Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Tam dzieją się cuda pod dachem. Wsparli ośrodek dla uzależnionych

Chór Maksymalni z Harmęż wystąpił w koncercie charytatywnym. Wsparli w ten sposób akcję: „Cuda pod dachem” realizowaną na rzecz ośrodka leczenia uzależnień San Damiano w Chęcinach.

[ TEMATY ]

koncert charytatywny

San Damiano

Cuda pod dachem

Bartłomiej Ćwiek

Maksymalni zagrali charytatywnie.

Maksymalni zagrali charytatywnie.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Maksymalni, którzy działają pod kierunkiem Moniki Rochowiak przy Centrum św. Maksymiliana, właściwie zagrali dwa koncerty – jeden w kościele św. Urbana w Brzeszczach, gdzie wykonali tradycyjne oraz współczesne polskie i zagraniczne kolędy.

Słuchając tych kolęd, równocześnie modlimy się, przeżywając misterium wcielenia Syna Bożego – powiedział na wstępie wikary ks. Andrzej Żmudka, a proboszcz ks. Kazimierz Kulpa podziękował za piękny występ i życzył dalszych udanych koncertów.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Drugi charytatywny pt. „Uwierz w cuda” razem z gośćmi zaprezentowali u siebie – w sali konferencyjnej centrum, a nagranie filmowe z niego opublikowano na stronie Fundacji Brat Słońce.

Reklama

Jak podkreślili, koncert nosił taki tytuł dlatego, ponieważ zebrane na nim pieniądze przeznaczą na ośrodek leczenia uzależnień San Damiano w Chęcinach prowadzony przez braci mniejszych franciszkanów.

To miejsce, w którym cuda są widoczne, namacalne, na wyciągnięcie ręki. Dzieją się tam „cuda pod dachem”, gdzie ludzie uzależnieni otrzymują pomoc w postaci terapii i szansę na nowe życie. Obecnie ośrodek wymaga remontu dachu – mówią młodzi muzycy, ciesząc się, że swoim śpiewem i pasją mogą dzielić się z publicznością, a przy okazji wspomóc innych.

Pacjenci ośrodka leczą się w zabytkowych zabudowaniach klasztornych, w których jest zimno i wilgotno, a dach przecieka i bywa podnoszony przez silny wiatr.

O tym problemie zrobiło się ostatnio głośno za sprawą telewizyjnych programów – Wydarzeń w Polsat News i „Między Niebem a Ziemią” w TVP 1, w których wyemitowano m.in. świadectwa osób będących tam na terapii oraz apel o pomoc finansową na nowy dach, którą organizuje franciszkańska Fundacja Brat Słońce w ramach akcji: „Cuda pod dachem”. Potrzebują zebrać 600 000 zł. Informacje: cudapoddachem.pl .

2022-01-31 13:27

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Poznajemy krzyże - krzyż Santo Damiano

[ TEMATY ]

wiara

krzyż

San Damiano

wikipedia.org

krzyż San Damiano

krzyż San Damiano

W kościele, u sąsiadów na ścianie czy na szyi u znajomych widzimy symbole religijne – najczęściej są to krzyże. Zazwyczaj nie zastanawiamy się dlaczego mają taki, a nie inny kształt, kto jest na nich umieszczony oprócz Jezusa i dlaczego warto się przy nich modlić.

Krzyż San Damiano już swą formą zaciekawia, gdyż jest to właściwie ikona krzyża. Centralną i największą postacią na nim jest Jezus. Po Jego prawej stronie(patrząc na krzyż) zauważamy Marie Magdalenę, Marię żona Zebedeusza i setnika, a po lewej Maryję i św. Jana Apostoła. Kiedy przyjrzymy się dostrzeżemy także mniejsze postacie po lewej stronie umieszczono żołnierza – Logina (to on przebił bok Jezusa), a po prawej żołnierza Stephatona (podał on Jezusowi gąbkę nasączoną octem).

CZYTAJ DALEJ

Gdyby nie ta Krew, kim bylibyśmy dzisiaj?

2024-03-01 06:27

[ TEMATY ]

rozważania

Adobe Stock

W czasie Wielkiego Postu warto zatroszczyć się o szczególny czas z Panem Bogiem. Rozważania, które proponujemy na ten okres pomogą Ci znaleźć chwilę na refleksję w codziennym zabieganiu. To doskonała inspiracja i pomoc w przeżywaniu szczególnego czasu przechodzenia razem z Chrystusem ze śmierci do życia.

W dzisiejszym fragmencie Księgi Rodzaju (37, 3-4. 12-13a. 17b-28) poznajemy historię Józefa, którego bracia sprzedają w niewolę. Chcą się pozbyć tego, kto ich denerwuje, mając na uwadze tylko swoją złość, może nienawiść, a ta jest zawsze ślepa. Psalm responsoryjny (105) pokazuje, że i w takiej sytuacji Pan Bóg czuwa nad wszystkim. Dopiero po latach Józef będzie mógł powiedzieć, że to Boża opatrzność nad wszystkim czuwała, choć zanim się to stanie, z ciężkim sercem przeżywa wiele trudnych doświadczeń. Piłat chciał uwolnić Jezusa, a kiedy tłum wołał o śmierć krzyżową dla Niego, umył ręce, mówiąc: „«Nie ponoszę winy za tę krew. To wasza sprawa». A cały lud odparł: «Niech Jego krew spadnie na nas i na nasze dzieci!»” (Mt 27, 24n). I można powiedzieć, że spadła, ale inaczej, niż mogli to sobie wyobrazić. Tu też czuwała Opatrzność. Gdyby nie ta Krew, kim bylibyśmy dzisiaj?

CZYTAJ DALEJ

Lubelscy terytorialsi uczcili „Żołnierzy Wyklętych”

2024-03-02 15:32

2LBOT

Dla żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, która nosi imię majora Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” – oficera AK i niezłomnego bohatera walk o niepodległą Ojczyznę, Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych", to szczególnie ważna data.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję