Reklama

Dwumiesięcznik o duchowości Krwi Chrystusa

Żyć Ewangelią to tytuł dwumiesięcznika wydawanego przez Zgromadzenie Misjonarzy Krwi Chrystusa, którego założycielem był - kanonizowany przez Piusa XII - św. Kasper del Bufalo.
Idąc za pouczeniami św. Kaspra del Bufalo, w 1834 r. św. Maria De Mattias założyła Zgromadzenie Adoratorek Krwi Chrystusa. Najnowszy numer pisma Żyć Ewangelią poświęca obu tym postaciom wiele miejsca, przypominając, że ubiegły rok był rokiem św. Kaspra del Bufalo, natomiast w tym roku - 4 lutego - przypadała 200. rocznica urodzin św. Marii De Mattias. W artykule jej poświęconym s. Zofia Zawadzka ASC przypomina jedno z jej poleceń: żeby „zgromadzenie, które żyje i walczy pod chwalebnym tytułem Przenajdroższej Krwi Chrystusa, czyniło wszystko, aby każdy, kto zbliża się do niego, rozważał miłość Boga, przez którą przelał swoją Boską krew”. S. Zawadzka wskazuje również powody, dla których św. Kasper nie może pozostać dla nas „świętym z obrazka”. Artykuł na ten temat nosi tytuł O Świętym, który zachwycił się zbawczą Krwią Jezusa. Do głębokiej refleksji skłaniają rozważania ks. Jarosława Jabłońskiego pt. Krwawa ofiara Chrystusa, w których autor pisze m.in.: „Ode mnie zależy, na ile ta ofiara Boga-Miłości będzie możliwa do zrealizowania w moim życiu i postępowaniu. Ode mnie zależy również, na ile będzie podobna do bezinteresownej i totalnej ofiary życia Zbawiciela symbolizowanej przez Jego Krew.”
Warto zwrócić uwagę na strony zatytułowane „Młoda Wspólnota”. W tym dziale są zamieszczone wypowiedzi dotyczące życia konsekrowanego oraz publikacje związane z wyborem drogi życiowej. Ks. Daniel Rafał Mokwa CPPS w tekście Kiedy Bóg wzywa po imieniu... pisze o tajemnicy powołania, natomiast ks. Eliasz podejmuje temat prawdziwej miłości.
W części zatytułowanej „Sanktuarium Krwi Chrystusa” znajdziemy artykuł bp. Antoniego Długosza Krew nosicielką i dawczynią życia, w którym autor zwraca uwagę, że każdy sakrament, w którym uczestniczymy, jest wyrazem przelania krwi Pana Jezusa. W czasie Wielkiego Postu szczególnie aktualne jest zawarte w tym tekście przypomnienie, że dzięki męce Chrystusa rodzimy się do przyjaźni z Bogiem.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ona wskaże drogę

2021-08-31 12:08

Niedziela Ogólnopolska 36/2021, str. 26-27

[ TEMATY ]

Gietrzwałd

ARCHIWUM SANKTUARIUM

Są osoby, które zaczynają nowe życie od przyjścia do Matki. Gietrzwałd oddziałuje dziś na osoby uzależnione, poranione, zalęknione, identycznie jak w 1877 r. – mówi ks. Jarosław Klimczyk w 144. rocznicę objawień gietrzwałdzkich.

Pamiętam, jak wyjechałam na studia do Krakowa. Wtedy w każdy weekend wracałam do rodzinnego domu. Nawet gdy byłam chora, pociąg zawoził mnie do mamy. Tam się leczyłam, odpoczywałam. Zawsze tego czasu w domu było za mało. To samo czułam, gdy po raz pierwszy stanęłam w miejscu objawień Maryi w Gietrzwałdzie. Wydawało mi się, że znowu jestem w najbardziej bezpiecznym i ukochanym miejscu na świecie – mówi Agnieszka z Małopolski.

CZYTAJ DALEJ

Papież skierował przesłanie do uczestników warszawskiego spotkania w sprawie ochrony małoletnich

2021-09-18 12:58

[ TEMATY ]

Franciszek

EVTNVatican screenshot

Do stawania się „pokornymi narzędziami Pana w służbie ofiarom wykorzystywania” zachęcił Ojciec Święty uczestników rozpoczynającego się jutro w Warszawie i spotkania zorganizowanego przez Papieską Komisję ds. Ochrony Małoletnich i przez Konferencje Episkopatów Europy środkowej i wschodniej: na temat „Ochrona dzieci Bożych naszą wspólną misją”.

Oto tekst papieskiego przesłania w tłumaczeniu na język polski:

CZYTAJ DALEJ

Co Wam smakowało? Wszystko!

2021-09-19 14:08

Marzena Cyfert

VI Wojewódzki Konkurs na Potrawę Kresową odbył się 18 września w Kruszynie. Degustacja kresowych dań, spotkanie biesiadne przy dźwiękach muzyki kresowej, poczęstunek zorganizowany przez mieszkańców Kruszyny to główne punkty spotkania w sobotnie popołudnie.

Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji 23 konkursowych potraw w kilku kategoriach. Oceniło je profesjonalne jury, składające się z dwóch komisji konkursowych. W tym czasie można było spróbować specjałów przygotowanych przez panie z Kruszyny. Po ocenie jury zebrani mogli również spróbować potraw konkursowych. Uwagę zwracał nie tylko smak, ale również piękny i oryginalny sposób podania każdej potrawy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję