Reklama

Niedziela Świdnicka

Nowa Ruda - Słupiec. Dołącz do ekipy Miłosierdzia

Ruszyły zapisy na warsztaty do piątej edycji „Sygnału Miłosierdzia”. Potrzeba muzyków, śpiewaków i wolontariuszy.

[ TEMATY ]

Nowa Ruda ‑ Słupiec

Sygnał Miłosierdzia

materiały organizatorów

Koncert uwielbienia organizowany jest już od czterech lat

Koncert uwielbienia organizowany jest już od czterech lat

Sygnał Miłosierdzia to inicjatywa inspirowana corocznym rzeszowskim koncertem „Jednego Serca”. Pomysł narodził się przed kilkoma laty w głowach lokalnej młodzieży i ks. kan. Krzysztofa Iwaniszyna, miejscowego proboszcza. - Wierzymy, że przez muzykę, świadectwo, wspólnotę i słowo każdy może doświadczyć mocy Jezusa - podkreślają organizatorzy. To pełne muzycznych emocji muzyczne wydarzenie odbędzie się w uroczystość Bożego Ciała w Nowej Rudzie-Słupcu 16 czerwca br. Aby jednak efektywnie przygotować się do koncertu organizatorzy zapraszają na cykl warsztatów wokalno-instrumentalnych.

Chcąc dołączyć do ekipy Sygnału Miłosierdzia 2022 wystarczy dokonać rejestracji poprzez stronę internetową www.sygnalmilosierdzia.pl. Po dokonaniu rejestracji, każdy zgłoszony otrzyma wykaz sesji warsztatowych, teksty, nuty oraz nagrania, dzięki którym będzie miał możliwość ćwiczenia repertuaru jeszcze przed zajęciami. Sesje warsztatowe odbywać się będą od kwietnia do czerwca, pod okiem wykształconych i profesjonalnych dyrygentów. - Zapraszamy do zapisów do naszego zespołu dzieci, młodzież, dorosłych, seniorów - każdemu, kto tylko czuje w sercu pragnienie wyśpiewania chwały Bogu – dodają organizatorzy. Dodajmy, że zapisy trwają do 1 marca, a warsztaty poprowadzą Kacper Birula i Dominik Kozłowski. W tym roku można się zaangażować nie tylko przez śpiew czy grę na instrumencie, ale również w ramach wolontariatu.

2022-02-09 10:23

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowa Ruda - Słupiec. Oddali cześć Matce Bożej Bolesnej

W liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, która patronuje sanktuarium na Górze Wszystkich Świętych, miejscowa wspólnota parafialna zgromadzała się na Mszy Świętej odpustowej.

W godzinie miłosierdzia 15 września liturgii przewodniczył i homilię wygłosił ks. Mateusz Grzegorczyk - kapłan diecezji świdnickiej, student prawa na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. - Odpust w sanktuarium był także okazją do wyrażenia wdzięczności wszystkim, którzy na co dzień opiekują się naszym „kościółkiem na górce” - relacjonuje wikariusz ks. Kamil Osiecki.

CZYTAJ DALEJ

Ks. Studnicki: nie można ukarać nieżyjącego już sprawcy, ale trzeba pomóc osobom, które skrzywdził

2022-11-28 10:02

[ TEMATY ]

ks. Piotr Studnicki

Episkopat News

Ks. Piotr Studnicki

Ks. Piotr Studnicki

Delegaci diecezji bielsko-żywieckiej, koszalińsko-kołobrzeskiej oraz pelplińskiej proszą o kontakt osoby, które zostały skrzywdzone przez ks. Eugeniusza Surgenta. Komunikaty w tej sprawie zostały odczytane w parafiach, w których niegdyś posługiwał duchowny na terenie tych trzech diecezji.

– Ogrom krzywdy wyrządzonej przez ks. Eugeniusza Surgenta szokuje i przeraża, ale tym bardziej w tym momencie powinniśmy myśleć o osobach skrzywdzonych. Sprawca już nie żyje, nie można przeprowadzić procesu karnego, ale pokrzywdzeni przez niego do dziś noszą w sobie bolesne skutki jego przestępstw. Należy im pomóc. Dlatego ważna jest inicjatywa diecezji, na terenie których duchowny przed laty pracował i odczytanie w parafiach, w których posługiwał ks. Surgent komunikatów skierowanych do skrzywdzonych – podkreśla ks. Piotr Studnicki, kierownik Biura Delegata KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży.

CZYTAJ DALEJ

Anglia i Walia: mniej niż połowa mieszkańców to chrześcijanie

2022-11-29 16:01

[ TEMATY ]

Wielka Brytania

Karol Porwich/Niedziela

Chrześcijanie stanowią dziś mniej niż połowę mieszkańców Anglii i Walii. Wzrasta natomiast liczba wyznawców innych religii i osób bez przynależności religijnej – wynika z danych zebranych podczas spisu powszechnego w 2021 roku, które opublikował brytyjski krajowy urząd statystyczny.

Po raz pierwszy w historii liczba osób deklarujących się jako chrześcijanie spadła poniżej 50 proc. i wyniosła 46,2 proc., czyli 27,5 mln. Oznacza to spadek o 13,1 proc. w stosunku do 2011 roku, gdy za chrześcijan uznało się 59,3 proc. mieszkańców Anglii i Walii, czyli 33,3 mln.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję