Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Spłonęła lodówka społeczna

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum Archidiecezji Łódzkiej

Dziś nad ranem doszło do podpalenia społecznej lodówki, która zlokalizowana została przy siedzibie Caritas Archidiecezji Łódzkiej, od ul. Kopernika 13. Lodówka spłonęła doszczętnie wraz z chroniącą ją wiatą i regałem na odzież, suche produkty itp. To już druga w ciągu tygodnia próba podpalenia, tym razem skuteczna. Pożar uszkodził również odnowioną niedawno elewację budynku.

Inicjatywa lodówek społecznych powstała dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia Chleba Naszego. Stowarzyszenie działa od 2019 roku. Ich praca koncentruje się na pomocy potrzebującym, którym brakuje żywności.

Reklama

Społeczna lodówka daje możliwość zostawienia jedzenia, ale także każdy może to jedzenie z niej wziąć. Do włączenia się w tę inicjatywę zaproszony jest każdy - kto żywności potrzebuje, ale również kto ma jej w nadmiarze. Pozostawiana żywność powinna być szczelnie zapakowana oraz z ważnym terminem przydatności do spożycia.

Społeczne lodówki można znaleźć w następujących miejscach w Łodzi:

 - ul. Kilińskiego 102/102a (przy głównej siedzibie łódzkiego MOPS)
 - ul. Armii Krajowej 50 (przy sklepie SAM-SCAN),
 - ul. Kilińskiego 228 (przy Kościele pw. Matki Boskiej Fatimskiej),
 - ul. Klaretyńska 11 (na parkingu Kościoła pw. Niepokalanego Serca NMP i św. Antoniego Marii Klareta),
 - ul. Kopernika 13 (przy Kuchni Społecznej Caritas Archidiecezji Łódzkiej),
 - ul. Kosynierów Gdyńskich 61a (przy Konwencie Bonifratrów; dojście od ul. Przedświt),
 - ul. 11 Listopada 36 (przy sklepie SAM-SCAN),
 - ul. Nawrot 104 (przy Kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła),
 - pl. Niepodległości (targowisko Górniak – przy wejściu do Nowej Hali),
 - ul. Pasterska 12/14 (przy Kościele pw. Dobrego Pasterza),
 - ul. Pomorska 149/153 (Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego),
 - ul. Romantyczna 1 (przy Kościele p.w. Najświętszego Sakramentu)
 - ul. Rysownicza 11 (przy Kościele pw. św. Michała Archanioła).

2022-01-23 10:31

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Odsłonięcie pomnika Haliny Szwarc

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Julia Saganiak

Była to osoba, dla której wolna Polska była wartością nadrzędną. Całe swoje życie podporządkowała walce o wolną Polskę. Halina Szwarc była agentką AK-owskiego wywiadu, odcięła się od rodziny, przyjaciół, tego wymagała praca w konspiracji. Wyjechała na teren wroga, gdzie zbierała informacje, które potem posłużyły aliantom do bombardowań - mówiła dr Sylwia Wielichowska, kierownik działu historycznego Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi.

CZYTAJ DALEJ

Proboszcz warszawskiej katedry: rozpoczynamy modlitwę o kanonizację kard. Wyszyńskiego

2022-05-23 18:25

[ TEMATY ]

modlitwa

ks. Stefan Wyszyński

pl.wikipedia.org

Kard. Stefan Wyszyński

Kard. Stefan Wyszyński

W najbliższą sobotę 28 maja po raz pierwszy Kościół w Polsce przeżywać będzie liturgiczne wspomnienie błogosławionego kard. Stefana Wyszyńskiego. “Tego dnia rozpoczynamy modlitwę o jego kanonizację Prymasa Tysiąclecia” - przekazał KAI ks. Bogdan Bartołd, proboszcz archikatedry warszawskiej, w której kard. Wyszyński jest pochowany.

Mszy św. w dniu pierwszego liturgicznego wspomnienia kard. Stefana Wyszyńskiego przewodniczyć będzie o godz. 19.00 metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz. W liturgii sprawowanej w katedrze św. Jana Chrzciciela będą uczestniczyć przedstawiciele różnych grup i wspólnot z całej Warszawy wraz ze swoimi duszpasterzami. Po Mszy św. odbędzie się uroczysty koncert oratoryjny „Magnificat de Claromontana” zorganizowany przez Fundację Dialogu Kultur i Religii.

CZYTAJ DALEJ

Rozpoczyna się trzydniowy egzamin ósmoklasisty

2022-05-24 07:02

[ TEMATY ]

egzamin

egzamin ósmoklasisty

ks. Waldemar Wesołowski

Dla ponad 502,6 tys. uczniów VIII klas szkół podstawowych z 12,6 tys. szkół w kraju we wtorek pisemnym egzaminem z języka polskiego rozpocznie się trzydniowy egzamin ósmoklasisty. Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej.

Do egzaminu ósmoklasisty przystąpi w tym roku także ok. 7,1 tys. uczniów będących obywatelami Ukrainy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję