Reklama

Relikwie św. Joanny Beretty Molli na Trójcowie w Chicago


Niedziela Ogólnopolska 13/2005

Józef Ambrozowicz
Polska Misja Duszpasterska pw. Świętej Trójcy w Chicago

W niedzielę 17 kwietnia 2005 r., podczas Mszy św. o godz. 10.30, Polska Misja Duszpasterska pw. Świętej Trójcy jako pierwsza w Stanach Zjednoczonych przyjmie relikwie św. Joanny Beretty Molli, Włoszki, kanonizowanej przez Papieża Jana Pawła II 16 maja 2004 r.
Św. Joanna Beretta Molla, będąc lekarzem medycyny, swoje życie poświęcała bliźnim. Jest ona przykładem żony i matki, która na co dzień daje świadectwo wartościom Ewangelii. Jej heroiczny gest poświęcenia własnego życia dla ratowania życia córeczki, którą miała urodzić, zyskuje ogromne znaczenie i doniosłość na tle całego, pełnego cnót życia w normalnym środowisku, u boku męża, któremu była oddana, i z dziećmi, które kochała. Znający św. Joannę mówią o niej: „wspaniała żona, kochająca matka, mądry lekarz”. Fakt, że najbliżsi doczekali się takiej chwili (mąż i dzieci Świętej oraz jej rodzeństwo), to także znak czasu. W uroczystości wprowadzenia relikwii weźmie udział rodzona siostra Świętej, która jest zakonnicą - s. Wirginia Beretta z Włoch. Ona też opowie nam o życiu Joanny.
W związku z tą uroczystością zapraszamy w sposób szczególny lekarzy, pielęgniarki, rodziny i matki oczekujące potomstwa, których patronką jest św. Joanna. Heroiczny czyn kobiety, która na co dzień była kochającą żoną, troskliwą matką i oddanym swoim pacjentom lekarzem, wzbudził powszechny podziw. Od lat rodziny, które zwracają się do św. Joanny Beretty Molli z prośbą o wstawiennictwo w trudnych sprawach, otrzymują liczne łaski Boże. Na szczególną uwagę zasługują cuda, które otworzyły drogę do beatyfikacji, a następnie do kanonizacji Joanny.

Centrum Duchowości Świętorodzinnej

zaprasza:
na Rekolekcje ze św. s. Faustyną
„Jezu, ufam Tobie”

5-8 maja 2005 r.
oraz
na Kontemplację ikony Trójcy Świętej
i Świętej Rodziny

11-15 maja 2005 r.

Bliższe informacje można
uzyskać na stronie:
www.swietarodzina.pl
lub pisząc pod adresem:
Misjonarze Świętej Rodziny
ul. Stawowa 6
87-720 Ciechocinek
lub telefonując:
(0-54) 283-46-15
kom. 0-501-516-361

Wielka Brytania: lekarze chcą odłączyć 5-letnie dziecko od aparatury podtrzymującej życie

2019-07-19 12:34

rk (KAI/LifeSiteNews.com) / Londyn

O losach 5-letniej dziewczynki, którą brytyjscy medycy chcą odłączyć od urządzeń podtrzymujących życie, rozstrzygnie sąd. Choć dziecko zgodził się przyjąć włoski szpital pediatryczny w Genui, londyńska placówka medyczna sprzeciwia się temu, by rodzice zorganizowali i opłacili transport córki. Komentatorzy wskazują na podobieństwo tego przypadku do wcześniejszych spraw, w których mali pacjenci brytyjskich szpitali – Charlie Gard i Alfie Evans – zostali odłączeni decyzją sądu od aparatury utrzymującej życie, choć pomoc oferowały im placówki medyczne na całym świecie.

AR

Tafida Raqeeb, córka imigrantów z Bangladeszu, straciła przytomność kilka miesięcy temu na skutek pęknięcia naczyniaka tętniczo-żylnego mózgu. Mimo operacji, pięcioletnie dziecko nie odzyskało przytomności, a lekarze Royal London Hospital zwrócili się do sądu, by ten pozwolił na odłączenie pacjentki od aparatury, która zapewnia jej życie w stanie półprzytomności. Tafida reaguje na ból, daje niekiedy oznaki życia.

Rodzice Shalina i Mohammed poprosili o pomoc włoskich pediatrów z Instytutu im. Gianniny Gaslini w Genui – szpitala o światowej renomie. Ci, po zapoznaniu się z dokumentacją i konsultacji z brytyjskimi lekarzami, zgodzili się interweniować. Rodzice mają jedynie zorganizować i opłacić transport. O losach dziecka ma ostatecznie zdecydować brytyjski wymiar sprawiedliwości.

Włoscy komentatorzy wskazują na podobieństwo tego przypadku do wcześniejszych spraw, w których mali pacjenci brytyjskich szpitali zostali odłączeni decyzją sądu od aparatury podtrzymującej życie, choć pomoc oferowały im placówki medyczne na całym świecie.

W lipcu 2017 roku w londyńskim hospicjum dla dzieci zmarł liczący niespełna rok Charlie Gard, cierpiący od urodzenia na rzadką chorobę genetyczną. Wcześniej Trybunał Europejski polecił odłączyć wszystkie aparaty zapewniające życie małego pacjenta. Szpital dziecięcy pw. Dzieciątka Jezus w Rzymie był gotów zaopiekować się chłopcem.

W ubiegłym roku na polecenie sądu i wbrew woli jego rodziców został odłączony od aparatury Alfie Evans. Nastąpiło to na 11 dni przed drugą rocznicą urodzin dziecka, cierpiącego na niedobór transaminazy GABA. Jego rodzice bezskutecznie walczyli o przetransportowanie syna do watykańskiego szpitala pediatrycznego. Pomoc w tej sprawie oferował także prezbiteriański szpital pediatryczny w Nowym Jorku.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Nowa Sól: Rekolekcje z o. Johnem Bashoborą

2019-07-21 10:26

Kamil Krasowski

W Nowej Soli trwają trzydniowe (19-21 lipca) rekolekcje z o. Johnem Bashoborą. Hasłem rekolekcji są słowa z Psalmu 32: "Pouczę cię i wskażę drogę, którą pójdziesz. Umocnię moje spojrzenie na tobie"(Ps 32,8). Kaznodzieja z Ugandy gości w Nowej Soli po raz czwarty.

Karolina Krasowska
O. John Bashobora prowadzi rekolekcje w Nowej Soli po raz czwarty

Organizatorami rekolekcji są parafia pw. św. Antoniego w Nowej Soli oraz Alina i Marek Sobczak. - Są to czwarte rekolekcje z o. Johnem, z kapłanem, który jest prorokiem danym nam od Boga na ten czas. Idziemy z nim w jednym duchu, widzimy w tym prowadzenie Boże. Jest to bardzo pokorny kapłan, oddany Panu Bogu i naprawdę jesteśmy zachwyceni jego świadectwem, bo uczy nas pokornego kroczenia za Jezusem w posłuszeństwie Kościołowi - powiedziała Alina Sobczak.

Zobacz zdjęcia: Rekolekcje z o. Johnem Bashoborą w Nowej Soli

Rekolekcje z charyzmatykiem w Hali Sportowej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego "Elektryk" w Nowej Soli przeżywa 600 osób.

O tym, co powiedział o. John Bashobora w wydaniu drukowanym.


CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem