Reklama

Dwumiesięcznik o duchowości Krwi Chrystusa

Żyć Ewangelią to tytuł dwumiesięcznika wydawanego przez Zgromadzenie Misjonarzy Krwi Chrystusa, którego założycielem był - kanonizowany przez Piusa XII - św. Kasper del Bufalo.
Idąc za pouczeniami św. Kaspra del Bufalo, w 1834 r. św. Maria De Mattias założyła Zgromadzenie Adoratorek Krwi Chrystusa. Najnowszy numer pisma Żyć Ewangelią poświęca obu tym postaciom wiele miejsca, przypominając, że ubiegły rok był rokiem św. Kaspra del Bufalo, natomiast w tym roku - 4 lutego - przypadała 200. rocznica urodzin św. Marii De Mattias. W artykule jej poświęconym s. Zofia Zawadzka ASC przypomina jedno z jej poleceń: żeby „zgromadzenie, które żyje i walczy pod chwalebnym tytułem Przenajdroższej Krwi Chrystusa, czyniło wszystko, aby każdy, kto zbliża się do niego, rozważał miłość Boga, przez którą przelał swoją Boską krew”. S. Zawadzka wskazuje również powody, dla których św. Kasper nie może pozostać dla nas „świętym z obrazka”. Artykuł na ten temat nosi tytuł O Świętym, który zachwycił się zbawczą Krwią Jezusa. Do głębokiej refleksji skłaniają rozważania ks. Jarosława Jabłońskiego pt. Krwawa ofiara Chrystusa, w których autor pisze m.in.: „Ode mnie zależy, na ile ta ofiara Boga-Miłości będzie możliwa do zrealizowania w moim życiu i postępowaniu. Ode mnie zależy również, na ile będzie podobna do bezinteresownej i totalnej ofiary życia Zbawiciela symbolizowanej przez Jego Krew.”
Warto zwrócić uwagę na strony zatytułowane „Młoda Wspólnota”. W tym dziale są zamieszczone wypowiedzi dotyczące życia konsekrowanego oraz publikacje związane z wyborem drogi życiowej. Ks. Daniel Rafał Mokwa CPPS w tekście Kiedy Bóg wzywa po imieniu... pisze o tajemnicy powołania, natomiast ks. Eliasz podejmuje temat prawdziwej miłości.
W części zatytułowanej „Sanktuarium Krwi Chrystusa” znajdziemy artykuł bp. Antoniego Długosza Krew nosicielką i dawczynią życia, w którym autor zwraca uwagę, że każdy sakrament, w którym uczestniczymy, jest wyrazem przelania krwi Pana Jezusa. W czasie Wielkiego Postu szczególnie aktualne jest zawarte w tym tekście przypomnienie, że dzięki męce Chrystusa rodzimy się do przyjaźni z Bogiem.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Benedykt XVI: małżeństwa homoseksualne i aborcja to znaki Antychrysta

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

Grzegorz Gałązka

Homoseksualne małżeństwa i aborcja na świecie to znak "duchowej siły Antychrysta" - to słowa emerytowanego papieża Benedykta XVI przytoczone w jego nowej biografii napisanej przez niemieckiego dziennikarza i jego literackiego współpracownika Petera Seewalda.

Obszerny tom z wypowiedziami Benedykta XVI ukaże się w Niemczech w poniedziałek, a w innych krajach - w kolejnych miesiącach. Papież Ratzinger otrzymał tom biografii pod tytułem "Życie" w dniu swych 93. urodzin 16 kwietnia.

Słowa emerytowanego papieża przytoczył konserwatywny amerykański portal Life Site News, a za nim w niedzielę włoski dziennik "La Repubblica", który kolejną wypowiedź nazwał "powrotem Ratzingera".

W rozmowie z Seewaldem powiedział on: "Sto lat temu każdy uznałby za absurd rozmowę o małżeństwie homoseksualnym".

"Dzisiaj ten, kto mu się sprzeciwia jest ekskomunikowany ze społeczeństwa" - stwierdził Benedykt XVI. To samo - dodał - odnosi się do "aborcji i tworzenia istot ludzkich w laboratorium".

"Współczesne społeczeństwo jest w trakcie formułowania antychrześcijańskiego credo, a jeśli ktoś się mu sprzeciwia, jest karany przez społeczeństwo ekskomuniką" - oświadczył Benedykt XVI. (PAP)

sw/ mars/

CZYTAJ DALEJ

Wybory prezydenckie: Do wtorku można dopisać się do spisu wyborców

2020-07-05 09:32

[ TEMATY ]

wybory

wybory 2020

Adobe.Stock.pl

We wtorek 7 lipca mija termin na dopisanie się do spisu wyborców w dowolnej gminie w Polsce. Jeśli wyborca dopisał się do spisu przed pierwszą turą wyborów, nie może dopisać się do innego spisu przed drugą turą. Do piątku można odbierać zaświadczenie o prawie do głosowania.

Wyborca może głosować w wybranym przez siebie lokalu wyborczym w gminie, na obszarze której będzie przebywać w dniu wyborów, jeżeli złoży pisemny wniosek o dopisanie do spisu wyborców. Taki wniosek można złożyć najpóźniej we wtorek 7 lipca.

Wyborcy, którzy zmienili spis wyborców przed pierwszą turą wyborów pozostają w nim także na drugą turę. Krajowe Biuro Wyborcze przypomina, że do spisu wyborców można dopisać się tylko jeden raz. Jeśli wyborca dopisał się przed pierwszą turą wyborów, nie może dopisać się do innego spisu przed drugą turą.

Wniosek składamy w urzędzie gminy, na obszarze której chcemy oddać głos. Do spisu wyborców można się dopisać też przez internet. We wniosku należy podać: imię (imiona), nazwisko, imię ojca, datę urodzenia, nr PESEL, a także adres zamieszkania.

Do piątku 10 lipca w godzinach pracy urzędu gminy czy miasta, w którym jesteśmy ujęci w spisie wyborców, możemy odebrać zaświadczenia o prawie do głosowania. Wniosek o wydanie zaświadczenia można złożyć osobiście, faksem lub mailem.

Gdy otrzymujemy zaświadczenie, jesteśmy skreślani ze spisu wyborców w naszym obwodzie. W sytuacji gdy zgubimy zaświadczenie, nie dostaniemy kolejnego, tak więc utrata zaświadczenia spowoduje, że wyborca nie będzie mógł zagłosować ani w swoim obwodzie głosowania, ani w żadnym innym.(PAP)

autorka: Aleksandra Rebelińska

reb/ par/

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

Wspierają nas

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję