Reklama

Niedziela Częstochowska

Archidiecezja częstochowska: komisja wspomagająca w wizytacji wspólnoty „Mamre”

Arcybiskup Metropolita Częstochowski powołał komisję wspomagającą go w wizytacji prywatnego stowarzyszenia wiernych Wspólnota Przymierza Rodzin „Mamre”.

Uwzględniając przewidywany zakres wizytowania stowarzyszenia i jego szeroką działalność, w skład komisji wchodzą specjaliści z różnych dziedzin.

Przewodniczący: ks. dr Mirosław CHOLEWA, przewodniczący Komisji Teologicznej przy Krajowym Zespole Koordynatorów Odnowy w Duchu Świętym;

ks. dr Wojciech NOWACKI, członek Rady Krajowego Zespołu Koordynatorów Odnowy w Duchu Świętym;

Reklama

ks. Janusz CZENCZEK, krajowy koordynator ds. egzorcystów z ramienia Konferencji Episkopatu Polski;

ks. Paweł ROZPIĄTKOWSKI, ekonom Diecezji Sosnowieckiej;

p. Agata RUSAK, psycholog i psychoterapeutka;

zespół ekspertów do spraw prawnych w osobach konsultorów Rady Prawnej Konferencji Episkopatu Polski:

ks. dr hab. dr h.c. Leszek ADAMOWICZ, prof. KUL,

ks. dr hab. Piotr MAJER, prof. UPJPII,

ks. dr hab. Dariusz WALENCIK, prof. UO.

Zgodnie także z wcześniejszymi zapowiedziami, stworzony został adres e-mail:

komisja@archiczest.pl

na który każdy zainteresowany będzie mógł przesłać swoją opinię czy istotne informacje.

Można to także uczynić za pomocą tradycyjnej poczty, przesyłając ją na adres Kurii Metropolitalnej w Częstochowie:

Kuria Metropolitalna w Częstochowie, Aleja Najświętszej Maryi Panny 54, 42-217 Częstochowa, z dopiskiem: Wizytacja Wspólnoty „Mamre”.

2022-02-14 15:09

Ocena: +5 -3

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Częstochowa: Komunikat dotyczący wizytacji Wspólnoty Przymierza Rodzin „Mamre”

W związku z kierowanymi do Kurii Metropolitalnej w Częstochowie informacjami o nieprawidłowościach w funkcjonowaniu Wspólnoty Przymierza Rodzin „Mamre”, zgodnie z ustaleniami podjętymi na 390. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski na Jasnej Górze w dniach 18-19 listopada 2021 roku, decyzją Arcybiskupa Metropolity Częstochowskiego będzie zarządzona wizytacja stowarzyszenia, której celem jest zapoznanie się z funkcjonowaniem wspólnoty, weryfikacja doniesień oraz kontrola sposobu działania władz wspólnoty.

Należy zastrzec, że wspomniane zarzuty nie dotyczą kwestii natury seksualnej, a sposobu kierowania stowarzyszeniem i jego funkcjonowania.

CZYTAJ DALEJ

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Łódź: DOBRY PASTERZ – „lustro” tegorocznych rekolekcji dla kapłanów Archidiecezji Łódzkiej

2022-09-26 17:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

Już po raz szósty - w dniach od 26 – 28 września br. o godz. 20:00 w łódzkiej bazylice archikatedralnej św. Stanisława Kostki - odbędą się trzy wieczory ze Słowem Bożym – Rekolekcje Kapłańskie 2022, które poprowadzi ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję