Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Artystyczna wizja anioła oczyma dzieci

Organizatorzy konkursu plastycznego pt. „Aniołek na święta” nie kryją zaskoczenia i radości z zainteresowania konkursem przez młode pokolenie. Otrzymali ponad 650 prac, które wykonali młodzi twórcy z przedszkoli i szkół z terenu z Bielska-Białej i okolic oraz osoby dorosłe.

[ TEMATY ]

anioł

konkurs plastyczny

Dom Kultury Olszówka

Najmłodsi uczestnicy konkursu o aniołach.

Najmłodsi uczestnicy konkursu o aniołach.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Oceniając prace, braliśmy pod uwagę pomysłowość autora. Anioł musiał się czymś wyróżniać, mieć to coś, co wskazywało, że jest inny od pozostałych. Uczestnicy przygotowali prace w technice rysunku, malarstwa, kolażu, mas plastycznych, ceramiczne i w technikach kombinowanych. Łącznie nagrodziliśmy 70 osób w 6 kategoriach wiekowych – poinformowali organizatorzy z Rady Osiedla w Mikuszowicach Śląskich oraz Domu Kultury w Olszówce.

Najlepsze lokaty w poszczególnych kategoriach zajęli: grupy przedszkolne – Milena Ciućka; zerówka – Patryk Golec; klasy 1-3: Gabriela Szteino, Matylda Kućka, Alicja Liberda, Hanna Twarowska; klasy 4-6: Dominik Tobor, Szymon Sygit, Zofia Miłek; klasy 7-8 – Joanna Szczygieł; dorośli – Grzegorz Nalepa, Lidia Steinhof-Ciba.

Wystawę pokonkursową można oglądać w DK Olszówka do 31 stycznia oraz od świąt online – w mediach społecznościowych organizatorów i na stronie www.mdk.bielsko.pl .

O tematyce aniołów traktowała również wystawa w Domu Kultury w Bielsku-Białej Lipniku autorstwa Eugeniusza Molskiego – znanego twórcy sztuki współczesnej i laureata wielu nagród. Artysta pokazał malarstwo, płaskorzeźby i ceramikę z wizerunkami nie tylko aniołów, lecz również Matki Bożej z Panem Jezusem. Dla odwiedzających to nie tylko przeżycie estetyczne, lecz również duchowe.

2022-01-18 18:27

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dobrem zło zwyciężać

Niedziela sandomierska 27/2021, str. VIII

[ TEMATY ]

konkurs plastyczny

Archiwum szkoły

Niektórzy uczestnicy projekt

Niektórzy uczestnicy projekt

Pod takim hasłem Zespół Szkół i Placówek w Baranowie Sandomierskim wziął udział w Międzynarodowym Projekcie „Pokaż mi najpiękniejsze miejsca w kraju”.

Uczniowie wzięli udział wydarzeniu: „Show me the most beautiful places in your country” w języku angielskim, którego organizatorem była „baranowska placówka”. Konkurs narodził się z potrzeby serca, aby w czasie epidemii dać uczniom możliwość „podróżowania” bez wychodzenia z domu. Projekt miał również na celu wykorzystanie umiejętności językowych uczniów w praktyce, nabycie wiedzy z zakresu kultury i geografii krajów biorących udział w tym przedsięwzięciu oraz wsparcie motywacji do nauki języka angielskiego.

CZYTAJ DALEJ

O. Adam Żak: realizujemy plan pracy nad zadaniami wynikającymi z tzw. "Ustawy Kamilka"

2023-11-28 14:33

[ TEMATY ]

przemoc

Grażyna Kołek

Przygotowaliśmy plan pracy nad zadaniami wynikającymi z tzw. "Ustawy Kamilka" i już zaczęliśmy jego realizację - powiedział w rozmowie z KAI o. Adam Żak. Prace związane wejściem w życie nowej ustawy o ochronie małoletnich wymagają m.in. wdrożenia standardów ochrony małoletnich w placówkach prowadzonych przez Kościół. Koordynator Episkopatu Polski ds. ochrony dzieci i młodzieży wyraził również zadowolenie z wyboru nowego Rzecznika Praw Dziecka. - Pani Monika Horna-Cieślak to doskonała osoba na tę funkcję, będzie dobrym partnerem - podkreślił.

Na ostatnim zebraniu plenarnym KEP podejmując dyskusję na temat ochrony małoletnich i bezbronnych, biskupi zapoznali się również z zadaniami wynikającymi z wejścia w życie nowej ustawy o ochronie małoletnich, tzw. Ustawy Kamilka z lipca br. Jej rezultatem jest m. in. Krajowy Plan Działania na rzecz ochrony dzieci przed przemocą i przestępstwami na tle seksualnym. Ustawa wymaga również wdrożenia standardów ochrony małoletnich w placówkach prowadzonych przez Kościół.

CZYTAJ DALEJ

Il Messaggero: pulmonolog uważa, że niebawem papież powróci do zdrowia

2023-11-29 14:14

[ TEMATY ]

Franciszek

Mazur/episkopat.pl

„Antybiotyki, kortyzon i aerozole oprócz niezbędnego odpoczynku. Papież będzie musiał uzbroić się w cierpliwość, a udanie się do Cop28 w Dubaju, przy tak wielu godzinach lotu i tak dużym stresem, nie było wcale rozsądne. Lekarze, którzy go leczyli, mieli rację, radząc mu, aby pozostał w Domu Świętej Marty” - uważa doświadczony pulmonolog, profesor Nicola Dardes, cytowany przez rzymski dziennik Il Messaggero.

W oparciu o dostępne informacje dostarczone przez Watykan uważa, że sytuacja zdrowotna Ojca Świętego nie jest dramatyczna. „Cierpi na bakteryjne lub wirusowe zapalenie, które jest dość powszechne, zwłaszcza w tym wieku. Leczenie antybiotykami jest konieczne” - uważa prof. Dardes.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję