Reklama

Dwumiesięcznik o duchowości Krwi Chrystusa

Żyć Ewangelią to tytuł dwumiesięcznika wydawanego przez Zgromadzenie Misjonarzy Krwi Chrystusa, którego założycielem był - kanonizowany przez Piusa XII - św. Kasper del Bufalo.
Idąc za pouczeniami św. Kaspra del Bufalo, w 1834 r. św. Maria De Mattias założyła Zgromadzenie Adoratorek Krwi Chrystusa. Najnowszy numer pisma Żyć Ewangelią poświęca obu tym postaciom wiele miejsca, przypominając, że ubiegły rok był rokiem św. Kaspra del Bufalo, natomiast w tym roku - 4 lutego - przypadała 200. rocznica urodzin św. Marii De Mattias. W artykule jej poświęconym s. Zofia Zawadzka ASC przypomina jedno z jej poleceń: żeby „zgromadzenie, które żyje i walczy pod chwalebnym tytułem Przenajdroższej Krwi Chrystusa, czyniło wszystko, aby każdy, kto zbliża się do niego, rozważał miłość Boga, przez którą przelał swoją Boską krew”. S. Zawadzka wskazuje również powody, dla których św. Kasper nie może pozostać dla nas „świętym z obrazka”. Artykuł na ten temat nosi tytuł O Świętym, który zachwycił się zbawczą Krwią Jezusa. Do głębokiej refleksji skłaniają rozważania ks. Jarosława Jabłońskiego pt. Krwawa ofiara Chrystusa, w których autor pisze m.in.: „Ode mnie zależy, na ile ta ofiara Boga-Miłości będzie możliwa do zrealizowania w moim życiu i postępowaniu. Ode mnie zależy również, na ile będzie podobna do bezinteresownej i totalnej ofiary życia Zbawiciela symbolizowanej przez Jego Krew.”
Warto zwrócić uwagę na strony zatytułowane „Młoda Wspólnota”. W tym dziale są zamieszczone wypowiedzi dotyczące życia konsekrowanego oraz publikacje związane z wyborem drogi życiowej. Ks. Daniel Rafał Mokwa CPPS w tekście Kiedy Bóg wzywa po imieniu... pisze o tajemnicy powołania, natomiast ks. Eliasz podejmuje temat prawdziwej miłości.
W części zatytułowanej „Sanktuarium Krwi Chrystusa” znajdziemy artykuł bp. Antoniego Długosza Krew nosicielką i dawczynią życia, w którym autor zwraca uwagę, że każdy sakrament, w którym uczestniczymy, jest wyrazem przelania krwi Pana Jezusa. W czasie Wielkiego Postu szczególnie aktualne jest zawarte w tym tekście przypomnienie, że dzięki męce Chrystusa rodzimy się do przyjaźni z Bogiem.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Bp Przybylski do sióstr nazaretanek: tylko miłość wszystko wyjaśnia

2021-07-31 17:04

[ TEMATY ]

bp Andrzej Przybylski

nazaretanki

profesja zakonna

Ks. Mariusz Frukacz/Niedziela

Jak to jest, że trzy młode, ładne, zdrowe, sprytne i mające przed sobą masę perspektyw dziewczyny nagle to wszystko rzucają i idą w rzeczywistość, która zupełnie nie przystaje do pędu tego świata? Tylko miłość to wszystko wyjaśnia – mówił w kościele Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Częstochowie bp Andrzej Przybylski, który przewodniczył 31 lipca uroczystościom złożenia pierwszych ślubów zakonnych przez trzy siostry ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu.

Swoje pierwsze śluby zakonne: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa złożyły: s. Klara Krawczyk, s. Karmela Baryła i s. Izabela Ciuk.

CZYTAJ DALEJ

Licheń: Modlitwa przebłagalna za grzechy aborcji

2021-08-01 10:24

[ TEMATY ]

aborcja

Licheń

Adobe Stock

Dzień modlitwy przebłagalnej za grzechy aborcji odbył się w sobotę, 31 lipca w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Po południowej Mszy świętej przed Cudownym Obrazem Matki Bożej, Bolesnej Królowej Polski odczytano modlitwę ekspiacyjną.

Podczas głównej Mszy świętej dziękowano za dzieci, które są darem i błogosławieństwem. Przepraszano za odrzucanie tego daru, za ojców, którzy pozwolili lub nakłaniali do aborcji, za kobiety, które odrzuciły powołanie do macierzyństwa, za wywierających presję ku wybraniu aborcji i za przyczyniających się do cywilizacji śmierci.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję