Reklama

Niedziela Małopolska

Kraków

Koncert kolęd w bazylice Mariackiej

    W najbliższą sobotę 22 stycznia w bazylice Mariackiej odbędzie się koncert kolęd, w ramach którego zostaną zaprezentowane kolędy polskie i ukraińskie.

archiwum zespołu

W koncercie gościnnie wystąpi Chór LimaNovum

W koncercie gościnnie wystąpi Chór LimaNovum

    W koncercie, który rozpocznie się o godz. 19. 30,  wystąpią: zespól wokalny Capella Marialis oraz Chór LimaNovum.

    Jak informują (na stronie: mariacki.com) zespół Capella Marialis jest złożony z profesjonalnych śpiewaków. W swej działalności nawiązuje on do wielowiekowej tradycji muzycznej kościoła Mariackiego w Krakowie. Najważniejszym celem zespołu jest promowanie wartościowej muzyki polskiej podczas liturgii i koncertów. Biorą udzaiłw festiwalach muzycznych w Polsce, Reprezentując bazylikę Mariacką i jej bogate tradycje, zespół bierze udział w festiwalach muzycznych w Polsce.

    Z kolei Chór LimaNovum to bardzo młody zespół działający przy Limanowskim Domu Kultury. W rozmowie z „Niedzielą” Krzysztof Młynarczyk - kierownik artystyczny Chóru LimaNovum podkreśla: – Liczący ponad 30 osób zespół połączyły: pasja śpiewu, przyjaźń oraz pragnienie tworzenia piękna. Wykonujemy różnorodną muzykę chóralną w ciekawych aranżacjach i opracowaniach pod batutą Ivana Vrublevskyiego – dyrygenta chóralnego, wokalisty i kompozytora. Warto dodać, że działający do niedawana chór właśnie został laureatem I miejsce, w kategorii chórów dorosłych, na Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika.

    Organizatorzy i wykonawcy koncertu zapraszają do udziału. Wstęp wolny!

2022-01-19 19:51

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Majowa wędrówka szlakiem sanktuariów maryjnych Ukrainy: Obraz Matki Boskiej Kazimierzeckiej

2022-05-26 21:45

[ TEMATY ]

Ukraina

krakow.tvp.pl

W dzisiejszej wędrówce zatrzymujemy się na Wołyniu, a konkretnie w Ołyce, należącej niegdyś do Kiszków, a od 1533 r. do 1939 r. do rodziny Radziwiłłów. Ołyka dla nich była stolicą ich ordynacji.

Będąc w Ołyce wchodzimy w progi Kolegiaty Świętej Trójcy, którą wybudował Stanisław Albrecht Radziwiłł w pierwszej połowie XVII wieku. Kolegiata ta jest unikatowym zabytkiem najwyższej klasy europejskiej z okresu baroku na terenach dawnej Rzeczypospolitej. Przed II wojną światową uznawana była za najpiękniejszy polski kościół na Wołyniu. Po zakończeniu II wojny światowej tereny diecezji łuckiej znalazły się pod rządami Ukraińskiej Socjalistycznej Republiki Sowieckiej. Sowieci urządzili w świątyni stajnię. Po upadku ZSRS w1991 roku ukraińskie władze zwróciły kościół wiernym.

CZYTAJ DALEJ

Ile można się spóźnić na Mszę św., aby była „ważna”?

Pytanie czytelnika:
Ile można się spóźnić na Mszę św., aby była „ważna” i by móc przyjąć Komunię św.?

CZYTAJ DALEJ

Złożyli wyznanie wiary

2022-05-27 20:23

[ TEMATY ]

diakonat

Wyższe Seminarium Duchowne w Częstochowie

obrzęd wyznania wiary

Ks. Mariusz Frukacz/Niedziela

Starajcie się być wiarygodnymi świadkami Chrystusa przez wasze słowa i czyny – powiedział w homilii ks. prał. Ryszard Selejdak, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie.

Dziewięciu kandydatów do diakonatu (5 z Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej i 4 z Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Sosnowieckiej), 27 maja w kościele seminaryjnym Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana w Częstochowie złożyło uroczyste wyznanie wiary, uznania prymatu biskupa Rzymu oraz przyjęcia nauczania Kościoła katolickiego, a także przysięgę wierności i posłuszeństwa przed przyjęciem świeceń diakonatu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję