Reklama

Niedziela Częstochowska

Jasna Góra: tegoroczna inauguracja comiesięcznych czuwań wiernych archidiecezji częstochowskiej

Od kilkudziesięciu lat z 11 na 12 dzień miesiąca na nocnej modlitwie u stóp Matki na Jasnej Górze trwają przedstawiciele archidiecezji częstochowskiej.

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

czuwanie modlitewne

KSM Archidiecezji Częstochowskiej

Na początku nowego roku prowadzenia czuwania podjęło się Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Częstochowskiej.

KSM Archidiecezji Częstochowskiej

Czuwanie rozpoczęło się Apelem Jasnogórskim. Następnie konferencję wygłosił ks. Michał Jędrzejski - asystent diecezjalny KSM-u. Całość oparta była na orędziu Ojca Świętego Franciszka na 36. Światowy Dzień Młodzieży. Młodzi słowa papieża przeplatali pieśniami oraz swoimi prośbami, m.in. o siłę, entuzjazm, zapał; o nawracanie w codziennym życiu, o odpowiadanie dobrem na zło. W czasie wspólnej modlitwy różańcowej prosili o pokorę, posłuszeństwo. W rozważaniach napisanych przez KSM-owiczów znaleźć można było również prośby o miłowanie ludzi na wzór miłości Jezusa, o ciągłe wybaczanie nieprzyjaciołom, o cierpliwość. Mszy św. o północy przewodniczył bp Andrzej Przybylski. W homilii zwracał szczególną uwagę na umiejętność słuchania drugiego człowieka. Wychodząc od anegdoty z życia papieża Jana Pawła II mówił, że coraz częściej jest w nas za dużo słów, a za mało słuchania. Wskazywał również na to, kim powinien być ksiądz dla świeckiego człowieka.

Na wielką wartość comiesięcznych czuwań wskazuje Brygida. Dziewczyna nie tylko należy do KSM-u, ale również aktywnie włącza się w życie swojej parafii pw. Przenajświętszej Trójcy w Bogdanowie. Wraz z ks. Kamilem Cudakiem co miesiąc przyjeżdżają do Częstochowy, by czuwać u stóp Jasnogórskiej Pani. - Bardzo się cieszę, że mogę co miesiąc jeździć na czuwania. Daje mi to ogromną siłę wiary, bo dzięki czuwaniu uświadamiam sobie, że jestem wtedy blisko Matki Bożej. Jasna Góra to miejsce, w którym czuję się jak w domu. Wiem, że Matka zawsze mnie wysłucha i zdziała wiele w moim życiu. Mimo że nie jest zawsze łatwo, bo pojawiają się różne pokusy, żeby może nie jechać, bo na drugi dzień jest szkoła, bo wrócę w nocy zmęczona, bo zmarznę... Ale w wierze przecież nie chodzi tylko o wygodę! - mówi Niedzieli nastolatka.

KSM Archidiecezji Częstochowskiej

KSM Archidiecezji Częstochowskiej

Nie mogło zabraknąć pamiątkowego zdjęcia z bp. Andrzejem Przybylskim

Nie mogło zabraknąć pamiątkowego zdjęcia z bp. Andrzejem Przybylskim
2022-01-12 12:51

Ocena: +1 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Depo: niedziela dla Boga i dla człowieka

[ TEMATY ]

Jasna Góra

abp Wacław Depo

Tygodnik Niedziela

Mazur/episkopat.pl

Abp Wacław Depo

Abp Wacław Depo

„Oddajmy cześć Bogu. Niedziela dla Boga i dla człowieka” – mówił w homilii abp Wacław Depo metropolita częstochowski, który w sobotę, 3 września przewodniczył Mszy św. w intencji tygodnika katolickiego „Niedziela” i Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze. Metropolita częstochowski podkreślił jak ważną rolę dla człowieka i rodziny odgrywa ograniczenie handlu w niedzielę.

Na Mszy św. zgromadzili się m. in. pracownicy „Niedzieli” na czele z Lidią Dudkiewicz - redaktor naczelną tygodnika, a także członkowie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

CZYTAJ DALEJ

Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej

Niedziela legnicka 5/2004

[ TEMATY ]

Ofiarowanie Pańskie

www.parafiastarybialcz.pl

Czterdziestego dnia po Bożym Narodzeniu Kościół obchodzi święto Ofiarowania Pańskiego, zwane dawniej świętem Oczyszczenia Najświętszej Maryi Panny. W polskiej tradycji - świętem Matki Bożej Gromnicznej.

Ofiarowanie Pana Jezusa w świątyni jerozolimskiej było ważnym wydarzeniem w życiu Świętej Rodziny. Św. Łukasz Ewangelista tak je opisuje: „Gdy zaś nadszedł dzień poddania ich, zgodnie z Prawem Mojżeszowym, oczyszczeniu, zanieśli Go do Jerozolimy, aby był ofiarowany Panu, według tego, co jest napisane w Prawie Pańskim: Każde pierworodne dziecko płci męskiej będzie poświęcone Panu. Mieli również złożyć ofiarę zgodnie z tym, co jest powiedziane w Prawie Pańskim: parę synogarlic lub dwa gołąbki” (Łk 2, 22-24).

CZYTAJ DALEJ

Papież do biskupów DRK: bądźcie blisko Boga jako proroctwo dla ludu

2023-02-03 09:18

[ TEMATY ]

Franciszek

PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT

„Proszę was, abyście nie zaniedbywali dialogu z Bogiem i nie pozwalali, aby ogień proroctwa został zgaszony przez kalkulacje lub dwuznaczności z władzą, ani przez «wygodne życie» i przyzwyczajenie” – powiedział Ojciec Święty spotykając się z biskupami w Kinszasie.

Drodzy bracia biskupi, dzień dobry!

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję