Reklama

Niedziela Świdnicka

Świdnickie seminarium duchowne zaprasza na rekolekcje

Alumni wraz z przełożonymi świdnickiego Domu Ziarna zapraszają na coroczne rekolekcje powołaniowe.

[ TEMATY ]

rekolekcje powołaniowe

wsd świdnica

mlodzież

materiały organizatorów

Plakat promujący wydarzenie

Plakat promujący wydarzenie

- W tym roku pod hasłem „ODPOWIEDZ(ialny)” chcemy przyjrzeć się temu co o takiej postawie mówi Pismo Święte. Będziemy mówić o wolności, do której zaprasza i do której prowadzi nas Bóg – informują organizatorzy. Rekolekcje odbędą się w dniach 4-6 lutego w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej, przy pl. Wojska Polskiego 2 w Świdnicy.

Młodzieńcy, od ósmej klasy wzwyż będą, przez trzy dni wspólnie się modlić i rozważać słowo Boże. Dadzą sobie czas na wyciszenie, aby usłyszeć co w słowie mówi do nich Bóg. Każdy będzie miał możliwość indywidualnego spotkania i rozmowy z kapłanem oraz spowiedzi świętej. Rekolekcje są również okazją do poznania seminaryjnej wspólnoty i domu formacyjnego.

Mile są widziani uczniowie szkół średnich i studenci. Dobrowolna ofiara na pokrycie kosztów pobytu wynosi 100 zł. Brak funduszy nie jest przeszkodą do udziału w rekolekcjach, po prostu należy tylko to zgłosić. Organizatorzy gwarantują zakwaterowanie i wyżywienie. Warto zabrać ze sobą: Pismo Święte, różaniec, przybory do pisania i śpiwór. Jeśli ktoś należy do Służby Liturgicznej należy zabrać ze sobą strój liturgiczny. Uczestnik przyjeżdżając na rekolekcje powinien przywieźć ze sobą ankietę uczestnika i zgodę opiekuna na udział (w przypadku osoby niepełnoletniej) oraz skierowanie od duszpasterza. Wszystkie druki można pobrać ze strony internetowej: mt1344.pl Zapisy tel.: (74) 856 49 00.

2022-01-22 07:57

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Młodzi Słowacy są otwarci na papieskie słowa

[ TEMATY ]

„Fratelli tutti”

mlodzież

Karol Porwich/Niedziela

Po spotkaniu z Romami Franciszek uda się stadion w Koszycach, gdzie oczekują na niego przedstawiciele słowackiej młodzieży. Jak mówi pomocniczy biskup Bratysławy, młodzi z wielką uwagą śledzą papieską podróż. Stąd nadzieja, że Franciszkowi uda się z nimi nawiązać owocny dialog.

„Myślę, że młodzież bardzo głęboko postrzega wizytę Papieża. Młodzi witali już Franciszka na lotnisku. Byli obecni na wszystkich spotkaniach. W młodych Słowakach istnieje wielki potencjał duchowy. Takie jest moje doświadczenie. Szukają bowiem sensu życia, szukają, jaką drogą mają przejść przez życie. Zwłaszcza ci, którzy nie mają pozytywnego doświadczenia we własnej rodzinie, szukają oparcia w tym, co oferuje im Kościół“ - mówi bp Jozef Haľko.

CZYTAJ DALEJ

Bielawa. Wyróżniony za wrażliwość na drugiego człowieka

2023-02-03 09:00

[ TEMATY ]

Bielawa

ks. Daniel Marcinkiewicz

ks. Mirosław Benedyk

Ks. kan. Daniel Marcinkiewicz z parafią w Bielawie związany jest od blisko 20 lat

Ks. kan. Daniel Marcinkiewicz z parafią w Bielawie związany jest od blisko 20 lat

Wieloletni duszpasterz parafii Wniebowzięcia NMP ks. kan. Daniel Marcinkiewicz, został dostrzeżony przez świeckie media i nominowany do prestiżowej nagrody.

Kapituła konkursowa jednego z dolnośląskich dzienników, przyznała nominację ks. Marcinkiewiczowi do tytułu Osobowość Roku 2022 powiatu dzierżoniowskiego, w kategorii „Działalność społeczna i charytatywna”. Tym samym doceniono wkład i pracę kapłana w życie lokalnej społeczności, który od wielu lat pomaga najbardziej potrzebującym mieszkańcom Bielawy, przygotowując i wydając im paczki żywnościowe. Niedziela Świdnicka nie raz informowała o działalności charytatywnej kapłana, który nie tylko karmi, ale i wychowuje swoich podopiecznych.

CZYTAJ DALEJ

Ewangelia na niedzielę: Być solą, czyli co zrobić by nasze życie miało smak?

2023-02-03 14:50

[ TEMATY ]

Ewangelia

rozważania

s. Amata CSFN

W języku hebrajskim adama – znaczy „gleba, ziemia”. Jesteśmy synami Adama – synami ziemi stworzonymi przez Boga. My mamy być solą tej ziemi. Ziemia potrzebuje świadków, którzy będą przemieniać świat. Jezus z ufnością powierza nam życiowe zadanie – być solą ziemi i światłem świata. W takim duchu Ks. Krzysztof Wons, dyrektor Centrum Formacji Duchowej w Krakowie, proponuje odczytać Ewangelię na niedzielę 5 lutego.

Jeśli sól utraci swój smak

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję