskiej

2022-06-03 11:42

[ TEMATY ]

diecezja

Tarnów

#Tarnów

31 maja 2022 r. Biskup Tarnowski Andrzej Jeż wręczył nominacje na pierwsze parafie siedemnastu neoprezbiterom diecezji tarnowskiej.

Posłani kapłani przyjadą do tych parafii w ostatnich dniach sierpnia. Zapraszamy do zapoznania się z poniższą listą.

CZYTAJ DALEJ

Abp Galbas do uczestników Światowego Forum Miejskiego: Ewangelia ubogaca miasto

2022-06-26 20:08

[ TEMATY ]

Bp Adrian Galbas

Episkopat News

– Ewangelia ubogaca miasto – powiedział abp koadiutor archidiecezji katowickiej Adrian Galbas w homilii podczas Mszy w intencji uczestników Światowego Forum Miejskiego sprawowanej w Kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Katowicach. Z uznaniem mówił o staraniach prowadzących do polepszenia jakości życia w mieście - o czyste powietrze i posegregowane śmieci, o dobrą infrastrukturę, sprawna komunikacją i dobre tereny rekreacyjne.

W rozpoczynającym się w niedzielę 26 czerwca Światowym Forum Miejskim (WUF11) bierze udział ok. 20 tys. uczestników z całego świata.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję