Reklama

Wiara

Margaretki - Kwiaty modlitwy za kapłanów

Polecamy SERWIS KAPŁAŃSKI

Dzisiaj, w dobie kryzysu wiary, potrzeba nam świętych kapłanów. Takim świętym kapłanem niewątpliwie jest nasz kochany Papież Jan Paweł II, który od pierwszych dni swego pontyfikatu aż do dzisiaj jest wspierany modlitwą wiernych. Ten wielki Kapłan w pokorze serca prosił nas ciągle i prosi nadal, abyśmy się za niego modlili. Szkoda, że nie biorą z Papieża powszechnie przykładu nasi drodzy kapłani. Nie słyszy się bowiem, żeby podczas niedzielnej Mszy św. ksiądz prosił wiernych o modlitwę za siebie. Przy takiej postawie wśród nas pokutuje pogląd, że to kapłani mają się za nas modlić, ale my za nich już nie. Jan Paweł II, wielokrotnie dziękując za modlitwy w jego intencji, mówi, że jest silny siłą naszej modlitwy. Brak modlitwy za naszych duszpasterzy widać w wielu mediach, które szargają kapłańską godność, oraz w tym, że coraz więcej ludzi plotkuje i źle o nich mówi - są wśród nich nawet ci, którzy nazywają siebie katolikami.

Reklama

Kapłan jest jak Mojżesz prowadzący swój lud. Bez kapłanów nie ma chrześcijańskiego sakramentalnego życia, nie ma Eucharystii. Bez kapłanów będziemy jak latorośle odcięte od winnego krzewu, którym jest Jezus Chrystus. Dlatego tak bardzo potrzebna jest powszechna modlitwa w intencji kapłanów. W wielu parafiach w Polsce i na świecie przyjął się apostolat modlitwy za nich, zwany margaretką. W serce kwiatu wpisujemy imię kapłana, za którego jeden raz w tygodniu będziemy się modlić, np. dziesiątką Różańca lub Koronką do Miłosierdzia Bożego. Jeśli zbierze się siedem osób i każda od poniedziałku do niedzieli wpisze swą deklarację modlitwy na kolejnym płatku, wówczas kapłan będzie otoczony przez cały tydzień modlitwą. „Margaretki” są pięknym prezentem dla naszych duszpasterzy. Prośmy Matkę Bożą, aby Jej umiłowany Syn Jezus Chrystus obdarzył nas łaską modlitwy za kapłanów i aby łąki „margaretek” zakwitły w naszych parafiach i były nieustannie zraszane deszczem Bożych łask.

Modlitwa za kapłanów Jana Pawła II

Panie, Ty pragnąłeś zbawić ludzi i dlatego założyłeś Kościół jako wspólnotę braci zjednoczonych w Twojej miłości. Nie przestawaj nawiedzać nas i powoływać tych, których wybrałeś, aby byli głosem Twojego Ducha Świętego, zaczynem społeczeństwa bardziej sprawiedliwego i braterskiego. Wyjednaj nam u niebieskiego Ojca duchowych przewodników, których potrzebują nasze wspólnoty: prawdziwych kapłanów żywego Boga, którzy oświeceni Twoim słowem, będą umieli mówić o Tobie i uczyć innych, jak rozmawiać z Tobą.

Reklama

Pozwól wzrastać swojemu Kościołowi, mnożąc w nim osoby konsekrowane, które powierzają wszystko Tobie, abyś Ty mógł wszystkich zbawić. Niech nasze wspólnoty sprawują ze śpiewem i uwielbieniem Eucharystię jako ofiarę dziękczynienia za Twoją chwałę i dobroć, niech wychodzą na drogi świata, aby głosić radość i pokój - cenne dary Twojego zbawienia.

Spójrz, o Panie, na całą ludzkość i okaż miłosierdzie tym, którzy szukają Cię przez modlitwę i prawe życie, ale jeszcze Cię nie spotkali: objaw się im jako Droga, która prowadzi do Ojca, jako Prawda, która wyzwala, jako Życie, które nie ma końca. Pozwól nam, Panie, żyć w Twoim Kościele w duchu wiernej służby i całkowitego poświęcenia, aby nasze świadectwo było wiarygodne i owocne. Amen.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Polacy i Holendrzy modlą się o powołania

[ TEMATY ]

modlitwa

kapłaństwo

Bożena Sztajner/Niedziela

Rozpoczyna się holendersko-polska akcja modlitewna o powołania kapłańskie i zakonne. Akcję zainicjuje wspólna pielgrzymka piesza z kaplicy Matki Bożej Pani Wszystkich Narodów w Amsterdamie do sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Heiloo, która odbędzie się w nocy z 2 na 3 listopada 2019 r. w Holandii.

Inicjatorem akcji jest seminarium duchowne diecezji haarlemsko-amsterdamskiej wraz z polską społecznością katolicką w Holandii. Trasa liczy ponad 30 km.

CZYTAJ DALEJ

Człowiek różańca – o. Jerzy Tomziński wspomina św. O. Pio

2021-09-23 13:06

[ TEMATY ]

O. Pio

o. Jerzy Tomziński

Marian Sztajner/Niedziela

„Gapiłem się na Niego, ja nie dałem rady tak długo się modlić. Człowiek bardzo cierpiący i bez przerwy modlący się na różańcu” – do osobistych spotkań ze świętym, powraca wieloletni generał Zakonu Paulinów, 103-letni o. Jerzy Tomziński.

POSŁUCHAJ CAŁOŚĆ WYPOWIEDZI

CZYTAJ DALEJ

CCEE: abp Szewczuk - nasz Kościół zmartwychwstał, teraz kolej na Europę

2021-09-25 19:06

Wspólna modlitwa rodzin ma zachęcić mężów i ojców do zawierzenia swojego życia Maryi

Wspólna modlitwa rodzin ma zachęcić mężów i ojców do zawierzenia swojego życia Maryi

Kościół w Europie potrzebuje zmartwychwstania, a ukraiński Kościół greckokatolicki jest świadkiem tego, że zmartwychwstanie może nastąpić – przypomina abp Światosław Szewczuk. Uczestniczy on w obradach Rady Konferencji Episkopatów Europy.

Przypomina, że kiedy przed 50 laty powstawała ta rada, Kościół na Ukrainie był dręczony przez komunistyczny reżim. Jednak przed 30 laty doświadczyliśmy zmartwychwstania – mówi abp Szewczuk.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję